Gakseoltang

각설탕

Lump of Sugar

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 123 min

Keby bol pribeh o vztahu ustrednej hrdinky k psovi, tak by na mna urcite posobil bezchybne. Ale kedze ma kone a vsetko okolo nich nezaujima, tak na mna film prilis nefungoval. Ale objektivne mu nemam, co vytknut. Takze u mna ma sice len nevyrazne 3*, ale pokial vas beru kone, tak je mozne, ze mu date aj 5*.(3.5.2012)

Proč já se vůbec pouštím do filmů, jako je tenhle? Teď tu sedím ubrečená, s pusou dokořán a určitě nebudu moct usnout. Kdo má nebo někdy měl nějaké zvířátko, ví jak silný může být vztah mezi ním a člověkem. A tenhle film je přesně o tom, o čisté lásce. K hereckému obsazení nemám jedinou výtku. Už ta malá holčička na začátku mě dostala, charismatický Oh Sung Yoo to jenom podtrhl a Soo Jung Im opět dokázala, že je skvělá herečka. Perfektní byl i hudební doprovod, který můj požitek z filmu ještě znásobil. Sportovní stránka filmu, tedy závody, byly tak napínavé, že jsem si málem začala kousat nehty. Nádherný film, 5*(31.8.2014)

• kitano

S tým cukrom to vážne prehnali. Prvá polovica má nábeh na parádny oddychový film. Chytľavé prostredie, nadherný tátoši, zaujímavo rozohraté pozadie dostihov. Scénar druhej polovice by sa však zrejme vošiel na dve stránky A4. To čo by sa vošlo do desiatich minút, bolo roztiahnuté na hodinový videoklip do okraja naprataný neúnosným množstvom sentimentu. Škoda, pretože Su - jeong Im dala filmu potrebný náboj, no i slzy z jej veľkých očí sa míňajú účinku, ak ich je priveľa. (4/10)(17.4.2010)

Přiznejsme si rovnou,že jsem na tento film kouknul kvůli tomu, že snímků z dostihového prostředí moc není a spojení nádherného koně a Su - jeong Im slibovalo mnohé. A nemýlil jsem se, spojení je to vskutku povedené, ačkoliv sportovní část je spíše průměrná, jako ukázkový patos v korejském střihu to funguje dokonale, určitě jsem nebyl jediný kdo ukápl slzu na konci filmu. Korejská dramata na mě kupodivu mají stále účinek, i když jsem jich viděl hodně, tohle patří mezi ty povedené a hodné vidění.(17.9.2010)

Nepopiram, ze je mych 80 procent nadhodnocenych, ale uz dlouho jsem nevidela neco tak cisteho a chytlaveho. Kakseoltang je jednim z minima korejskych filmu, ktere nemixuji zanry, jednim z mala, co se i pres svou relativni pruhlednost (mozna vetsi pruhlednost, nez si jsem schopna pripustit) nepotapi v klisovitosti tak, aby tim cloveka znechutil, a aniz by se nedrzel presne stanovenych mezi, ktere pomalu a intenzivne stupnuji jemnou ale hutnou atmosferu plnou emotivnosti a obcasnych nesnesitelnosti byti. Kakseoltang je film, ktery diky sve citovosti zustane uvnitr.(20.11.2006)