Pracka v láhvi (TV film)

Krimi

Československo, 1978, 82 min

Tuhle inscenaci jsem neviděla drahně let a dovolím si přidat komentář před tím, než ji znovu shlédnu. Já ji milovala už jako školou povinná, protože co pro dnešního diváka může vypadat papundeklově či "moc televizně", za komančů bylo zjevení. Už jen ta atmosféra "Ameriky" nás dostávala do kolen, místo budovatelského nadšení temno a psycho. Já musím dát za pět, protože ve své době to byla fakt pecka. A teď jsem zvědavá, co na to budu říkat dnes...(24.5.2014)

Ryze televizní záležitost se všemi neduhy, které tento druh produkce přináší, nicméně herecky silně obsazená a zejména v případě Čepka a Steinmasslové i velice slušně zahraná. Navíc detekivní námět, který si pohrává s fenoménem lidské chamtivosti je přitažlivý a tak nějak nadčasový... Celkový dojem 60 %.(26.4.2008)

Místy příliš ukřičené (od její první scény jsem vyloženě čekal, kdy a kdo Reginu Rázlovou zabije), na poměrně krátkou stopáž navíc (ke konci) až moc dlouhé... Ale atmosféra dobrá a především uhrančivý Petr Čepek byl vynikající! Líbilo se mi, že ani jedna postava nebyla kladná, škoda nedopovězení příběhu uvězněného Harryho.(21.9.2013)

Čekal jsem všechno, jen ne vynikající krimithriller s přesvědčivou atmosférou, napínavým dějem a mrazivou pointou. A vůbec nevadí, že je to jen TV inscenace a děj téměř neopustí interiér jednoho domu. Přidanou hodnotou budiž vynikající herecké výkony Mileny Steinmasslové, Petra Čepka a Jana Kanyzy. Malý televizní klenot. 90%.(25.11.2012)

• rikitiki

Dneska je důležitá rychlost a dramatičnost, takže herci v současných jalových tv inscenacích hrají v převážně naštvané póze, aby vše dostatečně zdůraznili. Dřív byla důležitá hlubokomyslnost, tudíž ve starších příšerných tv hrách se ansámbl uchyloval ke tklivým pohledům do kamery a pomalé, přepjaté artikulaci.____ No, a tohle je storka z pozdních sedmdesátých, a tak je jasné, jak to bude: tupohlavá režie bez nápadu a dramaticky přehrávající herci (hlavě Steinmasslová, kterou tady všichni mlátí a zneužívají, ale za ty ubrečenecké a později i pionýrsky odhodlané pózy si to jen zaslouží). Je to až směšně patetické a přepísknuté. /22. 9. 13./(22.9.2013)

• - Film je natočen na motivy stejnojmenné knihy Jamese Hadley Chase. (davi.k)