Film Hodiny líčí jeden den v životě tří různých žen obývajících tři různé časoprostory, které sdílejí pocit, že zasvětily svůj život někomu jinému. Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginia Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl, Paní Dallowayovou. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi každodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Tři ženy, které od sebe dělí téměř osm desetiletí a které musí čelit podobným krizím, spojuje jediné literární dílo. Snímek si vysloužil devět nominací na Oscara, včetně kategorie Nejlepší film, a Nicole Kidmanová získala Oscara za ztvárnění Virginie Woolfové. (HBO GO)

Jimb021

Zvláštní. Chvílema to bylo svojí neuvěřitelnou atmosférou v naprosto nedostižných výšinách, chvílema jsem těm "vyumělkováným" dramatickým situacím moc nevěřil. ()

dadinka

Přesná adaptace knihy. (Kdybych ji ale (a ani Mrs Dalloway) nečetla, asi bych se chvílemi nevyznala ve vnitřních myšlenkách postav.) V neoficiálním čsfd hlasování o nejlepší z trojice hrdinek se rozhoduju asi pro Virginii (ale jako Nicole Kidman jsem ji nebrala ani na vteřinu.) I když Laura je také úžasná. A na Clarisse, ač pro mě nejméně blízké, je skvělé už jen to, že se můžu dívat na skvělou Meryl. Tempo, střídání dějových linií, situace i rozhovory jsou opravdu věrné knížce, což je dobře. Z hereckých výkonů bych ještě vyzdvihla Virginiina manžela (úchvatná scéna na vlakovém nádraží) a Lauřina syna (ten jeho pohled!). ()

Charlinka

Musím se přiznat, že hudba v tomto filmu dělá nejméně polovinu celkového dojmu. Spojení Meryl Streep, Nicole Kidman a Julianne Moore nemohlo dopadnout jinak. Navíc s pomocí John C.Reillyho, Eda Harrise a Stephena Dillanea. ()

megajalec

Film, na ktorý som sa tešil, ale úprimne poviem, nedal mi takmer nič. Príbeh troch žien sú dosť pesimistické, takmer nič sa nedeje (ženy si tam určite nájdu prkotinky v zmysle jej vnútorná výpoveď atď). Snažil som sa pochopiť spojeniu všetkých troch príbehov, ale až na zopár momentov sa mi nedarilo. Moja vina, asi keby som žena (najlepšie v prechode a ideálne lesba), tak to pochopím dokonale. Celkom sa mi páčil príbeh s Moore a samozrejme vynikajúci klavírny theme od Glassa (po jeho zahratí v úvode moje očakávania stúpli na maximum, bohužiaľ...). ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Když jsem Hodiny před lety viděla poprvé, neměla jsem o knize Mistra Cunninghama ani tušení. Pak jsem si ji přečetla a potřetí se koukla na toto dílo a všechno se mi to spojilo, jako kdybych hodiny a hodiny strávila hledáním Hodin. To, jak pan Hare napsal scénář a dal tak poctu knize a vše do sebe zapadá a zní to a křičí a žije, je prostě fascinující! - první velké plus. Dámy Streep, Moore a Kidman to prostě...toho se nejde ani slovy dotknout, jak se nalepily na svoje postavy a splynuly s nimi v tak nehorázně velkolepém hereckém koncertu pro klavír a housle, že když to skončí, zní Vám to v uších a drnčí v kostech - Hodiny a Hodiny!!! Pánové C. Reilly a Harris!? - jestli dámy hrály na housle, pánové hrály na piáno. A k tomu ten soundtrack, poselství a stylovost a detaily a Virginia Woolfová a láska a kamera. Rozplynout se... a stane se to ještě mnohokrát. "V tu chvíli jsem si říkala: To je ono, to je vrcholný pocit mého štěstí!" ()

Neor

I přesto, že jsem od začátku tušil, že půjde o něco mimořádného, část filmu mě přemáhala nedůvěra. Postupně si vás film ale získává víc a víc na svou stranu a ve výsledku sedíte zaražení do křesla a div nelapáte po dechu... Aby filmy plnily svůj účel, mají vyvolávat emoce. "Hodinám" se to daří na celé čáře. ()

cunicekb

Reálný obraz lidí s duševní nemocí. Přesně takhle Vám straší v palici, pokud máte problém. A přesně jako ve filmu, většina těchto lidí se pyšní pohnutým osudem a stejně tak se najde několik lidí, kteří mají život krásný. Po dlouhé době něco komentuji a musím zopakovat svůj předchozí filmový komentář - nedoporučuji lidem s duševní nemocí a bolestí! ()

jkpj22

Četl jsem knihu, nejednou... a ačkoliv jsem se bránil filmovému zpracování, nakonec jsem si ho pustil. a bylo to geniální. Hlavně respekt za ztvárnění příběhu Virginia Woolfové, Nicole Kidman ji zahrála neuvěřitelně přesvědčivě. ()

