Drama / Thriller

USA, 2007, 102 min

• dobytek

Podobný blbiny vysílaj každej den na Hallmarku. Jakž takž to zachránili herci. Jinak Hotel Rwanda jsem neviděl, takže to s tim nesrovnávám. 40%(1.8.2010)

Pokiaľ by som mal film hodnotiť z pohľadu zaujímavosti príbehu, prevratných zvratov, či originálnosti záveru, asi by prepadol na celej čiare. Z nemilého postavenia štandardne dobrej drámy s prvkami thrilleru, sa však vďaka hereckým schopnostiam zúčastnenej plejády hercov a dobrej práce štábu za kamerou, podarilo tento film dostať až ku kvalitám veľmi uspokojivej a hlavne uveriteľnej drámy. Práve vďaka skúsenejším zúčastneným dostali mnohé situácie v príbehu humánnejší, prirodzenejší a uveriteľnejší feeling. Okrem skvelého Marka Ruffala má aj Jennifer Connelly svojich pár výstupov úplne dokonalých. Terry George si vybral pomerne klišéovitý námet, v ktorom ma tentokrát viac zaujala thrillerová stránka deja, emocionálne zostal film niekde v strede. Len škoda, že napätie z tej komornej atmosféry nevystrčilo rožky trošku viac, určite by to nebolo na škodu. 75%.(26.6.2009)

Reservation Road funguje zejména na dvou hlavních představitelích a jejich výkonech, jimž jsem s lehkostí jejich role uvěřil a navzdory scénáře, který po celou dobu jede na zápletce ze začátku snímku, jsem byl mile překvapen s jakým zážitkem jsem nakonec odcházel. 75%(9.5.2010)

• alyssa18

Ukázka toho, jak obsah vítězí nad formou. Tak silné téma a tak slabé zpracování... Joaquin a Mark svůj part sehráli dobře, ale velmi mě zklamala Jennifer Connelly. Reservation Road - dílo citově velmi ploché, za srdce nechytí ani omylem. V souvislosti s takovým tématem bych čekala rozhodně větší srdcebol a drsnou palbu na emoce, ale tohle bylo studené jak psí čumák. A ten scénář? K tomu se raději vyjadřovat nebudu.(3.3.2011)

Dobrá krimi, kde je Joaquin Phoenix, ktorý podáva svoj optimálny výkon, ničím neprekvapí ani neurazí...proste dobrá krimi, ktorá je zaujímavá hereckým obsadením a režisérom...ktorý ale mal aj lepšie filmy...(19.9.2008)

• - Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Connecticut, ktorý leží na severovýchode USA v oblasti Nové Anglicko. (MikaelSVK)