Komik a jeho svět

(pořad)

V letech 1979 až 1994 uvedl Milan Neděla přes 150 pokračování cyklu "Komik a jeho svět", svého času velmi populárního pořadu, představujícího nám filmové hvězdy pamětnických veseloher .

Výčet jednotlivých epizod, které odvysílala ČT v roce 2006 jedná se o roky 1984 - 1990:
1. Každý začátek je...
2. Šváb z Malé Strany
3. Theodor a Antonie
4. Sejdeme se na strážnici
5. Abeceda humoru Š - Růžena Šlemrová
6. Abeceda humoru L - Karel Lamač
7. Abeceda humoru T - Václav Trégl
8. Abeceda humoru R - Saša Rašilov
9. Partneři - Vlasta Burian a Jaroslav Marvan (Karlos80)

wosho

Jako malý jsem tento pařad plný grotesek miloval. sledoval jsem ho se svým pradědou, který u něj vzpomýnal na své dětství a mládí. ()

Paity

Skutečně dobré a přehledné, když se chcete ponořit do historie humoru u nás. Alespoň se ukazuje, z jaké veliké studnice můžeme čerpat a je to skutečně velmi příjemné zjištění. ()

mira007

V době, kdy neexistoval youtube tak tohle byl jediný prostředek jak dát vědět, že existovalo něco před příchodem mluveného filmu a seznámit diváky s tehdejšíma hvězdami počátků filmů. ()

AxelWers

V časoch hlbokého komunizmu jeden z mála programov v TV, ktorý sa stal u mňa kultovým. Spája sa mi hlavne s Milanom Nedělom, ktorého si ho moderátora či uvádzača pamätám najviac. ()

Stejšn

Jako malý si pamatuju díly uváděné panem Nedělou. Vždycky jsem to rád sledoval, bylo to o amerických groteskách a amerických komicích (Frigo, Harold Lloyd, Chaplin, L&H...). Vždycky pěkně uváděné, s inteligentním komentářem a dobrým výběrem ukázek. Škoda toho pořadu. Na autorská práva jednou chcípnem. ()

boombang

Za socializmu jsem si to nikdy nenechal ujít, zvláště pokud byly v programu klasické němé grotesky - ty jsem opravdu miloval. Neděla v neděli s tímto pořadem málokdy zklamal. ()

subic

Tímto střihovým pořadem grotesek provázel nezapomenutelně Milan Neděla a pro mě to velmi příjemná vzpomínka na dětství, pravidelně jsem na to koukal s tátou, když mi bylo tak kolem 10i. ()

Blackadder

Kolik bychom museli ČT dát, aby z archivu začala tahat kvalitní věci. Nemluvě o tom, že toto je zrovna něco, co nezestárne. ()

valmet

Jé, na tenhle pořad jsem úplně zapomněl. Svého času mi tvořil pevnou část nedělí pan Neděla a jeho komici. To je nostalgie. :) ()

prybka

Milan Neděla byl laskavým průvodcem světem, na ktrerý se neprávem zapomíná. .Na tento seriál často a s láskou vzpomínám. V dobách pozdějších jsem se stal klubovým divákem, takže by si někdo mohl myslet, že staré filmy jsou prostinké a zastaralé. Já tomuto seriálu děkuji, že mne seznámil s počátky filmu, kdy se tvořila filmová řeč a kdy filmoví tvůrci byli odvážní průkopníci nového světa médií. Čím více o filmu vím, tím více obdivuji umělce rané fáze. Podobný pořad mi teď vážně chybí. Dnes obdivujeme digitální efekty, ale pravda je, že zaujme příběh. A řeč k vyprávění příběhu se vytvořila tehdy a dnes se víceméně skládají scény vylaďované od dob němého filmu. ()