Drama / Thriller

USA, 2007, 102 min

Bylo to dobrý do té doby, než se ty jejich životní osudy jakoby NÁHODOU propletly - ta náhoda mi přišla hódně trapná. Najdou se tam jak silné scény (třeba když se žena začne obviňovat z jeho smrti), tak i trapné scény (však uvidíte, pocítíte...). Celou dobu ale víte, kam přibližně bude ten děj směřovat. Ten film vám nic nedá. Nejvíc se mi z herců líbil Mark Ruffalo v roli toho sráženlivýho právníka. Kdyby tam hráli neznámí herci, tak to asi bude propadák. Na druhou stranu su rád, že jsem se na to koukl, což zní asi jako paradox. To bude asi tím, že jsem po včerejší kalbě takovej rozpolcenej....(17.5.2008)

Terry George zklamal na celé čáře. Kdo čekal po "Hotelu Rwanda" další silné drama, musí být zklamán. Jak za stolem scénáristy, tak především na stoličce režiséra nezvládl naplnit moje očekávání. Nebýt Marka Ruffala, byl by to vyloženě propadák .... I tak se jen s odřenýma ušima vejde do mého průměrného hodnocení (a to především proto, jakým filmům dávám dvě hvězdičky ..... )(29.3.2008)

Reservation Road si směle můžu přida na seznam filmů, jejichž hodnocení trošku nepobírám.. Od začátku až do konce jsem se ani na vteřinku nenudila. Většinu mých oblíbených snímků mám ráda proto, že mi jejich závěrečné vyvrcholení skoro vehnalo slzy do očí.. U Reservation Road to tak nebylo - slzy se mi v očích objevily hned na začátku a pak průběžně po celou dobu filmu.. Nestydím se za to, byl to opravdu silný zážitek! Navíc při tak úžasném obsazení s Joaquinem Phoenixem, Jennifer Connelly a Markem Ruffalo jsem se na to opravdu nemohla vynadívat.. Hodně to se mnou zamávalo :)(28.8.2012)

Pokiaľ by som mal film hodnotiť z pohľadu zaujímavosti príbehu, prevratných zvratov, či originálnosti záveru, asi by prepadol na celej čiare. Z nemilého postavenia štandardne dobrej drámy s prvkami thrilleru, sa však vďaka hereckým schopnostiam zúčastnenej plejády hercov a dobrej práce štábu za kamerou, podarilo tento film dostať až ku kvalitám veľmi uspokojivej a hlavne uveriteľnej drámy. Práve vďaka skúsenejším zúčastneným dostali mnohé situácie v príbehu humánnejší, prirodzenejší a uveriteľnejší feeling. Okrem skvelého Marka Ruffala má aj Jennifer Connelly svojich pár výstupov úplne dokonalých. Terry George si vybral pomerne klišéovitý námet, v ktorom ma tentokrát viac zaujala thrillerová stránka deja, emocionálne zostal film niekde v strede. Len škoda, že napätie z tej komornej atmosféry nevystrčilo rožky trošku viac, určite by to nebolo na škodu. 75%.(26.6.2009)

Snaha o minimalisticky podaný příběh s maximem reality ala V ložnici se nepovedl. Reservation Road není typ filmu, který dokáže zaujmout něčím jiným, nežli fantastickými hereckými výkony. Není zde žádný vedlejší motiv, není zde tolik emocí jak by bylo potřeba, ba právě naopak, celek působí docela studeně a až na několik opravdu silných momentů nemá co nabídnout. Při závěrečné scéně už jsem se opravdu neubránil pocitu trapnosti, protože jakkoliv je Mark Ruffalo po celou dobu filmu dobrý a jeho těžké rozhodování a upocené chvilky improvizace mu věříte naprosto do mrtě, což jsem již dlouho neviděl - respektive tak hmatatelně nezažil, tak na konci se jaksi trochu moc utrhl ze řetězu a přehrává jak se jenom dá. Nebýt herců, nemá film co nabídnout a to je na takhle silné téma určitě škoda.(21.12.2008)

• - Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Connecticut, ktorý leží na severovýchode USA v oblasti Nové Anglicko. (MikaelSVK)