Dobrovolná oběť

Obeť kanibala

Grimm Love

Krimi / Drama / Horor / Thriller

Německo, 2006, 90 min

Ak nepotrebujete vidieť, ako chlap chlapovi ureže penis, opeče ho na pánvici a prinesie k stolu, kde sa s vykastrovaným podelí o delikátnu večeru pri sviečkach, nepozerajte to. Toto nie je žiadny "estetický Ridley Scott". Rohtenburg nahliada do psychiky kanibala a jeho obeťe, robí to dôstojne, s kvalitnými hercami, v správne ponurých, tmavých až zaďažďených obrazoch a bez samoúčelných exploitatčných scénok, ale vo výsledku nič nevyrieši, a i hlavnú hrdinku, ktorá chcela nájsť odpovede na ťažké otázky, iba rozplače a vyvedie z rovnováhy. K čomu to?(5.12.2011)

Čekal jsem poněkud větší maso.... Dobře, tvůrci se rozhodli převést šokující událost do dramatického příběhu, který by poodhalil důvody, proč někdo někoho sežere, přičemž oba si to svým způsobem užijí. Ač zde byla snaha o vytvoření ponuré atmosféry - ladění obrazu do šedých a hnědých tónů, déšť, syrovost, neurčitá špinavost, snímek příliš stísněně nepůsobí. Směrem k závěru jsem si říkal - tak šup, už se do něho pusť, to je doba....a pak nepřišly ani šok, ani hrůza, ani znechucení, jen jakési podivné prázdno. Drsné záběry si nechala kamera pro sebe... Místy zajímavé, leč jako celek průměrná šeď - 2,5*(23.9.2016)

Není to horor, ani krimi, ani thriller, je to drama. A drama hodně pomalé, zdlouhavé. Řemeslně není příliš co vytýkat, tohle vám zkrátka buď padne do nálady, nebo nepadne. Mne to spíše minulo.(31.1.2012)

• Pepinec

Jestli je tu někdo něčí dobrovolná oběť, tak já tohohle filmu, protože jsem si ho včera večer dobrovolně pustil, aby mě teda trošku napnul. Na přebalu se totiž hrdě ční glosy "film, na který nikdy nezapomenete" nebo "film, který jste nikdy nechtěli vidět," přitom by tam mělo být napsáno spíš něco ve stylu "vařila myšička kašičku, posrala to trošičku."(6.3.2013)

Téda nebylo to špatný ! Další Zvrhlý, Uchylný Námět o Kanibalovi,který na internetovém chatu vyhledává své oběti! Místy to na mně působilo až Komicky, čeho jsou režiséři schopní! Bavil jsem se, uteklo to rychle 65%(25.1.2013)

• - V scéne, keď Armin Meiwes (Oliver Hartwin) prechádza po internete, natrafí na článok s názvom "How to Butcher the Human Carcass". Ide o skutočný článok, ktorý napísal Bob Arson z organizácie Church of Euthanasia a ktorý bol preložený aj do češtiny pod názvom "Úprava lidské mrtvoly ke konzumaci". (whack)

• - Film je natočen podle skutečných událostí, které se odehrály roku 2001 v Německu. (Pepinec)