Říše hraček

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

• rikitiki

Hračkářský krámek prožívající existenciální krizi, nudný a protivně usměvavý Hoffman, neadaptibilní chlapeček - rozumbrada, v ději úplně zbytečný účetní, co se oblíká jako by jeho módním poradcem byl román Padesát odstínů šedi (ze začátku, pak přihodí modrou košili) a ufňukaná Natálka, do které všichni tak dlouho hustí, že si musí věřit, až se nakonec vykašle na svoji vysněnou kariéru a dělá dál to, co už dělat nechtěla. _____ Vizuální hravost filmu vůbec nekoresponduje s dějem, který je ukoptěný, křečovitý s marnými pokusy o humor, v podstatě smutný a navíc s poselstvím naprd, protože KOUSEK DĚJE opravdu by si měly děti zapamatovat, že je lepší rezignovat na vlastní kreativitu (postava Portmanové a její skladatelské ambice) a stát se prodavačem? /26. 12. 14./(26.12.2014)

Oddechovka, bohužel mi nenabídla tolik, co jsem čekala, koukala jsem na to kvůli Portman, ačkoli mi přijde, že se sem nehodila, ona je prostě stvořená na to hrát dramatické role. Co mě opravdu štvalo byly nepovedené střihy, kdy měla Natalie vlasy pokaždé jinak, nejspíš párkrát paruka, jindy její vlasy, nebo si to neumim vysvětlit.(23.6.2015)

Celkem koukatelný fantasy rodinný film s občasným náznakem jakéhosi podivného humoru.Ovšem takové to typické klišé, kdy neznámá slečna v podání mnou velice NEoblíbené Natalie Portman dostane darem jakýsi kouzelný obchod s harampádím všeho druhu..Celkem kouzelná atmosféra - napoprvé .Jednou a dost - průměrný film.(30.7.2012)

Natálku i Dustina mám nesmírně rád, oba tyto herce najdete v mé TOPce. Proto možná jsem na tomto filmu nehledal chyby, ale užíval jsem si ho. A nesmírně. Možná je to tou vánoční atmosférou. Anebo je to možná tím, že se mi tento snímek fakt líbil. Nevím. Čtyři velmi silné hvězdy s tím, že opakované projekci se bránit nebudu.(23.12.2009)

• Kryton

Shrnout cely film do jedné vety "..je to kouzelné" je spise otravné. Vse je barevné, neco skace, neco chodí a cely je to tak nehorazne hloupy , ze se divim Hoffmanovi , ze to vzal. Jeho Magorium je sislajici postavicka , ktere ve filmu je pres 200 let a najednou ma odejit. Vubec se nevi kdo to je a ani proc jde. Proste odejde. Jak s větou "...je to kouzelné". Tomuto filmu chybí vse , scenar, pointa a to pardon nejaky herecky vykon co vyzdime emoce. Hoffman si sisla , skace a de facto odehraje co ma , kdyz ma umirt tak zadny soucit nebo emoci u me nevzbudil. Portmanova ma byt kdysi talentovanou klaviristkou , ktere to uz nejde , protoze uz pry neni dite. V tomto filmu nemate ani komu drzet palce anebo fandit. Jen jedna scena me mirne pobavila a vycniva z celeho filmu. Kdy ucetni (mutant) je pozvan chlapcem na prohlidku jeho klobouka. Scena dale pokracuje a z ni opravdu na me neco pusobi. Bohuzel cely pribeh o obchodu co pak trucuje a jine blbosti , ktere zrejme zaplacly i tak maly scenar , nebyly ani jinak vysvetleny ani jinak podany. A ten konec? No comment....otazkou je nema tohle byt spise Magorie nezli obchod hracek pana Magoria? Chtel jsem dat toto do odpadu , ale preci jen ty barvicky na me zapusobily.(31.12.2007)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)