poster

Mrtvá dívka

 • USA

  Dead Girl, The

 • Slovensko

  Mŕtve dievča

Drama / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2006, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale dvě z linek mi tu příliš neseděly. Dejme tomu, že ta s Toni Collette se ještě dala s přivřenýma očima akceptovat, ale linie s Rose Byrne tu byla jen proto, aby film neskončil po hodině. Fajn je místy depresivní a špinavá atmosféra a samozřejmě se tu sešla slušná řádka výborných hereček, takže nakonec se na to dalo víc než jen koukat. Ale mohlo to dopadnout lépe. 60%(9.4.2018)

 • Jamal
  **

  Film sestavený z pěti příběhů, z kterých se máme vše dozvědět. Neříkám, že to nebyl zajímavý nápad, jenže.... jenže vše je tak zdlouhavě bezdějové, čekám, že se stane něco převratného a ono nic. Na začátku stejně víme co se stane a ostatních 80 minut je prakticky zbytečných. každopádně 50%. Hudba Adam Gorgoni.(25.3.2008)

 • ladko
  ****

  Zaujímavý zlepenec príbehov, ktorý sledujeme prakticky od konca(nájdenie tela) až po začiatok(ako sa to stalo). Päť príbehov, ktorých sa osud mŕtveho dievčaťa určitým spôsobom dotýka. Herecké obsadenie je vynikajúce - a aj keď herci veľa priestoru nedostali, dokážu zaujať. Najmä Toni Collette opäť potvrdila, že je taká herecká "chameleónka", ktorá dokáže zahrať naozaj všetko. Smutný film. A také nízke hodnotenie, ako má zatiaľ tu-na čsfd(54 %), si nezaslúži.(16.5.2008)

 • castor
  **

  Velmi podařený look nezabrání tomu, aby se nesourodé epizodky nějak zásadněji propojily a sic je právě pojí úmrtí mladé prostitutky, nemají dostatečný vnitřní náboj, který by diváka hlouběji oslovil. Myšlenkově sice zajímavé, takže to, že skončil jeden život a jiné možná někde lépe „znovu“ začnou, je sice fajn věc, ale ony kritické okamžiky jednotlivých postav prostě nefungují. Režisérka Karen Moncrieff nezvládá v divákovi vyvolat touhu po dalším střípku skládanky, ze které se stává tak trochu „módní“ vlna. Pod kůži se tak dostanou leda slušivé herecké výkony, zejména pak Toni Collette, Rose Byrne či (ne)mrtvé Brittany Murphy.(25.6.2009)

 • mysicka
  *****

  film.. pět příběhů.. pět žen.. jedna tak trochu mrtvá.. a jedna konsternovaná myšička.. sice ví moc dobře, co viděla, ale neví, jak to má říct.. není recenzent.. jen člověk, co se snaží dívat a vnímat všemi smysly, a tak režii, kameru, střih, sbírku ocenění, tržby i jídlo z cateringu opět vynechá.. jak to jen říct..? a tak sedí a pročítá vaše názory, vaše postřehy a narazí na koment jednoho z vás.. "na to, aby byla žena mrtvá, nemusí být nutně po smrti"... není potřeba hledat dál.. stačí jedna jediná věta.. díky za ní! všem ostatním přeju méně plytké životní příběhy, případně řádně dramatické pointy...:o)(1.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace