Keď je vôňa bylinky najsilnejšia, naše priania sa splnia.  Sang- eun nechce vyrásť, a tak je z nej stále sedemročné dieťa, žijúce v tele 20-ročnej slečny. Trpí mentálnou dysfunkciou. Hoci je samostatná, stále sa riadi radami od mamy. Špeciálne nezabúda na tú, že má pohrýzť každého, kto ju nazve hlupaňou. Jedného dňa na ulici stretne svojho princa z rozprávky - mladého policajta Jong-buma. Vzplanie medzi nimi vzájomná láska na prvý pohľad. Mladý muž, zaslepený láskou, si však neuvedomuje, s kým má dočinenia. (sochoking)

tombac

Také jsem měl vůči filmu předsudky, jelikož mě před měsíci jistá osoba varovala, že mě čeká zážitek podobný nepříjemně citově vydírajícímu Domabaemu. Toto varování se nevyplnilo. Herb je totiž lepší. Netlačí na pilu, je příjemný, romantický, i patřičně dramatický. Jenže... Mám docela problém s filmem, po jehož většinu mám pocit, že v něm nehraje má oblíbená korejská herečka Kang Hye-jeon, ale jí podobná patnáctka, co se chová jako malé dítě a obléká si nemožné hadry. S filmem, v němž si mladý policista klidně nechá nabančit od tří ještě mladších kvočen a ještě mu teče krev (!). Takové atributy mi chtě nechtě snižují zážitek z jinak milého melodramatu a více jak 3 hvězdy mu dát prostě nemůžu. 7/10 ()

sniper18

Je to veľmi dobrá romantická dráma. Má výborný príbeh o mladej žene, ktorá síce trpí mentálnou poruchou, kvôli ktorej má rozum malého dievčaťa, ale aj tak je šťastná, má skvelú matku, výbornú kamarátku, prácu v požičovni a už jej chýba len nejaký vysnívaný princ, ktorý sa zjaví v podobe mladého policajta, ktorému sa hneď zapáči. Lenže ich vzťah čakajú aj problémy a navyše jej matka je smrteľne chorá a už jej nezostáva až tak veľa času. So spracovaním som nadmieru spokojný, získalo si ma to okamžite, všetko funguje tak, ako aj táto výborná zápletka ponúka, skvelá hlavná hrdinka, ktorú som si hneď obľúbil, bezchybne fungujúca romantická línia, ktorá svoj potenciál využila naplno, zaujímavý spôsob zoznámenia, policajtov omyl o jej inteligencii a jeho následný prístup, k tomu výborné prepojenie postavy matky s ním, je tu plno výborných scén, takže prvé dve tretiny pôsobia skutočne skvelo, celé je to tak roztomilé a príjemné, že som sa nedokázal zbaviť neustáleho úsmevu, teda až na tú jednu očakávanú fázu a ani neviem, čo by som tomu mohol vytknúť. Zvyšok filmu sa už ale vyberie dramatickým smerom, čo je síce samozrejmé a aj toto sa vydarilo a pár scén je skvelých, ale jednoducho už mi to narušilo ten perfektný pocit, čo ma mrzí, dovtedy si ma to získalo určite viac. Takže žánrom tu samostatne nemám čo vytknúť, perfektná romantika, milá komédia a výborná dráma, len by som skôr prijal, keby tu boli len tie prvé dva. Herecké obsadenie je vynikajúce, perfektná Kang Hye-Jung v hlavnej úlohe, jej nemám absolútne čo vytknúť, zahrala to úžasne a nebolo chvíle, keby by som jej neprial, aby všetko dobre dopadlo, k tomu sympatický Jung Kyung-Ho v úlohe policatka, bavili ma aj vedľajšie postavy, matka, priateľka hlavnej hrdinky alebo skupina agresoriek, tu som úplne spokojný. A podobne je na tom aj réžia a technická stránka, je to takmer žánrová špička. Herb je jeden z najlepších juhokórejských filmov, ktoré som videl za dlhú dobu, samo o sebe je to celý čas prakticky dokonalé, ale ako som spomínal, mne tá záverečná fáza vzhľadom na predchádzajúce dianie až tak dobre nesadla a to mi môj celkový dojem narušilo, čo je škoda, ale aj tak som veľmi spokojný. 81% ()

