Profesor Ethan Learner veze rodinu z koncertu, a když zastaví u benzinové pumpy na Reservation Road, jeho syna srazí a usmrtí auto řízené rozvedeným právníkem Dwightem Arnem. Ten veze svého syna z baseballového zápasu. Arno z místa nehody ujede. Tragédie zasáhne oba muže stejnou silou. Ethan, jehož manželství prochází krizí, není schopen přijmout synovu smrt, bere vyšetřování do vlastních rukou a rozhodne se najmout právníka. Dwight má trýznivé výčitky svědomí a enormní strach, že mu jeho bývalá žena zakáže kontakt s vlastním synem, mu nedovolí přiznat se. Souhrou neuvěřitelných náhod se Dwight stane Ethanovým právníkem. Teď už je jen otázkou času, kdy se pravda dostane na povrch! (TV Nova)

Trailer 2

Jamal

Od tohoto filmu bylo očekáváno asi trošku více, kvůli předchozímu silnému dramatu Hotel Rwanda řežiséra George. Tento film je také drsný (alespoň citově) a velice uvěřitelný příběh, kde Joaquin zvládl roli otce, který přišel o syna při automobilové nehodě, opravdu dobře. Mark Ruffalo roli zvládl na výbornou. Jeho nejistota v tom co má udělat a jeho strach z něj přímo čiší. Takže nesrovnávejme to s Rwandou, je to úpně jiný příběh s jinými herci. ()

teutates

Ústredná téma je silná, herci sú snaživý, avšak celkový dojem je slabý... J.Phoenix je nevýrazný (nezvyk u neho), M.Ruffalo sa až neskutočne snaží a zvyšok osadenstva dostalo málo priestoru na ukážku nejakého umenia. Reservation Road má myšlienku, taktiež snahu - len to prevedenie je o niečo slabšie. U mňa priemer... 6/10 ()

pakobylka

Velice vyostřené, velice sugestivní - a přece velice civilní drama dvou rodin ... a dvou mužů. Drama, v němž se všichni protagonisté stávají svým způsobem rukojmími tragické události, která navždycky promění jejich životy. Příběh urputného nelítostného zápasu ... ne tak o budoucnost, jako o minulost - a o přítomnost. Zaklesnuté do sebe jakoby v něm ve zvláštním bezčasí ustrnuly dobro a zlo, pravda a lež, láska a nenávist ... neoddělitelně propojené, navždycky obtěžkané trnovou korunou bolesti ... bez víry a naděje a odpuštění. Protože nelze vrátit ten jediný osudový okamžik ... prchavý zlomek vteřiny - jako mrknutí oka ... jako mávnutí křídel droboučké světlušky. ()

Chrysopras

Tak tohle je ten typ filmu, kde jsem si asi 10krát v průběhu sledování řikal: "Jen doufám, že tohle nikdy nezažiju, ani na jedný straně." Strašně těžký téma je tu podaný dost citlivě. Herecky mě zaujal předevšim Phoenix, Ruffalo taky dobrej, akorát Connelly podle mě dostala málo prostoru. Musim ale podotknout, že se z toho dalo vytřískat víc - prostě mě to nedokázalo úplně "vcucnout" a na konci "vyždímat"... ()

marcek

Reservation Road je na ČSFD hodně nedoceněný snímek. Každý tady píše o tom, že když natočil George Hotel Rwanda, tak od té doby bude točit jenom perfektní filmy. A pro mě tento film perfektní film. Jeho slabinou je, že už od začátku je jasné jak to skončí, ale stejně se na to musíte podívat. Skvělé herecké výkony celého tria Phoenix, Ruffalo a Connelly. Mě se to prostě líbilo. ()

• Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Connecticut, ktorý leží na severovýchode USA v oblasti Nové Anglicko. (MikaelSVK)