Dámě kord nesluší? (TV film)

So Swords Don't Become a Lady?

Rodinný

Česko, 1999, 53 min

• argenson

Moje hodnocení asi nebude úplně objektivní, protože zjevně nespadám do věkové kategorie, pro kterou byl tenhle film určen. I když, těžko říct, jaká měla být cílová skupina. Já vidím jen trapný příběh a naprosto amatérské výkony neherců, k nimž se nechali strhnout i osobnosti s letitou divadelní praxí. A podle mě byl Filip Blažek dívčím idolem naposledy tak v Nesmrtelné tetě, od té doby dost vypelichal.(14.7.2009)

• BubbleGum

Pěknej Blažek, ale děsně blbej film. O jedné zřejmě psychopatce, co často myslí na to jak někoho zabije, když se jí něco nelíbí. Nebo to mám brát jinak? Jo a též máme obdivovat že dřív nevraždili pouze muži, ale i ženy, a máme v tom i nadále pokračovat, násilí je fajn. Ať žije rovnoprávnost. *(Ne že bych nebyla pro rovnoprávnost, ale pokud by se někdo zeptal mě, tak si myslím že kord, ani žádná jiná zbraň, nesluší nikomu)*. To nemluvím o tom že film skončil větou "ten strom má ňadro" - jak může někdo něco zakončit touhle větou? A Holoubek si dál myslel že mu Slepičková napsala ten milostný dopis, což je rozčilující... Jedna hvězda za Blažka a jeho vlasy. ;-)(30.3.2016)

Ptám se vás Romano Slepičková, jestli si zde přítomného Petra Holoubka berete z lásky? -Ano, konečně nebudu Slepičková.“. Televizní film o puberťácích a jejich intrikách, v němž chvilkami probleskuje lyrika Věry Plívové-Šimkové (Roxaniny představy). Základem je trojúhelník: Roxana – Holoubek – Honza. Skvělá Jana Štěpánková v roli tetičky. Scénář: Květa Kuršová. Hudba: Václav Zahradník. Režie: Drahomíra Králová.(15.7.2009)

Příběh o puberťácích je ozvláštněný proměnlivými fantaziemi hlavní hrdinky, trochou šermu a Rostandovými verši. Není to špatné, ale obě režisérky mají přece jen na kontě mnohem zajímavější tituly (50%).(15.7.2009)

• WANDRWALL

Studovat na sportovním gymnáziu není žádná legrace.(29.3.2011)