Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

moviepill

Výborný potenciál, ale nedotiahnutý do konca. Vizuálna stránka je bezpochyby pôsobivá, ale to je tak všetko. Film potápajú priemerné herecké výkony a zmätočná réžia. Jediným výrazným plusom je šabľozubý tiger. 3*. ()

Unterschleif

Naivný a stupídny film ako sa na Emmericha patrí. Herci nesympatickí, efekty nekvalitné, jedno klišé na druhom... Hrozný film, z ktorého mi bolo do smiechu. ()

karlos-rio

Hodně velký úlet, čekal jsem , kdy přitáhne římská armáda ,dorazí Kleopatra a v závěrečné scéně velké božstvo odletí létajícím talířem, holt dobrej matroš :-) ()

Bajislaw

10 000 př. n. l. je, podobně jako například John Carter, k vzteku (John Carter víc, protože je adaptací kultovní klasiky). Filmů odehrávajících se v době kamenné se netočí mnoho. Rolland Emerich měl k dispozici velký rozpočet a jako zkušený fimář-řemeslník měl předpoklady k tomu natočit epickou guilty pleasure, ke které se budou diváci rádi vracet (už se mu to jednou podařilo, když natočil Den nezávislosti). Od příběhu jeskynního muže, který stíhá únosce své milované a čelí nástrahám posledního glaciálu doby lze totiž čekat kdeco (a lze čekat, že to bude velká pitomost), ale ne unylý film bez srdce, bez duše, bez jiskry a bez špetky sexappealu. Trestuhodně nevyužitý potenciál netradičního prostředí, rozpočtu a krás Camilly Belle, která by si zasloužila mnohem lepší filmy, než v jakých se obvykle objevuje. O důvod víc, proč tenhle film nemít rád je to, že když se z něj stal po zásluze propadák, nikdo se o podobné téma dlouho nepokusí. Čekají nás jen další a další komixové adaptace, akční sci-fi a historické velkofilmy. A to je škoda. ()

Paveza

Velmi velmi bídna CGI kokotinka v hlavních rolích s klanem Boba Marleyho, která je tak tragický zahraná, zrežírovaná a stupidní až to bolí. ()

Eywa11

Je to kravina, ale z nejakého nepochopiteľného dôvodu sa mi to páči, aj keď mi odumierajú moje posledné dve mozgové bunky. keď vidím ako neandertálsky dredatý pračlovek pobehuje pomedzi mamutov pri pyramídach. ()

harycek

Zajímavý film ,kapku divné dějiny ale dalo se na to dívat!!No je to malinko načichlé Hvězdnou bránou, ale co naděláme!! ()

carl.oesch odpad!

Bože, to je nesmyslná sračka. Aha, on to Emmerich nejen režíroval, ale dokonce k tomu napsal i scénář. Tak to potom jo, to už se jeden ani nediví. Nazvat tohle dramatem, nebo dokonce historickým filmem může tak akorát někdo, kdo ani netuší, kdy vlastně (a taky proč) vnikly první starověké civilizace..... ()

Han_Quintet

Jako dobrodružný film celkem fajn, ale naprosto historicky nepřesné, za prvé pyramidy nikdy nestavěli otroci, za druhé deset tisíc let př.n.l. se pyramidy ještě nestavěli(podle teda historického mainstreamu), ale když na tohle rezignujete není to vůbec špatný, dá se na to dívat a jestli máte děcka kolem 12-14 let, je to skvělá dospělejší pohádka. ()

mnx

Neuvěřitelná konina o lovcích mamutů, kteří sejdou z mrazivých planin doby ledové rovnou do deštného pralesa a hned poté do pouští Sahary, aby objevili egyptskou civilizaci, kde na těžké práce při stavbě pyramid používali zase ty srstnaté mamuty. Během této vskutku tragikomické cesty potkají i další zvířata z druhohor, třetihor i čtvrtohor, mimojiné i zřejmě nový druh šavlozubého tygra, který byl ve skutečnosti tak 10x menší. Jako pohádka to docela jde, jen proboha proč ten žánr "historický", tohle mě vážně zvedá ze židle.. ()

