Krvavý svár mezi rodinami Hatfi eldových a McCoyových zuří již celá desetiletí. Teď se však chýlí k hroznému konci. Jodie Hatfieldová se totiž zamilovala do Rickyho McCoye. Její dva bratři se rozhodnou vztah násilím ukončit, ale omylem při tom zaviní smrt Rickyho malé sestřičky. Ricky nedbá varování samotného Eda Harleyho (Lance Henriksen - DÉMON POMSTY, VETŘELEC vs. PREDÁTOR) a žádá Pumpkinheada - legendárního démona pomsty, aby mu pomohl s odvetou, která by jednou provždy vymazala rodinu Hatfieldových ze zemského povrchu. Krveprolití začíná... Pumpkinhead vraždí všechno, co mu přijde do cesty a jedna věc se zdá jasná: svatba se tu uskuteční jedině přes jeho mrtvolu. (oficiální text distributora)

kosta73

Čtvrté pokračování BLOOD FEUD nepřináší absolutně nic nového. Navíc se jedná o televizní zpracování, což se na filmu neblaze podepsalo snad ve všech směrech, nejvíce ale na řemeslné a trikové stránce. Pumpkinhead jde po krku tentokrát jedné ze dvou znepřátelených rodin, které jsou postupem času a s přibývajícím počtem mrtvol nuceny začít držet spolu. Zbytečný film, zajímavý snad jen pro diváka, který nemá o předešlých dílech ani tušení a setkává se s Pumpkinheadem poprvé. Bohužel nutno dodat, že po shlédnutí tohoto "skvostu" bych se moc nedivil, kdyby to bylo naposled. ()

t_gon

Tak aby zde alespoň něco k Pumpkinovi 4 bylo. Dvě rodiny (Hatfieldovi VS McCoyovi) mají mezi sebou spory po celé generace. Dobově je to jako vystřihnuté z okrajové vísky z divokého západu se stejnými stejnokroji a technickým vybavením. Problém nastává, když se dvě mladé a horké hlavy do sebe zamilují, což se pochopitelně nelíbí všem, kteří rádi praktikují celé roky svůj oblíbeny sport – nafackat a to pořádně sousedovic rodině. No a bratři Hatfieldovi to přepískanou s výpraskem Rickyho McCoye, který si povolá ze záhrobí Pumpkinheada… Stejná šablona jako u předešlých dílů, avšak televizní zpracování od Sci-fi channelu, takže čekejte spíše to nejhorší. Imho závěrečný masakr v rámci možností je dost slušný... ()

DJ Rocco iNc

Nerozumiem tomu predkladu. V jednotke to bolo preložené, ako ,, mrtvolák " a v nových častiach, ako ,, tykvohlav ". Už keď, tak ,, tekvohlav ", to by mi dávalo logickejší význam, keďže Pumpkin znamená tekvica a head znamená hlava. Inak táto časť, spolu s prvou časťou, patrí medzi najlepšie, pretože druhá a tretia časť sú len slabý odvar. ()

Lachtaan

Jeden z prvních hororů s démony ve fyzické podobě, které jsem kdy zhlédl. Tenhle koncept děsivých filmů mě poměrně baví, ale nesmí být v tak laciném kabátě. ()

lennyd

Taková hloupost, jako ukradené auto, rozpoutá spor rodinami Hatfieldovými a McCoyovými na spostu let. Sice by mohli letitému sporu učinit přítrž Jodie Hatfieldová a Ricky McCoy, kteří se po vzoru Romea a Julie do sebe zamilují, ale bratři Hatfieldové tento vztah chtějí přerušit. Nešťastnou náhodou při tom zemře Sarah McCoyová. Ricky touží po pomstě, a tak vyhledává starou čarodějnici žiíjící v lese, a společně vyvolává dávného démona, aby zničil celou rodinu Hatfieldů. ... No nevím - říká se, že matka je opakování moudrosti, ale jestli to platí i u filmů? Scénář bez jediného zlomku překvapení, s netvorem, který je spíš k smíchu než pro strach, s nemastnými neslanými herci a naprosto hrozným dabingem - určitě nezaujme. Nepotěší ani Lance Henriksen, který se vždycky zjeví, sdělí nějaké poučku do života a zase zmizí. A jak píše Obitus, oni se vrátí, bohužel ... ()

Heroine

I když Lance Henriksena vidím ráda, tenhle film nestojí za nic. Z Pumpkinheada mohlo být kultovní monstrum, jako vetřelec nebo predátor, to by to ovšem nesmělo být tak stupidní. ()

Rathalos

Aj stvrty diel tejto serie je taka priemerna hororova zalezitost,su tu celkom slusne gore efekty,Pumpkinhead je ako vzdy monstrum ako sa patri,cize opat davam tri hviezdicky za celkom dobru zabavu...:-) ()

helraiser

Jasná oddechovka na jeden večer. Průměrná podivaná s vraždícím démonem a průměrnými zabitími. Na první či druhý díl to samozřejmě nemá, ale buďme rádi aspoň za to co jsme dostali mohlo to dopadnout mnohem hůře. ()

