Drama / Thriller

USA, 2007, 102 min

Opravdu výborné drama.Pro mě možná o trochu víc poutavější a osobnější,neboť jako otec ročního syna si absolutně nedokážu onu situaci z filmu představit,a to ať už v pozici Joaquina Phoenixe či Marka Ruffala.Dějově se film rozjede hned od prvních minut a pak už jen sledujeme vývoj šílené a nezávidihodné situace,do které se obě postavy dostali.Vše se odvýjí poutavě,bez hluchých míst a především bez nějakých odlehčujících kudrlinek.Reservation Road je podán skutečně lidsky a přes můj strach z tradičně "hollywoodsky" zpackaného konce se i on poměrně slušně povedl a nesklouzl do nějaké rozmělčené břečky.Za pozornost pak stojí i herecké výkony(především Mark Ruffalo je výborný),reálné a velmi sugestivně podané.Reservation Road je přímým filmem o nehodě,která prostě musí otřást s každým a o tom,jak se s následky z ní může člověk vyrovnat a mé vysoké hodnocení je právě za to,jak se s tím autoři zde,především po lidské stránce,vypořádali.(28.11.2009)

Takové silné téma, ještě silnější zápletka a oni to tak domrdaj! Představte si americkou odpověď na 21 gramů, ale totálně bez emocí a dopadu na diváka. Přitom obsazení skvělé, vystavění příběhu v pořádku, jen tam prostě chybí to, proč si zmíněný počin pouštím pořád dokola - totiž ten svíravý pocit prázdnoty, strachu a nekonečného žalu nad ztrátou potomka a zoufalé snahy najít útěchu v pomstě. Sotva za tři...(3.12.2014)

Naposledy mě takto citově rozložilo na kousíčky toto korejské drama. Reservation Road je film, u kterého mě snad nejvíce ze všech filmů, co jsem hodnotil, překvapuje tak nízký rating. Nemyslím si, že lidský smutek, zmar a totální ztráta motivace se dá zahrát ještě lépe, než-li se toho zhostili Phoenix, Connelly a Ruffalo. Toto je právě jeden z mála depresívních filmů, který právě tu depresi a dno lidských sil zobrazuje do puntíku............... moje hodnocení = 10/10.(28.8.2014)

Pokiaľ by som mal film hodnotiť z pohľadu zaujímavosti príbehu, prevratných zvratov, či originálnosti záveru, asi by prepadol na celej čiare. Z nemilého postavenia štandardne dobrej drámy s prvkami thrilleru, sa však vďaka hereckým schopnostiam zúčastnenej plejády hercov a dobrej práce štábu za kamerou, podarilo tento film dostať až ku kvalitám veľmi uspokojivej a hlavne uveriteľnej drámy. Práve vďaka skúsenejším zúčastneným dostali mnohé situácie v príbehu humánnejší, prirodzenejší a uveriteľnejší feeling. Okrem skvelého Marka Ruffala má aj Jennifer Connelly svojich pár výstupov úplne dokonalých. Terry George si vybral pomerne klišéovitý námet, v ktorom ma tentokrát viac zaujala thrillerová stránka deja, emocionálne zostal film niekde v strede. Len škoda, že napätie z tej komornej atmosféry nevystrčilo rožky trošku viac, určite by to nebolo na škodu. 75%.(26.6.2009)

• alyssa18

Ukázka toho, jak obsah vítězí nad formou. Tak silné téma a tak slabé zpracování... Joaquin a Mark svůj part sehráli dobře, ale velmi mě zklamala Jennifer Connelly. Reservation Road - dílo citově velmi ploché, za srdce nechytí ani omylem. V souvislosti s takovým tématem bych čekala rozhodně větší srdcebol a drsnou palbu na emoce, ale tohle bylo studené jak psí čumák. A ten scénář? K tomu se raději vyjadřovat nebudu.(3.3.2011)

• - Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Connecticut, ktorý leží na severovýchode USA v oblasti Nové Anglicko. (MikaelSVK)