Dobrovolná oběť

• Česko Dobrovolná oběť kanibala (více)
Trailer

Příběh Armina Meiwese: německý kanibal Armin Meiwese, který se v roce 2001 přes internet seznámil se svou dobrovolnou obětí, člověkem, který byl ochoten se nechat porazit a sníst (ve filmu se postava jmenuje Oliver Hartwin) je zde částečně podán očima studentky (Keri Russell), kterou případ zaujal a rozhodla se vydat po jeho stopách a zjistit víc o kanibalově životě a jeho pohnutkách. (oficiální text distributora)

Trailer

Vančura odpad!

Na tento film jsem narazil zcela náhodou, kdy jsem se dozvěděl o existenci Armina Meiwese a toho co udělal, a zjišťoval jsem si o tom víc. Sice jsem od filmu neměl nějaká velká očekávání - zdejší nevalné hodnocení a příšerný plakát zvládnou samy o sobě člověka dostatečně varovat předem - ale výsledný dojem byl bohužel ještě horší, než jsem čekal. To zpracování je děsivě špatné, obraz je celou dobu příšerně tmavý a ušmudlaný, a vůbec nedává smysl, proč je to vyprávěno z perspektivy té holky - pokud tedy nebylo jediným smyslem té postavy zasadit všechny události do nějakého kontextu a pokusit se nějak vysvětlit nepochopitelné chování obou hlavních postav, oběti a jejího kata. Osobně mě tam ta rádoby vysvětlující (možná dokonce i omlouvající) omáčka - která by se dala shrnout do ohraného klišé, že za vším je třeba hledat neutěšené poměry v dětství - jen otravovala, a podle mého názoru je prvních 45 minut toho filmu v podstatě naprosto zbytečných, a to hlavní se tam konečně začne dít až poté, kdy si budoucí kanibal podá inzerát a budoucí oběť na něj odpoví. Sledovat ten jejich zvrácený pakt mě však nijak netěšilo, je to prostě jen neuvěřitelně smutné, depresivní, a samozřejmě též krajně odporné, a šokující. Vedle téhle amatérské sračky se španělský artový Kanibal tyčí jako nedostižný titán. ()

Aluska88

Mám ráda filmy s tématikou "zla, šílenství a bolesti," které dokáží člověka, jež je, či postupně začne být, touto stranou lidské mysli a jeho činů fascinován, postupně stahovat do temné propasti. Správně tíživě ponurá atmosféra, skvělá, s černě orámovanýma očima (které do temného zpracování výborně pasovaly:) Keri Russell a opět výborný, můj oblíbený Thomas Kretschmann. ()

Pepinec

Jestli je tu někdo něčí dobrovolná oběť, tak já tohohle filmu, protože jsem si ho včera večer dobrovolně pustil, aby mě teda trošku napnul. Na přebalu se totiž hrdě ční glosy "film, na který nikdy nezapomenete" nebo "film, který jste nikdy nechtěli vidět," přitom by tam mělo být napsáno spíš něco ve stylu "vařila myšička kašičku, posrala to trošičku." ()

HonzysKISS

Určitě mě tenhle snímek bavil víc než ten od režiséra Mariana Dora. I když je to takové nudné, bez žádné akce, tak je to velmi dobře natočený příběh Armina Meiwese. Jak v dětství, tak i v přítomnosti. Občas to mělo i takovou tu příjemnou dramatickou atmosféru. Škoda jenom, že to nebylo zvrácené. Kdyby ukázali drsné scény, a ne všechno za zády, tak by to mělo mnohem větší šťávu. ()

eraserhead666

Vcelku zajímavý pohled do duše dvou velmi tragických lidí. Má to koule, mnohdy je to (bez prvoplánovitých berliček jako přemíra násilí nebo gore) až nepříjemně syrové. Problém trochu nastává v určitých momentech, kdy se vám chce smát. Ne filmu, ale jeho postavám. Což možná jen vystihuje to, jak se ony postavy ve skutečnosti asi cítily. Horror? Ano, i když to vypadá jen jako tragické drama, na mě to místy působilo tak, jak se spousta horrorů marně snaží působit. Zvláštní příběh, založený na skutečných událostech (a jeden z mála podobných uvěřitelných), kterému trochu škodí snaha po filmovosti (postava Keri Russell je sice hezká, ale vůbec tam být nemusela), což u mě jednu * ubírá. Možná od toho filmu budete očekávat nějaké odpovědi, vysvětlení, něco, co vás přiměje pochopit. Vůbec nevadí, že se ničeho z toho nedočkáte. Naopak, je to dobře. ()

• V scéne, keď Armin Meiwes (Oliver Hartwin) prechádza po internete, natrafí na článok s názvom "How to Butcher the Human Carcass". Ide o skutočný článok, ktorý napísal Bob Arson z organizácie Church of Euthanasia a ktorý bol preložený aj do češtiny pod názvom "Úprava lidské mrtvoly ke konzumaci". (whack)
  • Film je natočen podle skutečných událostí, které se odehrály roku 2001 v Německu. (Pepinec)