Re - cycle

• Česko Re-cyklace (více)
všechny plakáty

Ting-yin je spisovatelka píšící o vztazích a lásce. Její čtenáři ji milují a vždy netrpělivě očekávají další knihy. Po rocích psaní a mezinárodních úspěších oznámí na tiskové konferenci změnu. Její nejbližší román bude o zemi mrtvých. Na konferenci dostane otázku, zda bude psát a základě svých zkušeností. Odpoví ano. Do této chvíle však netuší, že vyvolávání duchů, které zažila během školních let nebo pár nevysvětlitelných situacích, které zažila, jsou pouze ukolébavkou pro malé děti... Po příchodu domů se ihned pustí do psaní. Zanedlouho se v jejím bytě začnou dít tajemné, nevysvětlitelné a hlavně děsivé věci. Zpočátku si myslí, že jde o halucinace. Později zjistí, že veškerá hrůza, o které píše, se přenáší do jejího vlastního života. Přestává rozeznávat fikci od reality. Když o svých zážitcích povídá přítelkyni, cítí se jako blázen. Má pouze dvě možnosti. Buď přestat okamžitě psát, nebo pokračovat a dokončit svou knihu i za cenu, že se stanou jednou z postav. Pro Ting-vin existuje jediné řešení, nechat se vtáhnout do světa mimo realitu. (oficiální text distributora)

pepino

Atmosféra nastolená na začátku je typický druh asijské duchařiny- dlouhé vlasy, voda, stíny, kroky atd. Jakmile ale hrdinka vejde do fantaskního a mysterického světa atmosféra se pozmění a najednou je divák vtažen do obrovského množství vizuálních atrakcí a pastev pro oči. Přitom se trochu vytrácí děj a pointa. I když v tomto případě to tak moc nevadí protože tento mystický svět je vymodelován naprosto skvěle. Na 5* to není ale 4 si zaslouží právem. ()

Luki.V

Povedený fantasy horor říznutý duchařinou. Srovnání se Silent Hillem se zdá být na místě (zvlášť když si Pangovci vypůjčili i hudbu a zvuky z traileru na SH 4!!) ale já bych je tak šíleně nesrovnával. Oba filmy jsou velice odlišné a zatímco Silent Hill děsí psychicky Re-Cycle děsí emocionálně... nedá se to docela popsat a hlavně to ztrácí náboj díky tomu že svět Re-Cycle je tak fantasmagorický a snaží se děsit svou myšlenkou, nikoliv vzhledem. CGI bylo celkem v pohodě, některé scény (odhalení původu "červené karkulky"). Zvuky a hudba celkově Vám opět připomene Silent Hill a v tomhle jediném jsou si oba snímky opravdu podobné. Pangovci v interview prozradili že chtěli nějak vyplnit čekání na Gansův Silent Hill a tak narychlo sešili toto dílko a nestydí se za to že vykrádají tuny a tuny jiných hororů a pár fantasy kousků. Bavil jsem se opravdu dobře ale kdybych už musel "srovnávat" se Silent Hillem ubral bych tomuhle ještě jednu hvězdu... ()

milanhanic

Bejt tady stupnice do desíti, dám tomu za sedm, je to tak na 3,6. Chvílemá úchvatné dílo a místy jen odpad. Nevím jak lépe tento snímek okomentovat. Každopádně ten nápad, ukázat lidem jak vše hážou za hlavu, na co vše jsou schopni zapomenout. Ten nápad je obdivuhodný. A konec mě na tom bavil nejvíce, i když strašidelný byl pouze začátek. ()

uodevr

První půlka: typické znaky asijského horroru, dobrá atmosféra, zajímavý rozjezd, moc pěkné efekty a pár slušných lekaček. Druhá půlka: takový podivný fantasy, který se mi ale vůbec nelíbilo. Procházka mezi potracenými dětmi byla fajn, ten zbytek byl prostě umělý, neatmosférický a nudný. Celek: divná smíšenina vysoké kvality a následné nudy, šedi, nezábavné podívané. ()

Pitryx

Sotva se to rozjede a chytne náznak atmosféry, tak to rejža utne. Například hned na začátku příchodem toho pablba co od Chu odešel. Naštěstí je jejich rozhovor krátký a pak začne peklo. Hluchá místa v podstatě nejsou, jen se vás valí něco hodně těžko pochopitelného. Ta část filmu u mne získává ocenění nejvyšší kategorie. Snad jen barevně to mohli řešit jinak, ale zas chápu, že by se tím vytratila ta ponurost. On byl dokonce dobrý i ten nápad. Jenže pak přichází zklamání v závěru, kde se to vše „vysvětlí“, udělá se z toho doják a jde to celé do kopru. A ono nejen, že nestačí, že se u tohoto národa špatně orientuji v obličejích, to ještě hlavní hrdinku oslovují zpočátku jako Chu Ksun a pak najednou z ničeho nic jako Tchin Kin. V každém případě jistě mrknu znovu s tím, že konec nemusím vidět. A mimochodem, triky byly na velmi vysoké úrovni a nápady se nešetřilo. Takže, ajcem trajcem, dávám vyšší nadprůměr. ()

jokino

Podla mňa, velmi dobre spracovaný príbeh - dej celého filmu. Takéto "hrádky" s istou rovinou fantázie, môžem.. Velmi originálne prevedenie celého snímku. A hoc Azijské filmy nemám moc v "malíčku", čo sa týka hororového žánru, ich kinematografia mi poväčšine pripadá byť robená ako cez kopyrák, no žiadnu podobnú snímku som od nich zatial nevidel, takže hodnotím, ako +. ()

