Pohádka začíná v pekle, kde se ztratila kniha hříchů. Při jejím zmateném hledání najde čertovský učedník Vašek (I. Marták) botky a zvědavost mu nedá, aby je nevyzkoušel. Jako všechno, co má něco společného s peklem, ani botky nejsou jen tak ledajaké a Vašek se rázem ocitne na světě mezi lidmi. Než se stačí pořádně rozkoukat, přijde o ně, čímž ale přijde i o možnost vrátit se zpět. Botky se totiž zalíbily vesnickému klukovi Jiříkovi (D. Kubín) a donesly do pekla pro změnu jeho. Lucifer (S. Šárský) řádí, protože tak zapeklitou situaci v jeho říši ještě neměli: nevinné dítě v pekle a nezkušený čertovský učedník nedopatřením jen tak na světě. (Česká televize)

a-ja

Příšerná hudba, jak z osmdesátkové televizní inscenace... Divné postsynchrony a brutálně předabovaný Lichý... Všichni v pekle si asi bělí zuby, vypadají jak reklama na Thymolin včetně dětí. Nastavovaná kaše v hezkých lokacích, nic moc herecké výkony. Trochu se povedlo jen peklo. ()

ssarka odpad!

to jako vážně točily profesionálové? celou projekci jsem si myslela, že jsou to nějací ochotníci a za uspořené peníze si natočili pohádku...otřesné a nedívatelné ()

DK197

Zajímavý nápad zkazil utahaný scénář. Příběh plyne ve stylu televizního seriálu - já si třikrát myslela, že už to bude končit a ono né, ještě s něčím přišli. Ale žádné napětí, tah na branku... prostě točíme dál. Dvě hvězdičky za několik krásných záběrů přírody, pár hlášek a mluvícího koně. ()

quokam odpad!

No nic, no. Zub casu zapracoval na tricich,, mizerne postsynchrony a kun, u ktereho tvurci marne predstiraj, ze mluvi. Radoby vtipne scenky s gatama dolu, bez originalniho napadu. Jo a Lucifer jako hodnej strejda, hlavne titulovan jako jeho spatnost, tak kurnik sopa by uz si tvurci mohli vybrat, no ni? Tak snad priste. ()

Jeffic

Dvě hvězdy za to, že je nějaká snaha dělat něco pro děti, ikdyž tahle práce pro děti byla spíše k horšímu. ()

cachanell odpad!

Tak pohadce davat odpad, to uz je sila. Ale u tohoto dilka to jinak nejde. Dlouhy pribeh o nicem, hrozne herectvi. Hlavni postavy snad vytvorili ochotnici. Takova pohadka se snad nelibi ani detem. ()

Syrojed

Kvalita filmařiny, kamera, zvuk, je spíš jako nějaké školní cvičení. Ale neokoukaní herci, pěkné venkovní lokace. ()

Takaru

Amatérská pohádka za jednu hvězdičku, která ale dětem nijak neublíží, asi jako kukuřičné křupky. Záleží jen na nich, jestli se jim bude líbit. Druhá hvězdička pak za ústřední píseň Karla Černocha, která sice absolutně nekoresponduje s odlehčeným příběhem, ale líbila se mi. Vzpomněl jsem si na jeho Píseň o mé Zemi a některé ruské písně. Chápu, že se některým nelíbí kvůli své patetičnosti, ale přijde mi hloupé ji, potažmo Karla Černocha, kvůli tomu urážet, zvláště když je skvěle zazpívaná. Tohle Karel uměl. ()

ArdeliaLortz odpad!

Ten příběh a dialogy vymyslel kdo? Pozor, spojler: TA POHÁDKA JE PEKLO! Herecké výkony podobné výkonům u nás na základce v dramaťáku. ()