Mladý Ken Duken musí najít vraha svých rodičů a osvobodit ze spárů největšího nepřítele Stephana Luca svou dávnou lásku Claire Keim. Během úporného hledání prožívá dobrodružný život jako statečný a obávaný pirát, kterým se stal shodou nešťastných náhod. (oficiální text distributora)

Bansheee

Myslím, že popisek, kde je film popsán jako dobrodružný je celkem mimo, to je prostě klasická německá romance, akorát zabalená do "pirátského" ohozu. Ono i pirátství v tomto filmu je spíš jakýsi druh milosrdenství a charity. Bohatým brát a chudým dávat. Občas to bylo i relativně vtipné, ale 180 minut dlouhý romantický film je už opravdu trochu moc. Plus budiž za obsazení, Ken Duken není zas tak špatný a někteří jeho kumpáni hráli také relativně dobře. ()

Radyo

Marně jsem hledal tu krásku. Nesmyslnost svého počínání jsem pochopil až poté, co jsem si přečetl, že je to NĚMECKÝ film. Inu, ideály krásy jsou v každé zemi trochu jiné - a u našich západních sousedů to platí trojnásob. ()

Arsenal83

Tak nezábavné dielo,ktoré ale potvrdzuje len jedno, že kde Nemci alebo Francúzi hovoria o kráskach, tak to je naša priemerná predavačka z Kauflandu. V tomto prípade narážam na "úžasnú" Claire Keim. ()

Zazie

Zkrátit tak aspoň o třetinu a změnit český distribuční název a mohl by to být docela pěkný dobrodružný film. ()

Hopper

Romantizácia príbehu o pirátovi Baltiku Klausovi Störtebekerovi, kde milostný príbeh je až príliš v popredí a tak sa zo zločinca stáva takmer mučedník. Mňo, nemecký televízny film - síce lepší ako R. Pilcherová, ale aj na TV produkciu príliš schematické a skratkovité, herecké výkony a réžia na zaplakanie. Nehovoriac o tom, že z historického hľadiska je to úplny šit. A naozaj, niekedy vlasy vyrastú neuveriteľne rýchlo. Bratranec IT by závidel. ()

Santino7

Klaus Störtebeker, ospevovaný pirát z nemeckého prístavného mesta Hamburg, žil v 14. storočí. O tejto historickej postave je tento film. Ako začať? Prejdime rovno ku kritike. V prvom rade by som sa chcel pozastaviť pri hlúpom a absolútne zle zvolenom názve, ktorý bol určený pre českú distribúciu (Kráska a pirát). To vážne? :-) Vždy som rád, keď sa ide natáčať nejaký film inšpirovaný skutočnými udalosťami a osobami histórie. Tá pre mňa totiž má svoje čaro, rád sa ňou zaoberám. Pirátskych filmov existuje nespočetne, avšak tento je nemecký, čiže som bol zvedavý dvojnásobne, čo sa im z toho podarí spraviť. A treba povedať, že to vôbec nebolo zlé. Námet pomsty a potrestanie vraha je síce rokmi otrepaná vec, no vždy prináša nové a nové možnosti spracovania. K hlavným pozitívam by som zaradil príjemné prostredie, do ktorého je príbeh zasadený (malo by sa to podľa histórie odohrávať v Baltskom/Severnom mori, tak snáď to tam bolo aj točené, neviem), sympatickí hereckí predstavitelia (Ken Duken bol jednoznačne dobrou voľbou, Claire Keim je výzorovo typická pre tento druh ženských postáv a ostatní taktiež fajn). No a tiež sa môže opierať o celkom obstojnú dramatickú zložku, dejová línia vôbec nebola až tak zlá. I keď mohla byť na druhej strane aj oveľa lepšia, z takéhoto námetu by sa dalo vyťažiť možno aj niečo viac a mohol z toho byť trhák. I keď netreba samozrejme zabúdať, že stále ide o televízny film... Bolo to možno až prehnane zdĺhavé, trošku to preriediť a spraviť z toho jeden celok by pravdepodobne nebolo na škodu. No a oceňujem v neposlednom rade aj záverečnú scénu, máte sa na čo tešiť. Obstojný film podľa legiend o nemeckom pirátovi Störtebekerovi. 3/5 ()

Jeremiah

Lidé krutí, bezcitní, chamtivý a bezpáteřní vládli,vládnou a zřejmě i budou vládnout lidskému světu. Vyjímky existují, ale je jich jako šafránu. Nejhorší je, že šlechta se opět domohla svých, většinou krvavých majetků a opět se cítí být něčím víc, než obyčejnými lidmi. K této šlechtě se u nás vytváří další, tzv. "novodobá" šlechta, která je snad ještě horší. Aby lidé uvěřili alespoň v trocha spravedlnosti krmí nás takovýma pohádkama, jako je tento film. Nevěřím ve spravedlnost, nevěřím tudíž ani v boha - a tak rád bych věřil ... . ()

cure

Pre mňa prekvapujúco veľmi nízke hodnotenie. Aj keď je to nemecký film, ktorý sa s rozpočtom zrejme ani len nepriblížil Pirátom z Karibiku, tak ide o veľmi príjemnú oddychovku. Čo oceňujem najviac je zaujmavý scenár, ktorý dokáže udržať pozornosť diváka aj keby si pustil oba diely za sebou. Ano je pravda, že je tam cítiť nemeckú produkciu, ktorú nie každý oblubuje, ale prečo by mali točiť filmy o pirátoch len američania, ktorým sa to tiež nie vždy vydarí. Zaujmavý príbeh, sympatický a dobre hrajúci hlavný hrdina, ako aj ostatné vedľajšie postavy (až na pár vynimiek, z ktorých by som vyzdvihol "krásku" a "záporáka"). Film na mňa pôsobil trošku ako z osemdesiatich rokov, ale ja som sa bavil (v krátkej dobe som ho videl už dva krát) a keby mi bolo o 20 rokov menej tak dam za štyri. Takto za kvalitné tri hviezdy 65%. ()

Dave_ff odpad!

Jednodušší film jsem dlouho neviděl, herci byli otřesní a výpravnost hodně mizerná (jestli vůbec nějaká). ()

SonyLucy

Dlouho trvalo, než se děj rozjel. Přišlo mi to dost sekalé, nestačila jsem se divit, jak z minuty na minutu někomu vyrostou vlasy. ()

miselin36

Nejakým zázrakom som u toho dokázal usedieť takmer až do konca, nie zrovna najhorší nápad s dejom zasadeným do sveta Hanzy a pirátov Severných morí, je ubytí roztahaným príbehom, nepríliš sympatickými hrdinami a zbytočnostou mnohých scén. Nehrajúci herci sú len čerešnička na torte. Obdivujem toho kto to dopozeral až do konca. ()

blekekeke

Černý korzár to sice není,ale i bez slavných se dá natočit pirátský film, na který se dá koukat, aniž by z toho bolela hlava. ()

Stuart6 odpad!

Zrovna pozoruji s manželkou druhý díl. Neuvěřitelná sračka. Až k smíchu (čímž jsem si znepřátelil vlastní ženu). Hrozné !!! ()