Film Hodiny líčí jeden den v životě tří různých žen obývajících tři různé časoprostory, které sdílejí pocit, že zasvětily svůj život někomu jinému. Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginia Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl, Paní Dallowayovou. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi každodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Tři ženy, které od sebe dělí téměř osm desetiletí a které musí čelit podobným krizím, spojuje jediné literární dílo. Snímek si vysloužil devět nominací na Oscara, včetně kategorie Nejlepší film, a Nicole Kidmanová získala Oscara za ztvárnění Virginie Woolfové. (HBO GO)

MaMitti

Tak předně – určitě si přečtu Paní Dallovaway. Určitě nebudu číst Hodiny. První linie filmu s Virginií Woolf se mi líbila moc. Přesto bych Oskara nedávala N.C., i když výkon to nebyl marný a byl hodný obdivu. Druhá linie filmu z padesátých let se mi nelíbila (ne filmově, nelíbila se mi svým obsahem, tím co nám vyprávěla). Přesto bych za výkon J. M. dala Oskara, byla báječná. A třetí linie filmu ze současnosti mi nepřišla dvakrát zajímavá, resp. zoufalství z druhé linie se měnilo ve smutek a naopak. M. S. byla standardní (zní to nehezky, nechci, aby to tak znělo, ale nenapadá mě jiné výstižnější slovo). Hodiny nám ukazují možný vývoj ženské psýché v průběhu jednoho století. Do jaké míry jde o výpověď věrohodnou a skutečně odrážející „jakoustakous“ realitu, je otázkou. V popisku k filmu se píše…Jeden den ze života tří různých žen obývajících tři různé časoprostory nabízí meditaci nad nejistotami i bolestnými vítězstvími moderní ženské feminity …. V tom je ten háček – bolestná vítězství moderní ženské feminity nechápu jako vítězství, ale jako prohry, zoufalé prohry (např. to, že si žena může nechat uměle udělat dítě od anonymního dárce ze spermobanky…). Skutečnost, že všechny hlavní hrdinky jsou (ať již zcela nebo náznakem) lesbicky orientované, z mého pohledu není přirozená (možná tím chtěl autor vyjádřit něco jiného, než co z toho nakonec vyplynulo, ale to není divákův problém). Nejhezčí, nejnadějnější a zároveň nejbolestnější je stav ženské duše na počátku minulého století, tam bylo plno odhodlání, trápení, touhy i zmaru…Obě paní Dalloway - z padesátých let a následně ze současnosti - jsou jen tragickými karikaturami zoufale kličkujícími mezi světem venku a světem uvnitř. ()

Sdoom

Asi si budu muset přečíst něco od Virginie Woolf nebo předlohu filmu, abych tomu všemu přišel na kloub. Je to nesmírně zajímavé, propojení osudů žen nadmíru inteligentní, brilantně zahrané a podbarvené dokonalou hudbou Philipa Glasse. Přesto mě film emocionálně spíš minul. Nevím, jestli je chyba ve mně, ale postrádal jsem tam více odhalení a vysvětlení původu rozervanosti a nespokojenosti všech tří dam, zejména u samotné Virginie. Z toho důvodu jsem neměl příliš pochopení pro jejich jednání, což platí zejména u Laury Brown. Každopádně ještě jedno zhlédnutí si dopřeju někdy v brzké době, je možné, že jsem toho dost přehlédl. ()

tempus

Tik...ťak...tik...ťak. Snažil jsem si od toho moc neslibovat, abych nebyl potom zklamaný. Moc se mi to nedařilo, přece jenom 2 oblíbené herečky (Kidman, kterou jsem pak moc nepoznal (asi kvůli vlasům) a Streep, která je z těch tří nejlépe rozeznatelná, maskéři a kostyméři přeci jenom odvedly vynikající práci. To jsem si ale hlavně řekl, když jsem viděl Julianne Moore jako starou matku) a hudbu složil k filmu Philip Glass. Bohudík nebyl snímek delší, neboť poslouchat po celou dobu jen Glasse je dost ubíjející (na část Hodin je na druhou stranu ale ideální, ovšem být by delší asi dám 3*). Hned ze začátku, jak jsem zjistil typ vyprávění příběhu, tak jsem znejistěl. On je totiž vyprávěn tím stylem, ze kterého jsem byl do té doby nejistý (a kvůli tomu jsem taky neviděl v Atlas mraků; 1.dějová linka-spisovatel/ka píše knížku 2.dějová linka-osoba čte to, co se v 1. dějové lince napsal spisovatel). Nejvíc jsem nadšen z děje z toho prostředí a její ženy (J. Moore). Konec jsem teda ještě nepochopil moc, chtělo to u toho totiž víc přemýšlet, než jsem činil. PS: na druhé Hodiny (2. zhlédnutí, určitě uskutečněné v dohledné době) se těším a slibuji si především celkové dovyjasnění. Dodatek: konec je prostě špatně napsaný, když ani po druhé nepochopím, proč se film jmenuje tak jak se jmenuje. Plus dějová linka se Streep při druhém zhlédnutí film trochu táhne dolů; a to má tak hezký název. Doufám, že film co se jmenuje Čas dopadne lépe. PPS: Jestli vás to nenadchne, tak podruhé bude spíš horší, než lepší ()

Tejkina

„Asi zůstávám naživu, jen abys byla spokojená.“ „No a? Tak to je. To lidi dělají. Jeden zůstane naživu pro druhého.“ Viděla jsem hodně filmů o depresi, přesto si troufám tvrdit, že tady je ta nemoc popsána úplně nejlépe se vším všudy. Je to film, který mě zasáhl tak, jako žádný jiný.. Můj nejoblíbenější film vůbec. ()