MT_Y

!!!! MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!! Tento snímek se mi moc líbil, bylo vlastně pěkně že žena a vše okolo z padesátých let a i okolo Meryl Streep bylo vše vlastně součástí knihy Virginie z 20. Let to byla jedna stránka filmu, ta druhá je poukazání na ženy 3 odlišné ženy a na druhou stranu si tak podobné. Film rozhodně nenudil, bylo mi líto osudu Laury a i Virginie a málokdy mě k tomuto pocitu filmy dokáží dostat. 5 hvězd - 97%.... Krátké odůvodnění : Ačkoliv jsem dal hvězd 5 tak procenutalně to není 100, protože ve filmu se objevují etapy které nejsou úplně nejlepší či nejpropracovanejsi, ale furt jsme jen lidi. Snímek jinak spíše chválím, kvůli emocionálnímu vypětí okolo Meryl i Nicol a Juliane a zároveň tě obrovské empatii. 🤗 ()

honzic

Herecky i scénářem je to možná zajímavý film, ale má hodně zmatené přechody mezi jednotlivými časovými osami a člověk se v tom ztrácí, navíc je neskutečně nudný. Hodnocení: 55 % ()

Luswani

Kristova noho, to byl ale nudný film! Asi jsem to nějak nepochopil, ale o co tam jako šlo? Všechny postavy velice nudné, ale zároveň otravné a nesympatické, včetně mých oblíbenkyň. Spousta hloupých dialogů a keců, které nikam nevedly. Včera jsem byl tak nadšený z Předčítače, tak jsem chtěl vidět i jiný film Stephena Daldryho, ale Hodiny mě úplně znechutily. Jedna hvězda za kameru. 20% ()

FemmeFragile

Pokud je na světě nějaká knižní předloha, kterou je zatraceně těžké zfilmovat, pak je to určitě tvorba Virginie Woolfové a Michaela Cunninghama, který se k jejímu odkazu hlásí. Zfilmovat asociativní prózu považuju za filmařskou sebevraždu. Zachytit tok myšlenek v obrazech je něco, co rozhodně zní jako absolutní nonsens. V tomto případě se stal zázrak. Nejen, že si autoři Hodin neutrhli ostudu, ale ba naopak – vzniklo fenomenální dílo, které – alespoň pode mého – boří mnohé kinematografické hranice. Hodiny zachycují jediný den v životě tří obyčejných žen žijících v různých dobách různými životy, jejichž osudy jsou ale přesto pevně propletené do sebe. Práce střihu je tu naprosto nepostradatelná, a jen díky výborně odvedené práci se opravdu povedlo všechny tři dějové linky propojit do kompaktního celku, kterým Hodiny podle své knižní předlohy mají být. Cílem není vnímat tyto tři hlavní postavy jako jednotlivce, ale jako propojené organismy, ztělesnění kauzality, příčin a následků ve světě. Nehledejte v tomto filmu pointu. Pointou – a to zcela záměrnou, nenáhodnou – je její absence. Fakt, že v lidském životě nekončí každý den převratnou událostí, není to seriál na pokračování, kde každý díl musí končit napínavě, aby se divák díval příště znovu a dál. Je to pokus o zachycení každodennosti, která v sobě skrývá malé výhry i prohry, je to boj každého dne za vlastní autenticitu a přežití ve světě, který nás přesahuje. Tenhle film jsem viděla poprvé v patnácti letech a okamžitě se stal mým nejoblíbenějším. Tehdy jsem mu v lecčems nerozuměla, vnímala jsem ho asi povrchněji, ale už tenkrát mě uchvátil, a při každém dalším sledování v průběhu let mě fascinuje víc a víc, a troufám si říct, že snad i částečně začínám chápat, o čem to celé je. Myslím si ale, že plně ho člověk může pochopit teprve až ve chvíli své smrti. Filmařům a autorovi předlohy se v tomto smyslu povedlo naprosto jedinečné dílo, které svým smyslem daleko přesahuje lidské chápání až do oblasti lidského cítění. ()

Elessar.

Podobne ako Pacinov Chinese Coffee je to aspoň pre mňa náročný film na pochopenie všetkých súvislostí a ťažkých tém. Najprv ma striedanie časových línii zmiatlo, ale potom všetko do seba zapadlo. Je to film ktorý si určite pozriem viac ráz, teraz ma najviac oslovila línia samotnej Virginie Woolfovej, možno nabudúce to bude línia niektorej inej postavy. Je to perfektne zahraté s hlbokými myšlienkami... ()

kridlo

Tento film je velmi, velmi roztahany a pomaly takze ak nemate radi filmy, ktore sa doslova vlecu tak sa mu zdaleka vyhnite. Herecke vykony su fajn ale ked sa po pol hodine stale nic nedeje tak vam neostane nic ine ako dufat, ze sa to zlepsi, alebo odist z kina. ()

nash

Hlavní devízou Hodin je to, že je to film výrazně odlišný od většiny ostatních. Nezvyklá forma a jemně tragický obsah z něj dělají jeden ze zatím nejlepších filmů nového století. Herečky jsou naprosto přeúžasné. Meryl Streep hraje svůj standard, to co ale předvádějí Nicole Kidman a v jistém směru ještě lepší Juliane Moore, to se jen tak nevidí. Ve spojení s působivou hudbou nezapomenutelné. Pět hvězdiček!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž