Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

ostravak30

Příběh sám o sobě je příšerný. Ostatně děj běží mnohdy strašně rychle až to divák má problém sledovat. Navíc se domnívám, že některé postavy jsou rozkresleny zčásti, ale trochu nedodělané. Například postava R. Hrušínského je dle toho, co o ní vypráví ostatní šílený mafián, schopný čehokoli. Jenže tak vůbec nepůsobí, spíše jako strejda s dlouhými prsty. Hned v první hádce s Lucií Vondráčkovou se navíc neudrží a začne se smát. M. Landa to tam zřejmě nechala jako výraz ironického smíchu vůči Lucii, ale mě připadá, že prostě svou roli nezvládl. Celé je to taková rychloKVAS(Š)KA. Nepůsobí to na mě jako kontinuální film, ale spíše jako soubor scén, které na sebe nějak navazují. Docela mě překvapilo, že D. Landa mě v celém filmu docela malou roli, která se tam objevila jen párkrát. Na straně druhé mě potěšil výkon Jiřího Korna. Lucie Vondráčková nezahrála nic extra, ale film jí to na druhé straně zase moc neumožňoval. To naopak na Filipu Tomsovi je alespoň vidět snaha vytěžit z mála co nejvíc to jde. Scénář je prostě průměrný. Samostatnou kapitolou je pak hudba. Ta je vynikající a dokonce tak dobrá, že by si uváděný muzikál v ději skoro zasloužil, aby opravdu vznikl. Díky hudbě, o které to vlastně celé hlavně je, tři hvězdy. Osobně mám Kvasku docela rád, ale za víc jak dvě hvězdy nestojí, třetí tvoří již zmíněná hudba. ()

Nathaniell

Kdysi jsem viděl útržky filmu a moc se mi nelíbily. Pak jsem nedávno shlédnul film celý. Co se týká příběhu. malinko kulhá. Oproti tomu herecké výkony herců nemají chybu. Jak těch velkých, tak méně známých. Chemie mezi dvěma hlavními protagonisty může být pro někoho na pováženou, ale podle mě na jisté váhavé úrovni funguje výborně. Hudba je něco, co je vypilované k dokonalosti a pokud vás to chytne, užijete si ji nejen ve filmu, ale i jako audio soundtrack ve sluchátkách... ... Celkově je ten film podle mě hodnotitelný v rozsahu 2-4 hvězd. Ovšem vzhledem k tomu, jak mi ze dvou scén přejel parádní mráz po zádech, i k tomu, že je zde ten film podle mě slušně podhodnocen, dám plnou palbu. 5* ()

FosaCZ

Kvaska ma par silnych momentu a stejne tak slabych chvilek. Celkem vzato, je to v ceske kinematografii lehce nadprumerny pocin a vyzaruje z toho Touha, ktera stala za vznikem filmu, ktery neni nijak pdobizivy a vznikl tak nejak pro radost. Vyzdvihl byhc predevsim dve muzikalove sceny ke konci filmu, kdy se prolina realita s predstavenim a muzikalova forma v tuto chvili funguje. Ovsem pokud jde o zaver, tak ten je naprosto nedustojny a srazi vse, co se tvurci po zbytek filmu snazili vybudovat. Kvaska je soukroma zalezitost divadla Kalich (kde se odehrava 90% filmu)...coz jeste nemusi znamenat nic spatneho. Kdyby se "svuj" film rozhodli natocit v divadle ta Fantastika nebo Broadway, tak by byl vysledek urcite ,mohem horsi. ()

Miloško

Kvaska ma príjemne prekvapila. nie som neaký fanúšik Daniela Landu, ale tu som ho mohol.Celý soundtrack k tomuto muzikálu bol super. Jednotlivé pesničky sú super melodické a sprevádzajú celý film. Podla mňa je to film ,ktorý sa v ČR tak často netočí. Je tam aj dosť humorných scenok, najme pri divadelných skúškach (Roman Pomajbo). Dobrá bola aj Lucka Vondráčková. Keby bol trochu prepracovaný príbeh bolo by to na plný počet. Mnohí namietajú že je to film manželov Landových, a že je tam dost reklamy na divadlo Kalich a p. Ja hovorím- a čo?? je to proste filmový MUZIKÁL vážení,nič viac,nič menej [DVD] ()

Filipes

Film sám o sobě nejspíš visí na vlásku. Už kvůli tomu špatnému hereckému obsazení, pokud chcete příklad tak bych jmenoval třeba Lucii Vondráčkovou, která si svůj mrtvolný projev nejspíš nechce změnit, i když jí ten zpěv docela jde. Rudolf Hrušinský- pane bože!! To je ten hlavní adept na záporáka no.....ten by nenahnal strach naprosto nikomu, už tím jak je ve všech scénách neuvěřitelně toporný. Zákulisí muzikálu by ještě ušlo, samotný muzikál je katastrofa a pokud si Miriam Landová myslela, že neprokouknu ten její skrz na skrz předvídatelný děj (Na konci muzikálu obecenstvo tleskalo ve stoje- tomu bych netleskal ani v sedě) a že mě hlášky typu: ,,Tak kamaráde, teď poznáš kdo je Oskar Toman." Zvednou ze židle....těžko...jediný kdo mi nevadil byl Daniel Landa (Zase Zase "Es"! Mno to si děláte prdel....) ()

swell

Mám z tohohle filmu trochu neurčitý pocit. Největší podíl na mém hodnocení má jednoznačně hudba. Netroufnu si hodnotit herecké výkony, krom mladého Tomsy a Lucky Vondráčkové mě totiž nijak zvlášť neoslovily. Příběh byl taky slabší, na druhou stranu jde ale o originální, i když nezvyklý nápad. Ztráta času to ale podle mého názoru nebyla a hodnotím na 60%. ()

axik

Kvaska se povedla. Zábavné svěží dílko, které pobaví, jednoduchý příběh inspirovaný známými muzikály se solidní muzikou Dana Landy. Zábava od začátku do konce, choreografie nadprůměr, Roman Pomajbo je excelentní. Ve srovnání s počiny soucasnych ceskych tvurcu nadprumer. ()

pasqviL

Děj o ničem, herci proboha vždyť tam hraji lidi z vily vyvolených nebo ze superstar, ale tu jednu hvězdičku si to zaslouží za dobrou hudbu. ()

Jimb021

Čekal jsem to teda horší. Chvílema mě to i vtáhlo do děje a docela se i líbilo. Ale právě bohužel jen chvílema.. ()

mty odpad!

Je to zlý, kámo. A vůbec ne kvůli Orlíku před mnoha lety, dokonce ani kvůli příšerný muzice, kterou je Kvaska přecpaná. Bezradnej scénář, špatný (ale fakt neuvěřitelně zlý) dialogy a výkony herců na odpad bohatě stačí samy o sobě. Jestli Lucka Vondráčková podává "uvěřitelný výkon hvězdy rozčarované vlastním úspěchem a mediálním kolotočem," jak píše Gemini, tak jsem samice hrabáče kapskýho. Věty typu "já už nechci další focení. chci být mezi obyčejnými lidmi a řešit jejich problémy," prostě musí nadzvednout koutky každýmu, kdo má smysl pro nechtěnou komiku. Hele, vlastně je to celý o něco horší než Kameňák. Blbý je to obojí zhruba stejně, ale Troška se aspoň netváří, že dělá UMĚNÍ. Šup do filmového odpadu! ()

diwoshka

Perfektní hudba a na to, že je to muzikál, to má i docela děj. Korn je dobrej a ještě lepší je Rudolf Hrušínský nejml. jako záporňák :-) ()

kosaka

Kdo nemá rád Landu nebo muzikály, pro toho Kvaska určitě není. I ty ostatní zklame příběhem a hereckými výkony, ale tak už to u muzikálů chodí. ()

jakoby

Nemuzu si pomoct, me se tento film libi a divala jsem se uz nekolikrat. Korn je tentokrat velice snesitelny.Zajimava kombinace divadelni hry - muzikalu a filmu. ()

LordMack

Na tomhle filmu se hezky ukazuje, jak může hodnocení na csfd mít úroveň klasický vesnický žumpy. Být to natočený někde jinde, s jinýma jménama, všichni tu nad tím slintají. Místo toho jsou tu vidět komentáře jako že to nemá děj, že je to zbytečný počin, ale aby někdo řekl skutečné důvody, to ne. Kvaska je naprosto skvělý film se skvělou hudbou, skvělým dějem i herci. Filip Tomsa zahrál toho kluka úplně skvěle a hrozně se mi jeho snaha v muzikálu líbila. A všchno kolem, prostě paráda. Kdyby se v tom občas neukázala trocha té trapnosti, bylo by to supr. Takhle to jsou o něco slabší čtyři hvězdy. Nekoukejte na to, jakej Landa je, ale jak to natočili. Já ho taky nemám rád. ()