Říše hraček

Ríša hračiek

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

Dustin Hoffman v roli staříka (Magorium), jenž chce svůj kouzelný obchůdek (hračkářství) věnovat Molly (Natalie Portman) a aby měl všechno účetnictví v pořádku , tak si na to pozval Jasna Batemana. Jenže čas utíká a Magoriu nezbývá moc času. Co bude dál s obchůdkem? ( Hodnocení: 6/10 )(17.3.2013)

Docela pěkný fantasy rodinný film. Všude hýřilo tolik barev, že navodí opravdu příjemnou náladu. Natalie Portman se mi v roli velmi líbila a Dustin Hoffman byl okouzlující majitel kouzelného hračkářství radující se z každé maličkosti. Je to spíše pro malé děti, proto chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale já jsem zabloudila do říše hraček a užívala jsem si každý okamžik.(26.12.2009)

• M.a.t.t.

Otravne šušľajúci Dustin Hoffman ako Pán Magorium túžiaci po oddychu, pretože už nemá dostatok topánok, Natalie Portman s krátkym účesom v roli jeho pomocníčky túžiacej sa pohnúť z miesta, Jason Bateman ako podivínsky účtovník večne zavalený prácou, malý chlapec neschopný si nájsť priateľov a jedno magické hračkárstvo, ktoré sa odmieta zmieriť so zmenou majiteľa. Nič viac bohužiaľ Ríša hračiek neponúka.(24.7.2008)

Je to kouzelné hračkářství…. Hudba se snaží ,,čarovat, a převyšuje děj. Hračky a svět D.Hoffmana jsou (musí být) barevné. Pokud chtěli tvůrci zaujmout, nic jiného se nečeká. Dál se očekávalo, že NÁS to vše bude bavit. Tak nějak se mi nabízí srovnání s Karlíkem. Bohužel. Takže nakonec stejně bude rozhodující, co na to děti. A jestli dokážete být ještě trochu dítětem.(30.5.2008)

Vůbec ne tak špatné, jak jsem se bál, a zároveň dost podivné, abych se vydržel dívat. Na druhou stranu na režijní debut od scénáristy mého oblíbeného Horší už to nebude docela nevyužité a vzbuzující dohady o producentských úpravách originálnější podívané. Natálce to každopádně sluší i s tím divným klukovským účesem.(5.4.2008)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)