Drama / Thriller

USA, 2007, 102 min

Strašně mne zklamal konec...tuctový, nepřekvapivý, hollywoodský. Budování příběhu bylo kvalitní, pocity viny a zmaru u Ruffalla a Phoenixe byly skvěle zahrané. Propojení postav jsem také vzal...sice to bylo trochu (no...hodně:-) nepravděpodobné, ale zajímavost zápletky se tím hodně zvýšila. Ale když to celé vede k tak průměrnému a prvoplánovému konci...člověk si až říká proč si dělá v průběhu hollywoodského filmu naděje...typický americký tear-jerker:-/(16.6.2008)

Film má sice silný námět, ale jeho celé provedení není zas tak působivé, jak jsem doufal. Film je založen hlavně na skvělých hereckých výkonech hlavních akterů, na mě tedy udělal největší dojem můj oblíbenec Joaquin Phoenix. :)) Film celkově hodnotím jako takový lepší průměr, špatné to rozhodně nebylo, ale dalo se z toho vymáčknout daleko, daleko víc (více napětí, více akce...), trochu škoda..:)(7.1.2012)

Drama, které vyvstává po smrti dítěte při autonehodě. Pozůstalý otec Ethan Learner (Joaquin Phoenix) volá po trestu a pomstě za smrt malého synka. A protože má pocit, že nikdo kompetentní nic nedělá, fanaticky pátrá na vlastní pěst. Až se díky náhodě dostává k pachatelovi. Tím je advokát Dwight Arno (Mark Ruffalo), který se sice chce původně přiznat, ale neudělá to. Po těžkém svírání jeho duše svědomím se přiznává a přijímá tím oprávněný trest. Další zajímavou postavou je manželka Ethana Emma (Jennifer Connelly), která si trochu dává pocit vinny za smrt a poté se snaží zastavit manželovu posedlost po pomstě. Bohužel je to takové celé hodně mělké.(26.1.2011)

Tak tohle je pád do úplně jiné ligy, co to Terry George zkouší? On že natočil Hotel Rwanda? Hm...No, jestli má v plánu nás diváky dál vydírat přehaně dojímavými filmy za pomoci unylých či přehrávajících áčkových herců (Jennifer, tebe to taky nebavilo, co?) a naprosto prázdnými scénáři, tak mu koupím letenku zpět do Rwandy.(21.2.2009)

Velice vyostřené, velice sugestivní - a přece velice civilní drama dvou rodin ... a dvou mužů. Drama, v němž se všichni protagonisté stávají svým způsobem rukojmími tragické události, která navždycky promění jejich životy. Příběh urputného nelítostného zápasu ... ne tak o budoucnost, jako o minulost - a o přítomnost. Zaklesnuté do sebe jakoby v něm ve zvláštním bezčasí ustrnuly dobro a zlo, pravda a lež, láska a nenávist ... neoddělitelně propojené, navždycky obtěžkané trnovou korunou bolesti ... bez víry a naděje a odpuštění. Protože nelze vrátit ten jediný osudový okamžik ... prchavý zlomek vteřiny - jako mrknutí oka ... jako mávnutí křídel droboučké světlušky.(7.2.2018)

• - Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Connecticut, ktorý leží na severovýchode USA v oblasti Nové Anglicko. (MikaelSVK)