Brouk

Paranoia je nakažlivá. Servírka Agnes Whiteová (Ashley Juddová) žije po rozchodu s násilnickým manželem sama v levném motelovém pokoji. Nemůže se vyrovnat se ztrátou synka, který se jí před lety záhadně ztratil během obyčejného nákupu v samoobsluze. Jednoho dne se Agnes seznámí s bývalým vojákem Peterem Evansem (Michael Shannon). Z obou se brzy stanou milenci. Peter vzápětí zjistí, že v pokoji jsou drobní brouci, kteří jsou schopni dostat se lidem pod kůži. Pochopí, že hmyz k Agnes dovlekl on sám, protože po válce v Zálivu podstoupil u armády experimentální léčbu, ve které byl spolu s dalšími vojáky zneužit jako pokusný králík a ve které jej lékaři úmyslně nakazili. Několik lidí se snaží Petera přesvědčit, že žádní brouci neexistují a že vše se odehrává jen v jeho hlavě. Je však pozdě: zamilovaná Agnes totiž Peterovi ve všem věří a stejně jako on se pouští do předem prohrané války s neviditelným hmyzem… (Česká televize)

Holina

Komorní thriller s ukázkovou gradací. To co začíná jako nevinné seznámení se mění v šílenou noční můru. Parádně prokreslené charaktery ()

vorenus

Jedna hvězda je za představitelku hlavní role.Jinak vhodné jen pro ty,co mají zálibu obkládat si celý byt alobalem.S hororem to taky nemá nic společného.A kdysi dobrý režisér to už je asi minulost.A kdo neměl tu čest,tak at se radši dívá do zdi a pobaví se lépe.Celosvětové tržby 7milionu mluví za vše. ()

MareT. odpad!

Asi jsem divný, ale tenhle film byl STRAŠNÝ...nedávalo mi tam nic smysl a jsem celkem vyděšený z hodnocení kolem! ()

bila.tecka

Ten film je o manipulaci. Jak snadno lze z opušteného a ze ztrátou dítěte nevyrovnaného člověka udělat paranoika. Zpočátku pečlivě budovaná atmosféra osamoceného motelu s dvěma lidma na palubě se hroutí, když se naplno projeví schizofrenní "nálady". Škoda že není věnováno více prostoru proměně postavy Ashley Judd, právě v tomhle byla největší síla filmu. Z divadelní hry se dá vyrobit obstojný scénář, tady se to bohužel nepovedlo. ()

kery-

Rozjezd je zbytečně dlouhý (téměř unavující) a když napětí konečně vyvrcholí, stejně máte chuť dát hlavním hrdinům přes hubu..Jediné východisko z toho je tlačítko MUTE. Co jsem naopak ocenil byla ,,tajemnost“ brouků, ale ani to z filmu nemůže udělat film, který bych si rád pustil znova..Pro mě téměř odpad! ()

Adramelech

Hodně dobrý a zároveň hodně nepříjemný film. Paranoidní psychóza vskutku může být "nakažlivá". Oceňuji též přesvědčivé herecké výkony. ()

CjKukis

Vcelku originální nápad na příběh,bohužel končí na celkovém dojmu,tak hrozně moc utahanej film je prosě nuda,až na pár těch zajímavejch scén ke konci filmu,toť vše.Nezapůsobilo,bohužel. ()

nylo

Neskutečná nuda a čekání jaká inťoušovina z toho kecání nakonec vyleze se převalila v pěknou psychoschízu...další důvod, proč si o sledovaných filmech předem nic nezjišťovat, pak totiž může být (a nemusí) člověk příjemně překvapen (i když se jedná o pouhou konečnou asipůlhodinku) 70% ()

Klay

Čtyři dlouhá, nepříjemně ukecaná dějství, příliš jednoduchý děj a scénář, který by měl být o hodně důmyslnější, pokud chce tenhle film zaujmout něčím víc, než jen stojedna procentním nasazením hlavního hereckého páru. Friedkin si pochvalu zaslouží jen za první třetinu. Jak se postavy začínají chovat paranoidně, nějak to ztrácí na předešlé přirozenosti a hlavně na uvěřitelnosti. Tvůrci očividně zapomněli, že tohle není divadelní představení. ()

dezert

V jádru je Brouk romantický a dojemný film o dvou nešťastných lidech, kteří tak moc nechtěli být sami, až je to úplně zničilo. Akorát musíte prokouknout skrz alobal. ()

sona123

Trochu mě překvapuje nízké hodnocení na čsfd - 48% mi přijde dost málo. Čekala jsem horor, což teda film Bug není (rozhodně ne ve smyslu různých vyvražďovaček, lekaček a tak). Myslím, že je to docela zajímavý film o vývoji jedné paranoie. Slušné tři hvězdičky. ()

Illy

Skvělé herecké výkony. Ovšem takhle paranoidní a depresivní film jsem dlouho neviděl. A už vidět nechci. V noci po mě lezli brouci:-) ()

KOZEL84

Dobrá psychárna,která stojí na obou hlavních hercích,protože atmosféra nijak výrazná není.Tak úplně sem nepochopil Ashleyin přerod v paranoidního magora.U Shannona (pro tuhle roli ideální volba) to bylo vysvětleno,ale nechápu proč začala magořit i ona.To bylo přinejmenším divné.Když ke konci rozjeli splav svých paranoidních teorií tak to byla hustá jízda na vlnách šílenství.Nenudil sem se ale ani na začátku.Hlavním tahounem tohodle filmu je rozhodně Shannon.Zajímavý to herec s nezapomenutelným ksichtem (vůbec se nedivím,že mu za to pár minutové vystoupení v Revolutionary Road napařili oscarovou nominaci). ()

Filmárik

Nádherná sonda do chorej mysle narušeného človeka zobrazujúca taktiež neuveriteľnú silu sugescie voči okoliu aj sebe samému. Až do záverečného rozuzlenia filmu nemá divák úplne jasno či je blázon on alebo je skutočné to o čom dve hlavné postavy viac ako hodinu a pol zapálene diskutujú. Nedať tomuto filmu šancu môže byť pre mnohých vykúpenie z nudy ale pre fanúšikov komorných dusných temnôt taktiež veľká strata. ()

Wolvie

Velmi,ale opravdu velmi podceněný thriller,který se dokáže divákovi dostat pod kůži naprosto nevídaným způsobem.Friedkin je vůbec těžce nedoceněným tvůrcem mnoha skvělých filmů a Brouk je jedním z nich. ()

emdvojka

Bug je čisto komorná záležitosť, ktorá nudí, ale aj tak drží v pozornosti, že kedy to príde, kedy to vypukne. No dlhé minúty sa nestane nič. Až koniec zaujme. Asi taká je charakteristika tejto drámy. Vo filme to nieje nič čo by si človek zapamätal, ale verím, že na divadelných pódiach, to musí byt pôsobivé. (800. hodnotenie) ()