Sysel_CZ

Lidé, co mě znají, dosvědčí, že jsem měl předsudky - jak proti filmu, tak proti režisérovi, tak proti herečce. Ale ne vždy se předsudky vyplní, Herb je film, který mě překvapil jako už dávno žádný jiný. Je dokonalý pro každého, kdo dokáže cítit emoce. Herb je čistý, Herb je něžný, a je zároveň krutý a skutečný. Absolutní volba v korejských filmech, velké doporučení v žánrové kinematografii. ()

sochoking

Keby som nepoznal korejskú kinematografiu, tak si myslím (špeciálne po tomto filme), že mentálnou dysfunkciou trpia všetci Koreanci. Bylinka je citlivý a zároveň decentný film. Nebičuje city diváka, nevydiera ho, ale sorry, ja si nemôžem pomôcť nepoznamenať, že tiež by mi asi zmäkkol, keby som našiel tú preukážku... ()

Lacike

Veľmi dojímavý mix romantiky a melodrámy. Prvá polovica je romantická o netradičnom páre. Ona je mentálne zaostalá na úrovní 7 ročného dievčaťa. On je dobrácky policajt, ktorému nejaký čas trvá, kým vôbec pochopí jak je o na na tom. Už táto téma je dostatočne zaujímavá, aby utiahla film. Môže taký vzťah fungovať a má vôbec budúcnosť? Prvá polovica filmu je strašne pohodová a roztomilá neustále usmievavá Hye-jeong Kang si zas a znova získa sympatie každého, kto má srdce. No ale keďže sme v Kórey, tak tu musí byť niekto smrteľne chorý. Tentokrát matka Hye-jeong Kang, ktorá sa o ňu celý život starala a tak sa druhá polovica zmení v neskutočne emotívny doják v ktorom Hye-jeong Kang zvládne tie najťažšie chvíle lepšie jak viacero normálnych ľudí. To som si zas poplakal. Z vedľajších postáv ma ešte zaujala detská kamarátka hlavnej hrdinky. Jej línia mohla mať väčší priestor. Takže prvá polovica je u mňa za 8/10 a druhá za absolútnych 10/10 a celkovo je to za 9/10. ()

Pirkaf

Ve druhé půlce poněkud příliš rozvláčné a srdceryvné, nicméně přítomnost Kang Hye-jeong činí (jako obvykle) z tohoto filmu něco mimořádného. Za tento výkon by si zasloužila Oscara. ()

Tyckin

Když jsem si pročetl obsah, bylo zřejmé, že půjde o solidní citovou vydíračku. A byla samozřejmě :-) Nicméně kvalitně provedenou, opepřenou příjemným humorem i výbornými hereckými výkony. Sice to celé působí tak trochu jako pohádka s příměsí kruté reality, ale až na nějaké ty nepovedené pasáže se na to příjemně kouká a s každým, kdo má alespoň kousek srdce v těle, to musí malinko zamávat. ()

vitekpe

Korejci jsou proste bozi. Kdyz uz si clovek mysli, ze ho nic neprekvapi, tak prijdou vzdy s necim jako je tenhle film. Melodrama o opozdene slecne, jeji matce a hodnem policistovi... Film, u ktereho citite chvili dojeti, chvili vztek, chvili bezmoc, u ktereho se zasmejete, a kdyz mate naladu tak i zamyslite. To proste v dnesni dobe nikdo jiny nez ti korejci neuvari. Prominte. Pokud se mnou nesouhlasite a mate dukaz - sem s nim... ()

Dharmma

Je to emotivní vydírání, nicméně já jsem se tím nechal unášet. Film mi přijde úžasný tím, jak se člověk ze začátku směje, a v druhé polovině filmu je tomu přesně naopak. Je to jako dospívání. Tohle dílo je prosté originální, a za to si zaslouží slabších 5*. ()

aboj

Zaujímavé, už druhý film, kde Hye-jeong Kang hrá postavu mentálne zaostalého dievčaťa. Z filmu Welcome to Dongmakgol si už okrem nej nepamätám žiadnu postavu, už tu ma svojím výkonom očarila. No a v tomto filme hrala tak presvedčivo, že jeden by normálne uveril, že ona sama je zaostalá. Tá mimika a hlas, ale aj plač, to nemá proste chybu. Ako poznamenal Pirkaf, za túto rolu by si zaslúžila Oscara. ()