Robert Duvall a Thomas Haden Church v hlavní roli dojímavého a vysoce hodnoceného westernu. Příběh se odehrává v roce 1889, kdy se Print Ritter a jeho synovec stanou nechtěnými ochránci pěti zneužívaných a opuštěných čínských dívek. Ritterovy a Harterovy pokusy postarat se o dívky jsou komplikovány jejich úkolem - musejí dohnat stádo koní na místo určení a přitom se vyhnout bandě urputných protivníků, kteří chtějí dívky unést a naložit s nimi po svém. Ústřední roli v tomto filmu hraje westernová akce. (oficiální text distributora)

Chema4

Dôkaz toho, že sa dobrý western da natočiť aj bez toho, aby sa na každom kroku vyťahovali Colty a problémy sa riešili streľbou. Vskutku netradičný western nám naservíroval Hill, ktorý vytvoril charaktery kovbojov nie tvrdých a drsných, ale empatických k okoliu, ktorý si svojim správaním rýchlo získali aj moje vlastné empatie. Niekto by mohol povedať že pomaly plynúci dej je na 180 minút veľa, a nudil, podľa mňa sa ale aj vďaka tomu dokázala vytvoriť dokonalo okúzľujúca atmosféra, ktorá ma svoje čaro, a aj keď vzťahy medzi kovbojmi a Číňankami mohli byť vykreslene hlbšie, tak vo finále som zostal prekvapený, toto som od Hilla totižto nečakal. Jeho najososobitejší film. ()

Gilli

Velmi dobrý western s nevšední zápletkou . Vynikající kamera,nadherná příroda a ty koně to až bralo dech. A jedna perlička na konec nepamatuji se že by v nějakém jiném filmu viděla někoho mířit! (To znamená zavírat jedno oko to pro ty co nikdy nestříleli). ()

Cascabel

Extrémně pomalé tempo vyprávění, u televizního dvojfilmu strašně riskantní, spousta uměle vyprovokovaných životních mouder a časté multikulturní úlitby, volají po radikálním zásahu nůžek. Pak by to mohly být 3 ne-li 4 hvězdičky. Na druhou stranu řada krásných záběrů, skvělé herecké výkony, moc dobrý příběh a velmi americké morální poselství, které westernovému žánru tak sluší. ()

kotrlak

Příjemná oddechovka, srdečně lidskej Robert Duvall (tyhle role jsou pro něj jak ušitý), a chlapácky chlapáckej Thomas Haden Church. Snad jen že v tehdejší době se ženský měly radši učit střílet než tancovat...jo, a kdybyste nevěděli co to je "therapeutic paper", tak jde o hajzlpapír! A co se týká klasického skvostného českého překladu názvu filmu - "Kefalín, čo si predstavíte pod takým "Prolomená stezka" ?" "Že to přeložil zase nějakej debil, soudruhu majore. To už je taková hezká česká tradice!" ()

ProDiiGy

Musim říct že mě to celkem zarazilo ten film začal a byla to dost nuda ale pak se to celkem rozjelo.Pěkný nedělní večer. ()

Drsný svatý Rourke

Drsný svatý Rourke

05.01.2010

Jednou už si svatého zahrál, konkrétně Sv. Františka ve filmu z roku 1989. Role ve filmu St. Vincent bude „trochu“ jiná. Mickey Rourke si v kriminálním thrilleru zahraje nájemného vraha, který se v… (více)