Lučo

nadherny komorny film o osudovych momentoch v zivote troch zien, ktore su vzajomne spojene, s hereckym koncertom troch vinikajucich hereciek, minimalistickou hudbou Phillipa Glassa, ktora perfektne pasuje do komornej rezie... 5 hviezdiciek som nedal (aj ked by si to zasluzil) asi preto, ze tento film ma na tolko nezaujal, kedze asi nieje velmi urceny mne... ()

blueskin

Psychologicky nereálný film plný přehrávajících herců a špatně napsaných dialogů. Přesto mě něco nutí nedržet se při jeho bodování při zemi. ()

misstake

Vynikající herecké obsazení, výkony, vynikající hudba, kamera, režie, ale jak napsali už i někteří jiní uživatelé, neuvěřitelná nuda, příběh pro diváka mužského pohlaví naprosto nezajímavý. ()

Luciášek

Rozhodně to není film pro primitivy, kteří na konci filmu pronesou větu jako " To se jako chtěla zabít kvůli dortu?! ". Takové lidi předem prosím : neurážejte tento skvostný film tím, že se na něj budete dívat. ()

honzii

Parádní práce. Takhle nějak si já představuji drama, ale i demonstraci kvalitní filmařiny. Vynikající scénář, působivá a uhlazená režie spolu s vynikajícími hereckými výkony, to jsou Hodiny. Zíral jsem na film a hltal ho. Hltal nepředvídatelné dialogy, hltal herecké koncerty, v nichž se neztratily ani vedlejší ši dětské postavy a jejich představitelé. Atmosféra filmu, zoufalství, se dá krájet. Hudba a syrové obrazy náladu umocňují.. Jeden z nejlepších filmů, které jsem měl tu možnost zhlédnout. Poklona tvůrcům. Více takových. ()

bari68

Výborne natočené, zaujímavý námet s dobrou inscenáciu.Smutné komorné dráma s vážne vynikajúcimi herečkami ,kde nominácie na Oscara v ženskej kategórii by som prihodil ešte jednu za masky.Nicole Kidman bola vážne k nepoznaniu ,a keby som nevidel pri začiatočných titulkoch jej meno, v priebehu filmu by som mal asi pocit,že ,,tú herečku odnekiaľ poznám,ale neviem si ju zaradiť,,. Strhujúci film, ale 5* hodnotenie by som dal asi len keby som bol žena.Ono vžiť sa do pocitov, ktoré mali hlavné aktérky a stopercentne s nimi súcitiť asi nedokáže každý,čo má za dôsledok asi prílišná dávka feminizmu . ()

Jaccobos

Je to hrozný film plný "čirého NIC", které násobí depresivní účinek, který má bát zobrazen i vyvolán... Témata filmu jsou již od začátku jasná - prázdnota, prázdnota a prázdnota kombinující se s velikou neochotou cokoli s tím dělat. Nevědomá snaha "zabřednout" je to slovo, co nejlépe vystihuje sebelítostivé, šťouralské kázání vyšinuté Virginie Wolfové. Opravdu strašných 114 minut - ale kamera se mi velice líbila... ()

Lisabellla

Není to špatný film, ale není ani tak dobrý, jak je zde všeobecně hodnocen. Hudba, která snímek doprovází, je sice poměrně vkusná, nicméně člověk si na ni musí zvyknout a to zabere nemalou část začátku. Četla jsem tu mnoho chvály na Nicole, já ji chválit nebudu. Nos byl příšerně udělán a její "typickost" se mi nelíbila. Pár lidí napsalo, že když se nezaměříte, nepoznáte ji, já tvrdím opak - zahrála svou roli jako všechny předchozí. Netvrdím, že je to špatná herečka, jen se v tomhle filmu - podle mého - nijak zvlášť neblískla. Celé mi to přišlo jako rozporuplná záležitost na téma mít odvahu se zabít vs. mít odvahu žít. Pravda, poznámka "Klid nikdy nenajdeš tím, že se vyhneš životu." byla brylantní a celému filmu dodala jakýsi lesk, nicméně jednou větou si další hvězdičku nezasloužil. Kdo chce řešit dilema ve stylu - homosexuální lásky x heterosexuální soucitnost, nechť je zbaven předsudků a zhlédne toto dílo. ()

Koři odpad!

Takhle utahanej film se jentak nevidí! A já ho ani neviděl! Po dvaceti minutách sem měl chuť si podřezat žíly, tak sem to radši vypnul! ()

Mistickzz

Hudba!! Hudba tohto filmu bola fenomenálna a hlavne vďaka nej som to dopozeral. Dotvárala takú opojnú atmosféru, že som bol z toho normálne na mäkko. Dejovo film tiež nebol slabý, ale nebol až tak zaujímavý. Čo sa týka hercov, tak sa stretli výborné herečky. Nicole Kidman (ktorú som najprv cez premenu skoro nespoznal), Juliane Moore aj Meryl Streep boli výborné a Hodiny sa tak stali príjemným oddychom. 77% ()

adam9

Brrr. Měl jsem co dělat, abych to po půlhodině nevypnul, ale jelikož "k smrti nesnáším", když se na film někdo nedodívá, překousnul jsem to, a snažil se do toho ponořit. No, nešlo to. Asi na mě až moc těžce pochopitelné. Vyzdvihnout však musím výkon Nicole Kidman - roli geniálně bláznivé ženy zvládla na jedničku podtrženou a vlastně díky ní jsem nešel ještě o hvězdičku níže. Má oblíbená Juliane Moore mě protentokrát nepřesvědčila, respektive se mi v téhle roli absolutně nelíbila. ()

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž