Kráska a pirát (TV film)

Legenda o pirátovi

Dobrodružný

Německo / Španělsko, 2006, 2x90 min

• newSami

Snaha o "nemeckých pirátov Karibiku"? Bohužiaľ, ani to nie. Neviem, čo je na tejto legende "pravdivé", či je to niečo ako náš Jánošík, či je to naozaj nemecká legenda. Filmu by aspoň trochu pomohlo skrátenie, príbeh sa neskutočne dlho vlečie, má veľmi veľa hluchých miest, kedy sa divák nudí. Atmosféra je síce veľmi pekne dokreslená kostýmami a prostredím, dokonca aj lode sa snažili urobil autenticky (žiadna veľká Čierna Perla). V polovici filmu však už človek chce, aby sa už skončil.(6.7.2010)

Pre mňa prekvapujúco veľmi nízke hodnotenie. Aj keď je to nemecký film, ktorý sa s rozpočtom zrejme ani len nepriblížil Pirátom z Karibiku, tak ide o veľmi príjemnú oddychovku. Čo oceňujem najviac je zaujmavý scenár, ktorý dokáže udržať pozornosť diváka aj keby si pustil oba diely za sebou. Ano je pravda, že je tam cítiť nemeckú produkciu, ktorú nie každý oblubuje, ale prečo by mali točiť filmy o pirátoch len američania, ktorým sa to tiež nie vždy vydarí. Zaujmavý príbeh, sympatický a dobre hrajúci hlavný hrdina, ako aj ostatné vedľajšie postavy (až na pár vynimiek, z ktorých by som vyzdvihol "krásku" a "záporáka"). Film na mňa pôsobil trošku ako z osemdesiatich rokov, ale ja som sa bavil (v krátkej dobe som ho videl už dva krát) a keby mi bolo o 20 rokov menej tak dam za štyri. Takto za kvalitné tri hviezdy 65%.(5.7.2010)

• Bansheee

Myslím, že popisek, kde je film popsán jako dobrodružný je celkem mimo, to je prostě klasická německá romance, akorát zabalená do "pirátského" ohozu. Ono i pirátství v tomto filmu je spíš jakýsi druh milosrdenství a charity. Bohatým brát a chudým dávat. Občas to bylo i relativně vtipné, ale 180 minut dlouhý romantický film je už opravdu trochu moc. Plus budiž za obsazení, Ken Duken není zas tak špatný a někteří jeho kumpáni hráli také relativně dobře.(17.8.2011)

• Hopper

Romantizácia príbehu o pirátovi Baltiku Klausovi Störtebekerovi, kde milostný príbeh je až príliš v popredí a tak sa zo zločinca stáva takmer mučedník. Mňo, nemecký televízny film - síce lepší ako R. Pilcherová, ale aj na TV produkciu príliš schematické a skratkovité, herecké výkony a réžia na zaplakanie. Nehovoriac o tom, že z historického hľadiska je to úplny šit. A naozaj, niekedy vlasy vyrastú neuveriteľne rýchlo. Bratranec IT by závidel.(17.3.2007)

• Jeremiah

Lidé krutí, bezcitní, chamtivý a bezpáteřní vládli,vládnou a zřejmě i budou vládnout lidskému světu. Vyjímky existují, ale je jich jako šafránu. Nejhorší je, že šlechta se opět domohla svých, většinou krvavých majetků a opět se cítí být něčím víc, než obyčejnými lidmi. K této šlechtě se u nás vytváří další, tzv. "novodobá" šlechta, která je snad ještě horší. Aby lidé uvěřili alespoň v trocha spravedlnosti krmí nás takovýma pohádkama, jako je tento film. Nevěřím ve spravedlnost, nevěřím tudíž ani v boha - a tak rád bych věřil ... .(12.8.2010)