collapse

Děj utahanej, herecký výkony strašný, i když na druhou stranu v takovej blbosti ani nebylo moc co hrát. Chtělo se to tvářit vážně až pateticky, ale spíš to bylo k smíchu. Někdo tu zmiňoval, že vizuálně to vypadalo skvěle, na což jsem se těšil, ale bohužel ani v tomhle ohledu se nepovedlo. Už od začátku megaokatý kulisy a pozadí, zvířata taky na dnešní dobu nic extra (a když zachraňoval toho šavlozubku, to vypadalo asi jako v Rudé Soně, blbec pod vodou tam mává s vycpanou hlavou). Nuda nuda nuda!...měl jsem jít rači na Kung-fu Pandu! :D ()

david666

Na tento film jsem šel jen kvůli efektům. Příběh mě moc nezajímal. Ale že půjde o takovou slátaninu na pomezí romantiky, historie sci-fi a nevím čeho ještě, jsem nečekal. Celkově mě to přišlo jako vykrádačka Apocalypta, navíc špatná. Efekty víceméně žádné - pouze 2x běžící mamuti a jedna (sice super ale pouze jedna) honička v pralese. O konci už ani nemá cenu mluvit. Takže jediné co si ještě z filmu (kromě v/u naháněné v pralese) pamatuji jsou krásné (sice uměle vytvořené) modré oči C.Belle:-) ()

Jazz150

Na tento film jsem se docela těšil. Roland Emmerich je známý velkolepostí svých filmů takže jsem si myslel, že o zábavu je postaráno. Jenže omyl! Mých 130 korun vylítlo na bezpříběhovou kravinu, která si hraje na velkofilm. Výkony herců jsou otřesné a snad jediná scéna která mě trochu nadchla byla ve vysoké trávě s velkými pštrosy.Prosím pane Emmerichu, příště ať je to lepší. Dnes jen za 20% ()

Trinculo

Hezoučkej, slaďoučkej a roztomiloučkej film. Má to ale jednu myšlenku, kterou považuji za naprosto geniální. Sice známe dobu, kde se film odehrává, ale nevíme přesně kde. Na krátkou chvíli zahlédneme něco jako mapu Středomoří novověké provenience, ale i tak nám nic neříká o tom, kde se vlastně nacházíme. Pyramidy vypadají jako z Egypta, ale těžko říct. Pouť hrdinů filmů je totiž velmi dlouhá a žádná zem, kde vstoupí nemá jméno. Místa jako Egypt. Mezopotámie, nebo Kavkaz či Alpy ještě nejsou. Geografie je tak nádherně zmatená, ale hrdinům to nevadí, neboť ti ví kde jsou. Jsou totiž na startovní čáře dějin a jejich svět tvoří tak, to co sami vidí. Stejně tak nikdo neřeší, kdo byl Almighty a jeho parta - hlavně že jdou propíchnout kopím. Na konci filmu se přijde rozloučit mamut. Ten je pro změnu od lidí na konci, neb již brzy bude lidmi vyhuben. A jelikož už nikdo nikdy nezjistí o čem si lidi vyprávěli po večerech v Catal Hyuku, tak si režisér může vymýšlet jak chce. Výsledkem je slušná pohádka pro moderní děti o jednotě lidstva s morálním ponaučením o kulturní spolupráci, která byla na začátku světa. S lehkou Arijskou třešničkou v podobě modrooké VyVolené. ()

nettopyrek

Emmerich si vzpomněl na Hvězdnou bránu a rozhodl se nás zatáhnout tentokrát do vzdálené minulosti, což se mu ale vůbec nepovedlo... Tolik klišé jsem už dlouho neviděl.. Nicméně, jako pohádku pro děti bych to ještě bral...Takže za film 2 hvězdičky a tu jednu za šavlozubého tygra, který mi byl fakt sympatický a odvedl nejlepší herecký výkon... :o) ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický