poster

Palimpsest

 • anglický

  Palimpsest: A Hypnotic Mystery

Thriller

Polsko, 2006, 85 min

 • Dellamorte
  ****

  Thriller ( a to vydarený ) o vyšetrovateľovi, ktorý snorí po vrahovi svojho kolegu, no márna snaha ho dostáva do flashback stavu, kedy je jeho psychika zrelá na odbornú liečbu. Skvelé spracovanie ničím novátorského námetu, ale tá práca s kamerou a celkový vizuál sa so Mnou zahral a snímok beriem a ukážkovú konkurencie schopnú, poľskú variantu na okolité filmové dianie v tomto žánrovom zaradení. Konrad ovláda.(17.9.2012)

 • eraserhead666
  ****

  Pokud by spolu Lynch s Fincherem někdy něco měli, zrodil by se jistě bastard, který by se jmenoval Palimpsest. Zní to jistě nepřívětivě, ale opak je pravdou. Palimpsest je ryze komorní psychologický thriller přes plot nakukující do horrorové zahrady, kterého za ručičku vedou právě Lynch s Fincherem. Příběh je sice v podstatě neinovativně průzračný, přesto se začne odhalovat příjemně postupně, divák spíše chvíli bojuje s náznaky, než aby to důležité odhalil ihned a i pak je závěrečná pointa ve své všední bahnitosti protkána pramínky čerstvé a průzračné vody. Silou filmu je forma, šedivá, pochmurná, až smrdící všední realitou, postavy, hlavním hrdinou (s očima a tváří mladšího bratra současného Bonda) počínaje, jeho sympatickým a charismatickým kolegou konče a v neposlední řadě herecké obsazení. To všechno dohromady dává docela silný filmový zážitek, jemuž se rozhodně nedá upřít silná atmosféra. Zajebiste. Rád bych něco podobného viděl z našich luhů a hájů. 3.5*(7.7.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace