Profesor Ethan Learner veze rodinu z koncertu, a když zastaví u benzinové pumpy na Reservation Road, jeho syna srazí a usmrtí auto řízené rozvedeným právníkem Dwightem Arnem. Ten veze svého syna z baseballového zápasu. Arno z místa nehody ujede. Tragédie zasáhne oba muže stejnou silou. Ethan, jehož manželství prochází krizí, není schopen přijmout synovu smrt, bere vyšetřování do vlastních rukou a rozhodne se najmout právníka. Dwight má trýznivé výčitky svědomí a enormní strach, že mu jeho bývalá žena zakáže kontakt s vlastním synem, mu nedovolí přiznat se. Souhrou neuvěřitelných náhod se Dwight stane Ethanovým právníkem. Teď už je jen otázkou času, kdy se pravda dostane na povrch! (TV Nova)

Kroupa

Kýbl nudy, vypjatých emocí, silně prožívaných klišé, pár zajímavých momentů. Mám všechny ty tři hlavní herce rád, ale tohle nezachránili. ()

Greg25

Silný komorní a podle mého dobře vedený obyčejný příběh, který působí dojmem ze sousedství, tohle by se stát mohlo každému. Reservation Road ví co chce sdělit a dělá to tím nejvěrohodnějším způsobem -civilním pojetím vyprávění, režie, dialogů i hraním. Přesvědčivé drama. 80% ()

Hopkins

4 hvězdičky za herecké obsazení. Sice chvílema to bylo takové podivné a i ten konec byl docela dost zvláštní ale jo musím nechat že se mi film líbil. ()

Blaogranas

První pasáž s vykreslením tragédie byla neskutečně autentická až na jednu maličkost (Joshovo těla leželo po nehodě na levé straně silnice, ačkoli ho auto zasáhlo pravou stranou). Pak přichází vyšetřování, kde hraje svou roli náhoda a trocha klišé v podobě vlastnho vyšetřování. Film pak končí - pro mě - o malinko dříve, protože bych rád znal konečný rozsudek. Celkově ale musím hodnotit film jako výtečně zahraný, zvlášť Joaquin a Jennifer u mě opravdu bodují. ()

ecis

Neviem preco kazdy ma nieco proti. Myslim si, ze az take sklamanie to nie je. Nie je to ani Hotel Rwanda, to je pravda, ale nesmieme porovnavat neporovnatelne. Namiesto obcianskeho konfliktu v Rwande dostavame od Terryho Georga dramu s nahliadnutim do psychiky dvoch otcov, u ktorych sa ich osud spojil jednou zivotnou katastrofou. Vztah Phoenixa a Ruffala funguje; a clovek sa len snazi vzit do citenia oboch stran - a ja som sa vzil. ()

Highwayking

První minuty tohoto filmu bych si dovolil nazvat strhujícími ovšem velmi rychle se z onoho působícího námětu a silných emocí stala (ostře řečeno) nudná lyrická esej. Některé situace se mi začali zdát navíc neadekvátní či příliš uměle vyvolávané. Nakonec mě i závěr nechal poměrně chladným i přes vyhrocenost situace. V globálnějším pohledu zajímavý film, který nabídne vynikající herecké výkony a několik velmi působících momentů ovšem tím to bohužel končí. ()

josieaddms

No dobře, celkem zajímavý pohled na lidi, kterým zabily dítě. Ale tak trochu mi přišlo, že celou tuhle akci tak nějak způsobil hlavně otec! Jak to, že dítě nechal vystoupit na pumpě, a jí někam k silnici vypouštět světlušky? co je to za zodpovědnost? Celkem se mi líbilo zakončení, kdy Joaquin Phoenix odchází od v podstatě vraha jeho syna, a je mu jedno co s ním bude, nechá ho tam i s pistolí. Proto ty hvězdičky. ()

bono22vox

Tohle měla být pecka. Trailer mě navnadil jako nikdy. Předchozí snímek režiséra sliboval záruku. Ale nakonec je to velké zklamání. Přestože ho režíroval tvůrce výborného Hotelu Rwanda a navzdory skvělému obsazení, vyznívá výsledek pouze jako nepřesvědčivá televizní inscenace... ()

neo93

Intimní a silné drama o jednom nešťastném incidentu a jeho nevyhnutelných následcích. Po tragické nehodě, ve které zemře mladý chlapec, se otec zesnulého kluka Ethan, jenž se nechce jen tak smířit s bídným a dosti bezvýsledným vyšetřováním policie, rozhodne vypátrat vraha svého syna sám. Najme si právníka a začne hledat různé informace na internetu. Shodou okolností je onen najatý právník právě ten, který je odpovědný za náhlou smrt jeho milovaného syna. Chytrá a zajímavá myšlenka, ve kterém známe obě dvě ústřední postavy, tedy zoufalého otce a samotného vraha od samotného počátku a sledujeme jejich chování a reakce na danou situaci. Oba dva herci, Joaquin Phoenix a Mark Ruffalo, skvěle předvedli své postavy, které se velmi zřetelně v příběhu vyvíjejí až do závěrečného finále. Hlavně díky tomuto aspektu film funguje velice dobře a proto si také zcela jistě zaslouží takové to hodnocení. ()

