Drama / Thriller

USA, 2007, 102 min

Pohled do duší těhotných smutkem a zločinem třech postav, ztvárněných tím nejlepším, co momentálně "mladší" Hollywood nabízí. Tíha některých scén pro mne byla možná ještě nesnesitelnější než v Hotelu Rwanda. O Connelly jsem si dodnes myslel, že nezahraje tragičtější polohu než v Rekviem za sen, po několikáté mi vyráží dech.(27.5.2008)

• baXter

Hodina a půl nepředstavitelně nudné stopáže. Asi tak bych shrnul dohromady tuhle nicnevzbuzující tragickou nicku. Smutný příběh, který podlemě do filmu vůbec nepatří, protože diváka nijak nezaujme a pak si jen vyčítá, že je nelidský, když ho emocionálně nepostihuje zabití 10letého chlpce při autonehodě. Hvězda že jsem neusnul.(19.5.2008)

Spíše televizní drama s výborným Phoenixem (netypicky zarostlý). Psychologicky to mohlo být propracovanější, vznikl by pak větší snímek. Náhod bylo snad až příliš a Ruffalo by mohl být trochu chytřejší (scénář by tedy měl být chytřeji napsaný). Atmosféra po incidentu u pumpy je vystižena emocionálně velmi silně. Za ni tu třetí hvězdičku.(30.9.2008)

Reservation Road bych označil jako "drama pro začátečníky". Všechno je jaksi zjednodušené, doslovné a naštěstí jsme ušetřeni scén, kdy se někdo dlouze přemýšlejíc dívá dlouze do prázdna. Formální stránka je bezchybná a Phoenix a Ruffalo ze sebe dávají všechno. Ovšem srovnávat s nejlepšími v žánru (napadá mě např. civilní Jako malé děti) se film nemůže. 70 %(4.10.2008)

Reservation Road na mě velmi zapůsobil, stejně jako výkony mých oblíbenců Phoenixe, Raffala, Connelly i Fanning. Opravdu výborně zahrané, hlavně z Joaquinovi strany, opět jsem v jeho postavě cítil jeho skutečný žal, občas to bylo až k neuvěření. Ikdyž Mark ztvárnil zápornou postavu, tak k němu musíte cítit určité sympatie, kvůli jeho sitiuaci. R. Road možná není nejlepší film, ale po emocionální stránce je hodně silný. Po celou dobu jsem měl sevřené hrdlo a téměř jsem nemohl dýchat. Když tedy vezmu v potaz mé oblíbence, špatné hodnocení a chuť k opakování, tak dávám 5*.(15.4.2013)

• - Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Connecticut, ktorý leží na severovýchode USA v oblasti Nové Anglicko. (MikaelSVK)