poster

Gakseoltang

 • Jižní Korea

  각설탕

 • anglický

  Lump of Sugar

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 123 min

 • Lacike
  ***

  Keby bol pribeh o vztahu ustrednej hrdinky k psovi, tak by na mna urcite posobil bezchybne. Ale kedze ma kone a vsetko okolo nich nezaujima, tak na mna film prilis nefungoval. Ale objektivne mu nemam, co vytknut. Takze u mna ma sice len nevyrazne 3*, ale pokial vas beru kone, tak je mozne, ze mu date aj 5*.(3.5.2012)

 • Jirka_Šč
  ****

  K pochopení závěru filmu je třeba dva předpoklady: 1) kůň je jako člověk 2) onen člověk je Korejec. Maličko sklamání. Ono je to takto sice 100% korejské, ale možná, jednou, pro jednou bych si maličko přál, aby nebylo. S jiným koncem by Lump Sugar (Kostkový cukr - moc pěkný název) dokázal být téměř dokonalý, protože první hodinu a třičtvrtě takový je. Technicky (ok, scény z dostihů mohly být pestřejší), režisérsky, herecky (excelentní od Im Su-jeon), pocitově (přátelství mezi člověkem a koněm) je to výborné. ■ P.S. May to vystihla dobře. Její vysvětlení (o příběhu, který zůstává "uvnitř") mě nenapadlo, nicméně po chvíli přemýšlení souhlasím, že je správné.(26.8.2013)

 • Vavča
  ****

  Přiznejsme si rovnou,že jsem na tento film kouknul kvůli tomu, že snímků z dostihového prostředí moc není a spojení nádherného koně a Su - jeong Im slibovalo mnohé. A nemýlil jsem se, spojení je to vskutku povedené, ačkoliv sportovní část je spíše průměrná, jako ukázkový patos v korejském střihu to funguje dokonale, určitě jsem nebyl jediný kdo ukápl slzu na konci filmu. Korejská dramata na mě kupodivu mají stále účinek, i když jsem jich viděl hodně, tohle patří mezi ty povedené a hodné vidění.(17.9.2010)

 • Tyckin
  ***

  Tak mne tento snímek poněkud zklamal (vzato k hodnocení obecně i mých oblíbených) - od samého počátku jsem se lehce nudil a emočně mne to nijak nenadchlo. Proti koníčkům nic nemám, ale taky nejsem jejich obdivovatelem, preferuji menší zviřátka :-) Mnohé věci byly proti logice, nerealistické a nepřirozené, zejména v té dostihové oblasti. Pod vlivem všeho uvedeného jsem zůstal emočně neutrální a neukápla ani slzička (snad až na smrt Vládkyně). Hlavní herečku jsem už viděl v šesti filmech a paradoxně si všechny vykoledovaly 3* stejně jako tento snímek.(8.2.2016)

 • Ceres
  *****

  Přiznám se, že jsem přistupoval k tomuto filmu docela skepticky, nevěřil jsem, že korejské drama o koních může fungovat, no a jak jsem se mýlil. Už od úvodních scén s malou Sieun a Generálem, poté každá scéna s už již dospělou Sieun a Thunderem jsou prostě magické, zvláště scéna s taxíkem, za kterým Thunder utíká, aby dohnal Sieun, a pak naopak, kdy Sieun utíka za Thunderem, jejich setkání "tváří v tvář", prostě úžasné. Závěrečná srdce vyrvávající scéna, kdy Thunder padá po doběhnutí do cíle a Sieun se nad ním sklání, nemůže nechat jediné oko suché :-), zbytek filmu je sice "jen nadprůměrný", ale díky zmíňovaných scénách je to skvělý film. Nemůžu jinak než 90%.(4.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace