Dobrovolná oběť

Grimm Love

Krimi / Drama / Horor / Thriller

Německo, 2006, 90 min

• Rockerman

Film o německém kanibalovi se dal natočit dvěma způsoby.Buď jako krvavý horror nebo jako psycho thriller.Toto dílo se vydává spíš tou druhou cestou.To by mi nevadilo,ale myslím,že by se to dalo udělat líp,přitažlivěji.Já jsem se dost často nudil,takže nevím,jestli ty dvě* hvězdy nejsou ještě milosrdné.(10.3.2011)

Můj oblíbenece Martin Weisz se pustil do případu, o kterém Německo mluvilo ještě roky potom a Rammstein si z něj udělali song, a stali se tak ještě víc slavní. Každopádně naznačil lidskou stránku těch, kteří se této hrůzy zůčastnili a ukázal nám, jak to asi tenkrát u Armina vypadalo. Pěkně proklipované, filtrami upravené a nechutně zvrácené. Svůj účel to splnilo.(29.11.2011)

• ANTYCHRYST

No ..tak tenhle zážitek mi do teď chyběl. Koukat na to, jak frajer nejdříve chce ukousnout tomu druhýmu péro a když se nedaří, tak mu ho ufikne, osmahne na pánvičce a společně to péro povečeří...na což si ten bez péra ještě stěžuje, že je to tuhý.... krása.. sledoval jsem ve filmech mnoho hnusů, tisíckráte horšího, gore zrna, ale u tady tý scénky jsem myslel, že se pobliju... ač toho tak moc zase není vidět. Brrrrr to už fakt ne. Jinak film celkově dost utahaný drámo, nemastný, neslaný. Námět si zasloužil lepší zpracování a atmosféru. 35 % Jednou viděno a Blu-ray disc odkládám na poličku, kde už na věky zůstane. :)(28.10.2014)

• Perfo

Kdyby do filmu nebyla našroubována zbytečná pasáž se studentkou, flashbacky do kanibalova dětství a život jeho oběti před tím, než se "seznámili" mělo by to daleko větší hodnotu a lepší vyznění. Takhle to celé vyšumělo do ztracena. Mělo se to vysloveně soustředit na kanibala... Když jsem se na to tak díval, říkal jsem si, že je velká škoda, že se toho nechopil Haneke ...(8.4.2013)

Téma zprvu odporné, divák se těší (pokud je v tomto případě těšitelem) na co nejnechutnější story. Což o to, je to hrozné, je to nechutné, odpornost a zvrácenost, navíc dle skutečné události. Co víc si přát. Mě hodně mile překvapil celkový psychologický podtext. Proč někdo něco takového dělá, proč si někdo něco takového dělat nechá. Nejde jen o ošklíbání se nad zločincem a zločinem. Možná, že to jde i částečně pochopit. Scéna rozhodování, kdy vrah svoji oběť odveze zpět na nádraží s tím, že si není jist, zda to opravdu chce a oběť ho sama přesvědčí, že tomu tak je...byla pro mě hodně silným momentem. Pravdou je, že jsem byla z filmu trochu "vykulená". Výborní herci a dobré mrazivé nápady á la...nahrávka za dveřmi (už o tobě víme!). Film, na který si člověk čas od času určitě vzpomene.(10.9.2011)

• - Film je natočen podle skutečných událostí, které se odehrály roku 2001 v Německu. (Pepinec)

• - V scéne, keď Armin Meiwes (Oliver Hartwin) prechádza po internete, natrafí na článok s názvom "How to Butcher the Human Carcass". Ide o skutočný článok, ktorý napísal Bob Arson z organizácie Church of Euthanasia a ktorý bol preložený aj do češtiny pod názvom "Úprava lidské mrtvoly ke konzumaci". (whack)