Pohádka začíná v pekle, kde se ztratila kniha hříchů. Při jejím zmateném hledání najde čertovský učedník Vašek (I. Marták) botky a zvědavost mu nedá, aby je nevyzkoušel. Jako všechno, co má něco společného s peklem, ani botky nejsou jen tak ledajaké a Vašek se rázem ocitne na světě mezi lidmi. Než se stačí pořádně rozkoukat, přijde o ně, čímž ale přijde i o možnost vrátit se zpět. Botky se totiž zalíbily vesnickému klukovi Jiříkovi (D. Kubín) a donesly do pekla pro změnu jeho. Lucifer (S. Šárský) řádí, protože tak zapeklitou situaci v jeho říši ještě neměli: nevinné dítě v pekle a nezkušený čertovský učedník nedopatřením jen tak na světě. (Česká televize)

ABLABLABLA

Tak až taková katastrofa to zase nebyla. Ano herecké výkony byly otřesné, ale jinak se to dalo. A vůbec jakékoliv pohádky natáčené v rožnovském skanzenu u nás se musím trochu zastat... to víte rodný kraj je rodný kraj:D Mimojiné jsem viděla řadu mnohem ale mnohem horších pohádek a to teda i zahraničních, nejen českých, které si zasloužily odpad a tahle to teda rozhodně není. 1,5* - ta půlka je za čerta, který se rozplývá nad krásou krajiny. ()

Tommassi3

"Sakra, jak se říká čertovi, kterej je kůň ??" ;) Škoda, že klokan Zdeněk Havlíček raději nezůstal u toho fotbalu, protože dík jeho režijním sebevraždám tuzemský oblíbený žánr pohádky schytal hned několik brutálních faulů na červenou, za které by se měla zastavovat činnost.. Pokud by vám nestačil tenhle hnůj, pak mohu nabídnout třeba snad ještě divácky bolestivější Šmankote, babičko čaruj! Havlíček, byť sám vypadá jako starej čert, vykrádá Bočanovy pekelníky a další motivisticky spřízněné kousky jako o život a právě v těchto momentech působí jeho vyprázdněná marnost nechtěně nejsměšněji.. Obludně zahraná cypovina !! ()

quokam odpad!

No nic, no. Zub casu zapracoval na tricich,, mizerne postsynchrony a kun, u ktereho tvurci marne predstiraj, ze mluvi. Radoby vtipne scenky s gatama dolu, bez originalniho napadu. Jo a Lucifer jako hodnej strejda, hlavne titulovan jako jeho spatnost, tak kurnik sopa by uz si tvurci mohli vybrat, no ni? Tak snad priste. ()

dogrose

Tak nevím, na jednu stranu mi to přišlo jak školní besídka, na stranu druhou existují daleko horší pohádkové škváry. Líbí se mi: rožnovský skanzen, koza, kulisy v pekle a sexy Coufalová. Lichý nemá moc co hrát, celkem ucházejí dětští herci. Ale celé je to tak zdlouhavé, nevtipné, amatérské, bez základních znalostí funkční kompozice díla, nepatřičná píseň Karla Černocha. Už se na to nikdy nepodívám. ()

kingik odpad!

Nepředstavitelně pekelná realizace a primitivní herectví účastníků. Toužíte-li uzřít nesouvislou změť, kde je největší zápletkou normální váha Norberta Lichého, na tv obrazovkách vás nemohlo nic lepšího potkat. Ivo Marták coby krémem na boty potřený a teploušsky natupírovaný čert ještě před svým slavným obdobím tvořivých Shitkulů, doplněn o Radku Coufalovou, co rozdává čarodějné felace pekelníkům i chalupníkům, jen statkáře a mluvícího koně, co je šibalsky proměněný čert, si odpírá. Z podstatné části jsem scénář nepobral, režie, pokud se dají ty lajdácky pospojované obrázky vůbec režií nazvat, se opírá výrazně o nejdebilnější humor a občasně imbecilně zrychlené sekvence, primitivní triková složka dělá čest vynalézavým předpotopním trikovým mistrům, načež vznikl dokonale dementní pohádkový blivajz, co nemá jedinou vteřinu smysluplnou a zábavnou. Šup s tím do pekelného kotle/odpadu. 0/10 ()

• Na začátku (zhruba v čase 8:40) pohádky čert vypráví o příhodě staré asi 320 let, kdy do pekla čerti přinesli nevinnou princeznu Máňu, která je nutila tam uklízet a mýt se... Je to narážka na Nezbednou pohádku z roku 1976. (a-ja)
  • Název je parafrází přísloví: „Ševče, drž se svého kopyta.“ Znamená to být tím, kým jsme, a necpat se tam, kam nepatříme. (sator)
  • Natáčení probíhalo ve Štramberku v jeskyni Šipce a v arboretu a dále ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. (aiv)