Lichty

Ve všech směrech těžce podprůměrný film, který zachraňuje jen kvalitní výkon Marka Ruffala. Jinak Terry George citově vykrádá od první minuty a nepomáhá mu ani příšerně napsaná postava Ethana, díky které se Joaquin Phoenix po celou stopáž filmu tváří jako Andrea Čunderlíková v Nemocnici na kraji města. ()

keane

7/10 Po Hotelu Rwanda další silné drama, i když z úplně odlišného prostředí a s jiným příběhem. Střední část filmu je sice trochu delší než by měla, ale silné téma s civilním příběhem vaší pozornost spolehlivě udrží. Sice nemám s podobným zážitkem (naštěstí) žádnou zkušenost, ale kdyby se na konci objevila hláška "natočeno podle skutečnosti" vůbec bych se nedivil...právě v obyčejnosti příběhu bez nějakých velkých dějových zvratů a akčních pasáží tentokrát spočívá největší síla. ()

BaronX

Temnej thriller, ve kterém je těžké rozpoznat, kdo je vlastně oběť a kdo pachatel. Ačkoliv film ztvárnil něco, co na našich silnicích je věcí zcela běžnou, zpracování Vás donutí alespoň na chvíli ubrat nohu z plynu. ()

dewil21

Kdo čeká další Rwandu, bude asi zklamanej, ve světovém měřítku je tohle totiž mnohem menší drama. Ne tak pro Ethana, pro toho je ztráta syna katastrofou. Vyrovnává se s ní těžce, zvlášť, když vidí neschopnost policie nehodu vyšetřit a naděje na dopadení se s každým dnem snižuje. Co si budeme povídat, tohle může potkat každého z nás a jsou mezi námi samozřejmě i tací, co jezdí jako prasata a když způsobí nehodu, raději odjedou, než aby čelili následkům svého jednání. Sympatický Ethan je bezmocný a nakonec se rozhodne si vraha najít sám a také ho ztrestat, nelze jej nechápat, nelze mu nefandit, jeho slzy jsou uvěřitelné stejně jako narůstající vztek. To Dwight si moc sympatií svým jednáním nezískává, tvrdit něco o výčitkách a lidském pochopení rozporuplnosti postavy je čirý alibismus. Dwight je prostě slaboch a lhář a nakonec dostane, co si zaslouží... ikdyž možná by zasloužil víc... ()

TommyDiamond

To je náhoda! Právník, který srazí svým autem dítě a ujede z místa činu, tak dostane zrovna tento případ na starost (v branži se tomu říká hollywoodská náhoda). Je to tak trochu jedna velká klamajda… Film má především zaútočit na city diváka a tak je taky prošpikován emocemi a citový výlevy. Aby nebyl snímek zaměřen pouze na pozůstalé po oběti, bere se tak trochu ohled na viníka, který měl důvod ujet od místa nehody ( prý nechtěl jít do vězení kvůli synovi).....ach ty právníci. Co musím uznat a pochválit, tak to jsou výkony herců ( především ty emoční). Ve většině případů mi otevřené konce nevadí. tady to ovšem bylo trochu na škodu..... ()

LdaVinci

Divím se, že to nemá více procent. Přece to co se stalo v tom filmu... když se vcítíte do těch postav. To je prostě na zamyšlenou. Herci zahráli na jedničku, což jsem od těchto jmen taky čekal, ale musím je vyzdvihnout. ()

papadoce

Priznávam isté sklamanie a zároveň neviem presne pomenovať z čoho. To je ako keď si uvaríte obľúbenú polievku na ktorú sa tešíte, ale niečoho tam dáte málo. A dumete. Rasca? Soľ? Čierne korenie? Neprídete na to, ale zjete to. Podobný pocit mám tu. Ruffalo išiel dobre, Phoenixovi som uveril, Jenny bola krásna a presvedčivá, téma bola ťažká a veľmi reálna a predsa to u mňa nevyvolalo požadované emócie. Práve Phoenixove emócie som chcel asi precítiť viacej, ale ako vravím, nehral zle. Ešte aj Dakota hrala suprovo. Vlastne, keď si to takto rozoberám dopodrobna, prichádzam na to, že som neuveril práve režisérovi. Áno, v tom to bude. Bola to dobrá dráma bez iskry a je to jeho vina. Dám to za tri a nie je či riešiť. Kvôli tým skvelým hercom. ()

Grunt

Výborné drama.I když jsou tady průměrné hodnocení, z mého pohledu se Reservation Road jeví jako kvalitní snímek s velmi dobrými výkony jak Phoenixe tak Ruffala. Atmosféru dokázal Terry George vytvořit opravdu velmi uvěřitelnou a já se nemohl od monitoru odtrhnout. ()