RypavaDvojka

Chtěl jsem si pustit původní snímek z roku 1988, celou dobu jsem myslel, že na něj koukám a jujda, na konci zjistím, že jsem se díval úplně na jinej film a krapet mi to zkazilo radost z toho, že se mi něco líbilo. Když vezmu, že to bylo pokračování, tak až na kupodivu dobrý obraz bych i řekl že to z roku 1988 bylo. Efekty tomu roku napovídaly. No, film se mi líbil a původně jsem chtěl dát 4*. Mé drahé polovičce se to však nelíbilo (Navrhovala odpad) a já po zjištění roku natočení taky ubral ze svého vysokého hodnocení. (3,5 (extended z 3)+0,5)/2=2* Slabších 40% (PS: Měj jsem dojem, že podobnou postavu jsem už viděl. Pak jsem na to káp. Mrkněte do galerie DNA - Stvoření netvora :) 35. nejhorší film :) ) ()

Knor

Poslední část série o mstícím démonu Tykvoňovi je zhruba stejná záležitost jako předešlý díl, ale líbí se mi o trochu víc, protože tu aspoň nešetřili krví a vnitřnostmi. Příběh je opět prostej a omletej. Mění se jen postavy, Lance Henriksen tu dostal poměrně dost prostoru, ale jinak tu žádná další výraznější postava není snad kromě starý známý čarodějnice, ta je fajn :-) No tedy celkem mě tahle série bavila, i když to zrovna žádný převratný horory nejsou, ale to monstrum je super, má svoje kouzlo a určitě by zasloužilo nějaký další vzkříšení v kvalitnějším provedení. ()

Stejšn odpad!

Kde je nějaké napětí? Alespoň minimální? Potvora celkem slušně udělaná, ale ukázaná celá už od samého začátku, v názorných záběrech jen aby diváka nemélo co vyděsit. Do toho si tu chodí otravný Lance Henrikssen, který každého poučuje. Navíc dialogy nahovno, scénář psal krypl, herci jsou ochotníci.... no je to fakt debilní. Radši bych si utrh nohu, než to vidět podruhé. Jediný tykvohlav tu byl režisér. ()

Pitryx

Nihil novi sub sole. Omílaná ptákojna s pomalým, půlhodinovým rozjezdem. Vstupy Eda Harleye jsou už opravdu trapné, nic proti panu Henriksenovi. Prostě už je toho opravdu moc. No, já tedy dávám plus za těch pár drobných gore efektů. ()

bobin odpad!

Příšerná zhovadilost . Škoda , že neexisuje horší hodnocení než " odpad " ! Scénarista a režisér by měli povinně absolvovat ústavní léčbu . ()

Jamal_SK

Film si zaslúži hodnotenie : Odpad! . Ale 3 hviezdičky dávam preto, lebo som sa skvele na tejto "komédii" pobavil. Pozerať sa ako banda vidiečanov striela do gumenej príšery, ktorá pravdepodobne zažila svoje ( detská obrna a pod.), ktorá ovláda len pravú ruku je nesmierne vtipné. Najlepšia scéna je keď v dome chlapi na tekvohlava vystrielajú pár kíl olova pričom Pumpkinheadovi sa nestane nič a keď im dôjdu náboje tak si so spomínaným monštrom dajú férovku :-) a tak všetci do jedného hrdinsky padnú. CSFD by mohlo zmeniť označenie žánru na komédiu. ()

VanBradley89

Asi nejkrvavější a taky nejtragičtější část v sérii. Válka rodin, Romeo a Julie a po vidlákovsku a do toho Pumpkinhead. Spousta slz, krve, střev a utrhaných končetin. Henriksen opět dobrý ( mám toho chlapa prostě rád. ať se objeví v sebevětším hnoji ) Bavilo mě to možná o trochu víc než dvojka. Takže trošku silnější 3*. ()

Nikolas__

Tak Blood Feast je nakonec mnohem lepší pokračování než by se dalo po předchozích dvou dílech čekat. Monstrum vypadá pořád perfektně, atmosféra se taky vcelku povedla, a herci nebyly nijak strašní. Někoho však může celkem zamrzet pořád totožný příběh bez inovace. Ze začátku to vypadalo velmi špatně ( tak na 1*), ale postupně tak do půlky filmu se to vyhouplo na 2*, a ve třetí třetině na 3*. Po jedničce nejlepší díl. 5,5/10 ()

Ondrew

Blood Feud, staby treti diel o "Tykvohlavovi", ma tradicne takmer nicim neprekvapil, no nemozem povedat, ze by som sa pri nom nudil. S kazdym dielom vsak ide kvalita o nejaky ten kus smerom dole. V tomto pripade pridali ovela viac postav, aby bolo koho zabijat. Mozno az privela, ehm. Nebyt opatovnej pritomnosti Lance Henriksena a starej dobrej baby jagy z mociara, ubral by som jednu hviezdu. Takto je to pre mna cisto priemerne becko za 50%. ()

Timy68

Dávám o hvězdičku víc než prvnímu dílu jen díky lepšímu hereckému obsazení, zajímavějšímu ději a lepší propracovanosti. ()