Flakes

Komedie

USA, 2007, 84 min

V základu velice milá, příjemná a kouzelná podívaná, plná voňavých a křupavých vloček s příměsí varovného poselství nejen před konzumním způsobem života, ale i upozorňující na nelad v pořadí našich životních hodnot i priorit a s tím souvisejícími zcela zbytečnými konflikty našich zájmů, vztahů a komplikacemi v naplňování snů. Filmu Flakes chybí určitý náboj, který by diváka účinně zasáhnul, a je tak postaven pouze na poměrně originálním námětu a sympatickém obsazení, což funguje dobře.(10.6.2012)

Nedokážu si pomoct, ale tady musím lehce nadhodnotit. Kvůli okouzlující Zooey Deschanel (jejíž postava mě ovšem část filmu iritovala snad ještě víc než ta v 300 days of Summer), kvůli atmosféře malých zapadlých klubů a krámků, kvůli panoptiku méně či více zajímavých postav a hlavně kvůli tomu ničím nezkaženému pohledu na svět, s kterým bych se v mnohém rád ztotožnil. Nezabíjejte v sobě originalitu, ať si myslí kdo chce co chce. // 70%(4.8.2010)

Falkes je komédia, ktorá nedokáže nikoho uraziť. Flakes je romantická komédia o tom, ako silná láska pretrvá aj po neúspechoch v práci. Flakes je film o tom, že šéfovať svojej polovičke nieje veľmi dobrý nápad. Nemusím nejak americký životný štýl, a to je dôvod prečo som nedokázal preniknúť do každej skrytej myšlienky do každej narážky. Čo ma však upútalo najviac bola moja obľúbenkyňa copatá Zooey, ktorá je tu k zožratiu. Konkurenčný boj medzi dvoma cereals-barmi, kde ľudia prebehujú z jednej strany na druhú, fanatizmus do histórie cereálií, či pár vydarených fórikov s filmu spravili príjemné prekvapenie. Avšak nie každému tieto cereálie zachutia.(27.12.2010)

• kubilov

Z přesně tohodle typu filmů jsem vždycky strašně nasranej. Obří agitátorská nesmyslnost, která na plnou hubu vyřvává svoje zaměření, že peníze jsou špatný, republikáni jsou svině, bejt chudej hippiesák je super a bejt pozér a na všechno nadávat je to nejlepší co se může dělat. Hlavně pak ta hlavní postava jakéhosi Aarona Stanforda. Ztroskotanec, kterej se plácá jako prodavač v cereálním baru, CEREÁLNÍM BARU !!!, ze všeho nejvíc nesnáší kapitalismus a nejradši by navíc nahrál svoje stupidní cd, což je mimochodem straašně originální nápad. Jako pravicového konzervatistu mě to pěkně nasralo. Jedna ubohá * za Zooey.(2.2.2015)

No co Vám budu vykládat. Jediný důvod, proč jsem si film pustil, je Zooey Deschanel. A jelikož ji, řekl bych, z jiných filmů už docela znám, tak moc dobře vím, že ona tu nehrála Miss Pussy Katz, což je mimochodem absurdní a přesně to k ní sedí, ale že si tu střihla sama sebe, v což jsem vlastně i doufal. Ulítlá anti-komedie, která z bláznovství dělá přednost.(29.4.2018)