Pracka v láhvi (TV film)

Krimi

Československo, 1978, 82 min

Ryze televizní záležitost se všemi neduhy, které tento druh produkce přináší, nicméně herecky silně obsazená a zejména v případě Čepka a Steinmasslové i velice slušně zahraná. Navíc detekivní námět, který si pohrává s fenoménem lidské chamtivosti je přitažlivý a tak nějak nadčasový... Celkový dojem 60 %.(26.4.2008)

Na televizní poměry nadprůměrně povedené dílko, a to po všech stránkách. Solidně stavěná a vystavěná atmosféra i jednotlivé scény.(19.7.2011)

• Adam Bernau

Jedna mrcha za druhou, všichni popořadě. Takže námět dobrý, herecky taky dobrý, zpracování ujde, scéna dámského pokoje s trezorovou komorou parádní, závěr... závěr velmi podařený, abych nespojleroval. Ale stejně se nezbavím pocitu, že tři hvězdy dávám podstatně lepším kouskům. Takže pěkné dvě.(24.1.2016)

Atmosféra, která by se dala krájet, herci správně dramatičtí (jen na tu Reginu Rázlovou mám pořád problém si zvyknout) a nádherně stylová hudba (bohužel si už nepamatuju od koho.)(23.8.2006)

Dobrá inscenace. Dokonce tak dobrá, že se v ní dá vydržet i ta jinak dost nesnesitelná Regina. Ta mimochodem i tu hysterku hraje dost mizerně a nepřesvědčivě. Inu, komu není shůry dáno, ani na DAMU nekoupí.(29.12.2016)

• - Film je natočen na motivy stejnojmenné knihy Jamese Hadley Chase. (davi.k)