Reklama

Reklama

Ani to nejrafinovanější bezpečnostní zařízení nemusí ochránit vaše přepychové šperky a kožichy. Televizní adaptace detektivního románu J. H. Chase. Víte, jak chytají v Brazílii opice? Dají do láhve ořech a tu následně přivážou. Opice popadne ořech, ale pracku i s ořechem z láhve ven nedostane. Myslíte, že se kořisti vzdá? Ne. Ta chamtivá opice ořech nepustí, dokud si pro ni lovci nepřijdou...
My vám ale nebudeme vyprávět žádný příběh o opici a ořechu, nabízíme vám televizní zpracování detektivního románu slavného autora tohoto žánru Jamese Handley Chase, který se odehrává v Londýně 1946. Autor scénáře Miloš Řehák a režisér Jan Matějovský ponechali ve své televizní inscenaci vše tak, aby si na své přišlo všechno typicky chaseovské – jeho naturalistický způsob vyprávění, dobové rekvizity, kostýmy i hudbu. V hlavních rolích uvidíte M. Steinmasslovou a P. Čepka. Na jejich pozoruhodných hereckých výkonech spočívá hlavní dramatické napětí příběhu. Vynikající herecké obsazení slibuje nevšední divácký zážitek.
Teď už se ale vypravme do Londýna. Ctižádostivá dívka je skupinou zlodějů nasazena jako služka do bytu známé herečky. Zloději si tak připravují půdu pro rafinovanou loupež vzácných kožešin a klenotů. Děvče je herečkou tyranizováno a pozvolna nahlíží za kulisy jejího manželství. Po vraždě Blanche se Julie rozhodne získat všechno – klenoty, kožešiny i majetek... (Česká televize)

(více)

Recenze (33)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Děj je sice průhledný, ale inscenace má naprosto báječnou atmosféru a může se pochlubit výbornými hereckými výkony. Rázlová mi tentokrát výjimečně nevadila, byla sama za sebe, představovala afektovanou a zpovykanou psychopatku. Což bylo pro Rázlovou ideální, nemusela se pokoušet nic hrát, zkrátka se chovala přirozeně a nevynikla tak její totální herecká impotence. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Místy příliš ukřičené (od její první scény jsem vyloženě čekal, kdy a kdo Reginu Rázlovou zabije), na poměrně krátkou stopáž navíc (ke konci) až moc dlouhé... Ale atmosféra dobrá a především uhrančivý Petr Čepek byl vynikající! Líbilo se mi, že ani jedna postava nebyla kladná, škoda nedopovězení příběhu uvězněného Harryho. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem všechno, jen ne vynikající krimithriller s přesvědčivou atmosférou, napínavým dějem a mrazivou pointou. A vůbec nevadí, že je to jen TV inscenace a děj téměř neopustí interiér jednoho domu. Přidanou hodnotou budiž vynikající herecké výkony Mileny Steinmasslové, Petra Čepka a Jana Kanyzy. Malý televizní klenot. 90%. ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

Uhrančivé pohledy slepého Petra Čepka a absence kladných postav tenhle "drsný" detektivní thriller nezachrání, protože děj je předvídatelný a nikterak překvapující. A zdálo se mi, že ve vyhrocených momentech se režisér bál přitlačit na pilu, takže nejnebezpečnější postavy (psychopatka Regina Rázlová a gauner Oldřich Vlach) působí velice komicky. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Ryze televizní záležitost se všemi neduhy, které tento druh produkce přináší, nicméně herecky silně obsazená a zejména v případě Čepka a Steinmasslové i velice slušně zahraná. Navíc detekivní námět, který si pohrává s fenoménem lidské chamtivosti je přitažlivý a tak nějak nadčasový... Celkový dojem 60 %. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Film je natočen na motivy stejnojmenné knihy Jamese Hadley Chase. (davi.k)

Reklama

Reklama