Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malá dcera Tima McFalla (Mike Farrell) za záhadných okolností onemocní a zakrátko zemře. Lékaři jako příčinu nemoci označí virovou nákazu, ale Tim zjistí, že se tak stalo následkem kontaktu s toxickými látkami vypuštěnými do místní řeky společností Starbrite. Společnost neoficiálně ovládá celé město a dává práci většině jeho obyvatel, kteří se k Timovi v obavě o svou obživu postaví zády. Prostý občan prahnoucí po spravedlnosti se tak pouští do nerovného a osamoceného souboje s mocnou korporací i netečnými úřady. (J.Connor)

(více)

Recenze (2)

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Obal sice vypadá drsně, jak kdyby to byla dvojka Maniaka (1980), ale opak je pravdou. Autorské dílo B. J. Haniketa, který si zahrál hlavní roli, splodil námět a film spoluprodukoval, je poměrně prostinké televizní drama. Sice fandím námětu jedince, který se postaví všemocné korporaci a některé momenty nejsou vůbec zlé, ale zde to přeci jen trochu komplikuje béčková aura všech zúčastněných a taky naivní závěr, který přijde jak blesk z čistého nebe. Je však otázkou, jestli nebyl film pro český trh mohutně sestříhán, protože VHS má 91 minut zatímco IMDB hlásá dvě hodiny. BJovi sekunduje mladá Helen Hunt, která zde vypadá jak Corey Feldman s blond parukou. V ČR vydal na VHS HCE. ()

raduna01 

všechny recenze uživatele

Z obsahu VHS: Když mladá dcera Tima McFalla umře následkem toxických odpadů vyhozených v místní řece, pokouší se Tim zastavit práci v místní společnosti a každého proti sobě popudí. Brzy jeho posedlost pomstou ohrozí jeho manželství tak jako jeho kariéru. ()

Reklama

Reklama