Říše hraček

Ríša hračiek

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

Říše hraček je v podstatě úplně o ničem, jako film to za nic moc nestojí, nemá to nic z těch věčně oceňovaných kvalit filmů...žádná skvělá režie, scénář nebo obdivuhodné herecké výkony...přes to všechno se mi ten film ale líbil, možná je to tím, že mám v sobě stále velký kus dítěte...a copak děti řeší, jestli ten film má dokonalou režii, bezchybný příběh přetékající intelektuálními prvky, poutavý scénář, a zda tu či jinou scénu herci zahráli skvěle? Ne, neřeší...a podle mého názoru, každé dítě musí být tímto filmem fascinováno, protože je to prostě a jednoduše jen splácanina magie, hraček a další magie. Takže, abych to shrnula...pokud v sobě žádné dítě už necítíte a myslíte, že žádná magie na světě není, pak to berte tak, jakobych tento film hodnotila 2* jako spousta jiných lidí...pokud jste dítě nebo ho v sobě stále kus máte, pak se u tohoto filmu nasmějete, pobaví vás, uvolní vás...a v tomto případě dávám 4*, jelikož jak už sem řekla, já v sobě to dítě mám :o)(28.8.2008)

• MartinezZ

16.1.2011 ~ Nezměrná, ale vskutku nezměrná debilita epických rozměrů. Dustin Hoffman a Natalia Portman v něčem neuvěřitelném, neskutečném... Co Hollywood dokáže někdy vyplodit za sračku by se jeden vážně divil. ~ Pokouším se doopravdy dokoukat každou pitomost, která se mi dostane k oku, byť někdy přeskakuji v ději ve chvílích, kdy se má paže pokouší zmírnit muka, která mozek prožívá, umlácením nebohého mozku brutálně o stůl. A jen velmi, ale velmi malé, až stopové množství doslovných pííííčovin jednoduše nejsem sto dokoukat do konce a s úlevou film přesouvám do koše a lituji těch, kteří zůstávají a jejichž duše je zevnitř rozervávána na krvavé hnijící cáry, aniž by kdo dal své drahé polovičce znamení, že umírá, chřadne a v křesle kinosálu tleje při pomyšlení, že každou sekundou, po kterou se zůstává dívat na plátno, mizí mu před očima desítky až stovky jeho vlastních životů a mozkové buňky v houfech větších, než při stěhování národů, mizí konečky vlasů neznámo kam. Hlavně co nejdále od toho zvěrstva, kterému kdosi dal formu, zvuk, scénář, postavy a, bohužel, i distributora. ~ A to jsem se ještě ani ze setiny nevyřval z pocitu abnormálního, až intergalaktického zhnusení nad tím, že jsem tolik, TOLIK vzácných minut promrhal pokusy pochopit, jestli tohle režisér myslí vážně, nebo jsem se stal obětí jakéhosi pokusu o vymýcení obyvatel prostřednictvím monitorů v teplech jejich domovů. Ach, Hoffmane, Portman, imbecile Helme, udělali jste si u mě tedy kurva velkou negativní poznámku. Tfuj tajxl! ~ Měl to být rodinný fantasy komediální film o prazvláštním pánovi (vyšinutém Hoffmanovi, který by si zasloužil cvokhaus a nadopovat práškama), který už staletí vlastní hračkářství, kde jsou hračky živé, všechno kouzelné zde existuje a nic není nemožné. Prazvláštní pán zaměstnává prodavačku (ježiš, jak Portman sem extrémně nepasuje, děs), které má v plánu celý podnik předat. Kouzelnému hračkářství se to ale nelíbí a začne se bránit. Bůh ví proč se do toho prdí ještě účetní, který se sem nasáčkoval a na kouzla nevěří a malý klučina, který je pro změnu v baráku taky narvaný v kuse, stejně jako asi trilión dalších bezprizorných dětí, které jsou tu asi odkládány rodiči, když chtějí mít od dětí klid. ~ No a to je všechno. Jde tu o neskutečné, ale NESKUTEČNÉ lejno. Natalie i Dustin tu předvádějí kreace, že by jeden plakal, celé prostředí vypadá tak nepředstavitelně infantilně přeplácané až k zblití, ostatní postavy naprosto zbytečné, pohádkovost zmizela někde u sedmadvacátého frťana v pubu, kde se psal scénář a nefunguje tady nic. Jediné, co jsem ochoten připustit je, že je film velmi, ale velmi umělecký. Stejně jako drtivá většina těch nejvrcholověji nejumělečtějších děl z jakéhokoliv okruhu umění, je i tohle sračka, kterou můj mozek nechápe, nechce pochopit a já mu to nemám za zlé. Kdyby to mozek pochopil, nechci si ani představit, co všechno by se v lebkovně dělo. Nedokoukal jsem to, dal jsem tomu asi 40 minut i s přeskoky v ději, ale nešlo to. A masochista zase nejsem. Tfuj tajxl!(28.4.2013)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +hezké, velice příjemná Natalie Portman, i ostatní herci jsou v pohodě, navíc to má fain hudbu -snaží se to hrát na city, u mě to nezafungovalo/// Pohádkové filmy mám rád, ale poslední dobou u mě neslaví úspěch (viz. naposledy viděná Noc v muzeu). A přestože tady hraje Natálka, která je velké lákadlo, moc velké naděje jsem do filmu nevkládal (neslavně dopadla i Scarlett Johansson ve filmu Holka na hlídání). Prostě často jde o to jak je ten samotný film (scénář) kvalitní. Ale naštěstí u Říše hraček nejsem moc zklamán. Vlastně vůbec. Film se mi celkem líbil. Splnil to co jsem od něj mohl dostat. A přestože námět sliboval víc (autoři se mohli ještě víc vyřádit), tak se tvůrci více zaměřili na Natálku a její soukromý příběh, její postavu. Prostě vsadili na ni a na něco co by se neztratilo ani v nějakém dramatu. Takže spokojenost a jsem rád, že je to více civilní a uhlazené a i přes fantasy prvky to není moc nesmyslné, bláznivé nebo trapné./// Celkem 73%///(10.1.2009)

• Pumiiix

Srovnávání Říše Hraček a Karlíka je podle mě namístě, akorát ve všech pohledech vyhrává s přehledem Tim Buton. Dustin Hoffman mě svým šišláním docela rychle začal lézt na nervy a jeho odchod mi vůbec nevadil, zato Willy Wonka v podání Johnyho Deppa je jiná káva ;-) Oba filmy jsou taky hezky vizuálně barevné, ale Karlík má opět něco navrch a to čokoládovou řeku ;-D Natalie Portman je sympatická a hrála dobře, ale film bohužel nezachránila, poslední půlhodina byla docela utrpení…4-5/10*(4.3.2008)

Ríša hračiek klame ako obsadením, tak plagátom. Obsadenie sľubuje inteligentnú zábavu v štýle takého Pixaru, plagát iba infantilné inferno pre deti. Je to nakoniec niečo medzi. Film ničím nezaujme, iba ak tým, že Natálka je pekná aj s krátkymi vlasmi. Ale to si stačí pozrieť aj fotogalériu. Na druhej strane Ríša hračiek ničím neurazí, nebudete zhnusení, ako trebárs z Chipmunkov. Je to záležitosť pre trochu odrastenejšie deti.(20.12.2012)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)