Říše hraček

Ríša hračiek

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

Dustin Hoffman v roli staříka (Magorium), jenž chce svůj kouzelný obchůdek (hračkářství) věnovat Molly (Natalie Portman) a aby měl všechno účetnictví v pořádku , tak si na to pozval Jasna Batemana. Jenže čas utíká a Magoriu nezbývá moc času. Co bude dál s obchůdkem? ( Hodnocení: 6/10 )(17.3.2013)

Kto uverí, môže vidieť zázraky.Nuž, zo začiatku ma to vôbec nebavilo - bolo to na mňa celé farebne prehnané. Dustin a Natalie však film ťahali a na nich sa pozeralo veľmi dobre. Druhá polovica, keď sa Pán Magorium chystá na odchod je lepšia a bavila ma oveľa viac. Pár zaujímavých nápadov (tanec v parku, vyblednutie obchodu, pohyb prstov a k tomu zvuk klavíra...), hudba skvelá a hlavná hviezdna dvojka veľmi sympatická. Nakoniec to bolo príjemné, ale tak na jedno pozretie. 55%(11.1.2009)

První dvě zhlédnutí a nuda, ničím zajímavý nebo neozvláštněný (až na excelentního a excentrického Hoffmana) snímek, jenže pak jsem tomu dal ještě třetí šanci a byl jím jsem naprosto oslněn, pohroužil jsem se do světa bez hranic, bavil se a nemohl uvěřit, že se koukám na film, který jsem dříve odbyl mávnutím ruky. Konec mě, ačkoliv jsem ho viděl potřetí, naprosto dojal...(18.12.2013)

• F.man

Jednoznačné zklamání. Čekáte-li originální příběh plný fantazie, tak jako jsem čekal já, radši na Říši hraček ani nekoukejte. Jde totiž pouze o sterilní zápletku zabalenou v barevném papíru, která neskrývá vůbec nic zajímavého. A ještě pitvořící se Dustin Hoffman? Ne děkuji. I fell so completely in love with these shoes, I bought enough pairs to last my whole lifetime. This is my last pair.(21.6.2009)

Velice kouzelný a pohádkový film. Hodně moc oceňuji efekty, ty dělaly tenhle film překrásným. Dále pak musím pochválit Dustina Hoffmana, který ztvárnil, dá se říct, kouzelného dědečka a zahrál to opravdu dobře, je to špičkový herec. I Natalia Portman zahrála dobře, i když ji moc dobře neznám. Opravdu krásný film... 80%... a s Vámi, uživatelé, co jste dali 2* a míň, tak hrubě nesouhlasím.(31.1.2008)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)