Gakseoltang

각설탕

Lump of Sugar

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 123 min

Keby bol pribeh o vztahu ustrednej hrdinky k psovi, tak by na mna urcite posobil bezchybne. Ale kedze ma kone a vsetko okolo nich nezaujima, tak na mna film prilis nefungoval. Ale objektivne mu nemam, co vytknut. Takze u mna ma sice len nevyrazne 3*, ale pokial vas beru kone, tak je mozne, ze mu date aj 5*.(3.5.2012)

K pochopení závěru filmu je třeba dva předpoklady: 1) kůň je jako člověk 2) onen člověk je Korejec. Maličko sklamání. Ono je to takto sice 100% korejské, ale možná, jednou, pro jednou bych si maličko přál, aby nebylo. S jiným koncem by Lump Sugar (Kostkový cukr - moc pěkný název) dokázal být téměř dokonalý, protože první hodinu a třičtvrtě takový je. Technicky (ok, scény z dostihů mohly být pestřejší), režisérsky, herecky (excelentní od Im Su-jeon), pocitově (přátelství mezi člověkem a koněm) je to výborné. ■ P.S. May to vystihla dobře. Její vysvětlení (o příběhu, který zůstává "uvnitř") mě nenapadlo, nicméně po chvíli přemýšlení souhlasím, že je správné.(26.8.2013)

Přiznejsme si rovnou,že jsem na tento film kouknul kvůli tomu, že snímků z dostihového prostředí moc není a spojení nádherného koně a Su - jeong Im slibovalo mnohé. A nemýlil jsem se, spojení je to vskutku povedené, ačkoliv sportovní část je spíše průměrná, jako ukázkový patos v korejském střihu to funguje dokonale, určitě jsem nebyl jediný kdo ukápl slzu na konci filmu. Korejská dramata na mě kupodivu mají stále účinek, i když jsem jich viděl hodně, tohle patří mezi ty povedené a hodné vidění.(17.9.2010)

Tak mne tento snímek poněkud zklamal (vzato k hodnocení obecně i mých oblíbených) - od samého počátku jsem se lehce nudil a emočně mne to nijak nenadchlo. Proti koníčkům nic nemám, ale taky nejsem jejich obdivovatelem, preferuji menší zviřátka :-) Mnohé věci byly proti logice, nerealistické a nepřirozené, zejména v té dostihové oblasti. Pod vlivem všeho uvedeného jsem zůstal emočně neutrální a neukápla ani slzička (snad až na smrt Vládkyně). Hlavní herečku jsem už viděl v šesti filmech a paradoxně si všechny vykoledovaly 3* stejně jako tento snímek.(8.2.2016)

Přiznám se, že jsem přistupoval k tomuto filmu docela skepticky, nevěřil jsem, že korejské drama o koních může fungovat, no a jak jsem se mýlil. Už od úvodních scén s malou Sieun a Generálem, poté každá scéna s už již dospělou Sieun a Thunderem jsou prostě magické, zvláště scéna s taxíkem, za kterým Thunder utíká, aby dohnal Sieun, a pak naopak, kdy Sieun utíka za Thunderem, jejich setkání "tváří v tvář", prostě úžasné. Závěrečná srdce vyrvávající scéna, kdy Thunder padá po doběhnutí do cíle a Sieun se nad ním sklání, nemůže nechat jediné oko suché :-), zbytek filmu je sice "jen nadprůměrný", ale díky zmíňovaných scénách je to skvělý film. Nemůžu jinak než 90%.(4.11.2009)