X-tREmE

HODNOTENIE: Ak to mám hodnotiť ako horor, tak davam *, pokiaľ to mám hodnotiť ako umelecké dielo, tak dávam ***, čiže priemer ** :) FILM: Zaujímavé melancholické dielko, ktoré má od hororového žánru poriadne ďaleko. Po vizuálnej a hudobnej stránke však určite zaujme. ()

marivet odpad!

Ač je to k nevíře dávám v hodnocení odpad. Takovou slátaninu o ničem, tedy vlastně o tom jak jeden pan šikmooký touží po ženě a vloží se do konkurzu a pak se pokouší najít jak jsem řekla tu pravou. 108 minut mě připadalo jako 308 minut, dlouhé, nezáživné s trapnými výkony herců- tu bohužel nikdo neovlivní, je to mentalita....Strašně nudné bez šťávy...Posledních 10 minut to nezachrání. ()

bulawaio

3/10. Tento film se tváří, že by chtěl být asi vším. První část funguje jako výborný horor klasického asijského stylu plný kvalitních lekaček a hutné atmosféry. Pomalu však přebíhá do světa dobrodružného fantasy a končí moralistickou sračkou o potratech. Velká škoda toho zpracování, když námět byl velmi originální. Pochvalme práci kamery a výborný hudební doprovod. Škoda jen, že mi připadalo, že režisér vůbec neví co chce natočit. Konec jsem nepochopil, ani jsem se o to nesnažil, když mě po půlce filmu zajímaly naprosto jiné věci, než koukání na film... ()

Scenixia

Výborný originální námět ! Skvěle natočeno, fantazii se zde se meze nekladou. Jako horor bych to jednoznačně neviděla, je zde notná a skvělá dávka sci-fi. Mě se film líbil. ()

aannemer

Existují dva způsoby, jak se dívat na asijské filmy. Na českých TV kanálech s většinou dost odfláknutým dabingem nebo z DVD v originále s titulkama. Nováci a primáci si to moc neužijí, ale ten, kdo není líný číst titulky příp. rozumí originálu, si takový film užije přinejmenším dvojnásob. A horory nejsou výjimkou. Re-cyklace je hodně netradiční pojetí světa zemřelých a pokud otevřete svou duši a pozorně nasloucháte příběhu, jste po zásluze odměněni. Hollywoodský konec mi film poněkud pokazil, ale tvůrci chtěli tento film dostat i do světa, tak jim to odpustíme. ()

yelcin

Námet filmu stál za pozretie a hororoví začiatok zaujal , ale to pokračovanie v svete zabudnutia nič moc. Priznám sa , že film mal myšlienku a posolstvo : ,, nezabúdať...!,, ale scény zo sekcie zabudnuté ,nenarodené deti , či cintorín zabudnutých mŕtvych sú ako z ,,C-vého,, hororu a to je povedané dosť mierne. ()

Idoviren

Přiznám se, na začátku jsem se bála. Japanshock je moje slabé místo. Jenže pak se z dlouhovlasých monster, co na vás bafají zpoza každého rohu stala výprava do fantazie ve stylu Čaroděje ze země Oz, Masky zrcadla, Nekonečného příběhu či Fantaghiro, jenže v takovém divném zombie stylu, říznutém drogou, která by se možná měla zakázat a navíc nechutně sladkými momenty. A k tomu ten divný konec, ráda bych myslela divný ve stylu zajímavý a podněcující k přemýšlení, ale on byl prostě divný a ušmudlal tím celý ten film a pak už to byla nuda k uzoufání... ()

ludovit14

Prvá polovica je príšerne slabá a mal som s týmto dielom problémy aby som to vôbec dopozeral. Ale na prekvapenie druha polovica filmu bola vskutku zaujímavá- mala hlavu aj pätu a hlavne niečo sa dialo. A zaver filmu bol naozaj pekný, režisér sa pohral aj citmi niektorých divákov-čok. Herecky slabé, ale malá herečka bola ,,cool''. HOD:53%.PS: prvú polovicu by to chcelo dobre spracovať a bolo by to min. o LEVEL lepšie! ()

jcall2bad

SakyLand

Opět jsem se přesvědčil, že Thajské horory nestojí za nic. Úvodní nadšení při počátečních projevech tajemna rychle opadlo. Angelice Lee jsem její roli nějak nevěřil a bylo to zbytečně natahováno. Pro mne zklamání. ()