Čerte, drž se svého kopyta! (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 69 min

• rakovnik

Ostravaci nám ukázali, za jak málo peněz se dá natočit pohádka. Bohužel v tomto případě platí, že za málo peněz bylo málo muziky. Nedivím se, že regionální herci se nedostali do první herecké ligy, jejich výkony byly mdlé až ochotnické, nicméně úměrně k bídnému scénáři. Unavené chudé peklo, jedna chalupa, jedna skála (počítám, že zadarmo) a jeden povoz. Tipuji, že za dva tři dny bylo natočeno.(9.5.2017)

• Tommassi3

"Sakra, jak se říká čertovi, kterej je kůň ??" ;) Škoda, že klokan Zdeněk Havlíček raději nezůstal u toho fotbalu, protože dík jeho režijním sebevraždám tuzemský oblíbený žánr pohádky schytal hned několik brutálních faulů na červenou, za které by se měla zastavovat činnost.. Pokud by vám nestačil tenhle hnůj, pak mohu nabídnout třeba snad ještě divácky bolestivější Šmankote, babičko čaruj! Havlíček, byť sám vypadá jako starej čert, vykrádá Bočanovy pekelníky a další motivisticky spřízněné kousky jako o život a právě v těchto momentech působí jeho vyprázdněná marnost nechtěně nejsměšněji.. Obludně zahraná cypovina !!(27.12.2015)

• Slarque

Nemám nic proti tomu, když se ochotníci trochu vyblbnou a je z toho vysmátý amatérský film. O něco jiná situace je, když totéž vyprodukuje Česká televize. Scénář svojí prostoduchostí možná mohl cílit na velmi malé děti, ale realizace se nějak zvrtla. Opravdové psycho spočívá v tom, že o devět let později byl film krátce uveden do kin. A představa, že bych na tohle koukal za peníze v kinosále, to je teprve peklo!(8.5.2017)

• ripo

Jednoducho katastrofa .... Inscenácia, ako vyšitá z rokov osemdesiatych. Herecké výkony vysoko podpriemerné, až smiešne . Strih katastrofálny a celkové tempo, ako naťahujúci sa sopeľ. Vrcholom bola scéna a la Rosamunde Pilcherova na lúke pokiaľ spieval dementnú pesničku Karel Černoch. A aby som nezabudol - ten ostravsky prizvuk se nedal neslyšet. Cyp aby do toho střelil !(3.5.2009)

• peregrino

Hudba a vůbec hudební doprovod a podkreslení, hrůza. Oč si vážím pana Černocha, jeho zpěv mi tu neštimuje. Pokud se týká hereckých výkonů, je pravda, že je tu hodně chvil, kdy se postavy seč snaží, ale nevěřím jim to. A jde-li o zápletku, mohla být zajímavější, scénář se dal lépe zpracovat (nemluvě o charakterech). Ovšem, když se na to podívám celkově, pohádka mě docela pobavila. Nápad čerta a čarodějky pomáhajících ve svět lidí má něco do sebe. Mohlo se to upravit např. cestou postupného vyplynutí. Zkrátka, nejdříve by čert nechtěl pomáhat, pekelný kodex, ale se situacemi a vývojem, i pasivní pomoc může být pomoc. Nápadů tu moc není, nicméně nelituji zkouknutí. A odpadem bych vskutku hodnotil jiná "díla".(8.7.2013)

• - Natáčení probíhalo ve Štramberku v jeskyni Šipce a v arboretu a dále ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. (aiv)