poster

Dámě kord nesluší? (TV film)

 • USA

  So Swords Don't Become a Lady?

Rodinný

Česko, 1999, 53 min

 • argenson
  **

  Moje hodnocení asi nebude úplně objektivní, protože zjevně nespadám do věkové kategorie, pro kterou byl tenhle film určen. I když, těžko říct, jaká měla být cílová skupina. Já vidím jen trapný příběh a naprosto amatérské výkony neherců, k nimž se nechali strhnout i osobnosti s letitou divadelní praxí. A podle mě byl Filip Blažek dívčím idolem naposledy tak v Nesmrtelné tetě, od té doby dost vypelichal.(14.7.2009)

 • Slarque
  ***

  Příběh o puberťácích je ozvláštněný proměnlivými fantaziemi hlavní hrdinky, trochou šermu a Rostandovými verši. Není to špatné, ale obě režisérky mají přece jen na kontě mnohem zajímavější tituly (50%).(15.7.2009)

 • hygienik
  **

  V podstate najslabší Královej film, aj keď Plívová natočila aj horšie. Prekvapuje ma, že po vydarenom Artušovi a Merlinovi, nastal u oboch takýto regres. Konzervatívna réžia typická pre koniec 80. rokov, je v 99-om už anachronizmom a ten scenár tiež dosť mimo.(24.1.2018)

 • WANDRWALL
  *

  Studovat na sportovním gymnáziu není žádná legrace.(29.3.2011)

 • triatlet
  ***

  Ptám se vás Romano Slepičková, jestli si zde přítomného Petra Holoubka berete z lásky? -Ano, konečně nebudu Slepičková.“. Televizní film o puberťácích a jejich intrikách, v němž chvilkami probleskuje lyrika Věry Plívové-Šimkové (Roxaniny představy). Základem je trojúhelník: Roxana – Holoubek – Honza. Skvělá Jana Štěpánková v roli tetičky. Scénář: Květa Kuršová. Hudba: Václav Zahradník. Režie: Drahomíra Králová.(15.7.2009)