Říše hraček

Ríša hračiek

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

První dvě zhlédnutí a nuda, ničím zajímavý nebo neozvláštněný (až na excelentního a excentrického Hoffmana) snímek, jenže pak jsem tomu dal ještě třetí šanci a byl jím jsem naprosto oslněn, pohroužil jsem se do světa bez hranic, bavil se a nemohl uvěřit, že se koukám na film, který jsem dříve odbyl mávnutím ruky. Konec mě, ačkoliv jsem ho viděl potřetí, naprosto dojal...(18.12.2013)

Škoda, že tak báječný námět, kterým by nemusel pohrdnout ani Tim Burton, byl tak zahozen do kanálu zároveň se spoustou milionů, které musel stát ten krásný kouzelný krám. Dustin Hoffman báječně vybraný, klučina úžasný, Natalie Portman mi tu ale moc nesedla....DIALOG PŘIBLIŽNĚ: "Sehnal sis na tom táboře kamaráda? Ano. A jak se jmenuje? Jack A není to náhodou nějaké zvíře?......Veverka " Tak takhle by to mohlo jiskřit celý film, v tu chvíli jsem si řekla, že to tak špatné snad nebude, ale byl to jen začátek a pak už to šlo čím dál víc z kopce, konec hrůza.(12.6.2008)

Nemůžu si pomoct, ale mě se Říše hraček opravdu líbila. Celá ta filmová metafora o životě, smrti, důvěře a sebedůvěře je natolik dospělé téma, že jsem v některých chvílích přemýšlela, je-li tento film vůbec pro děti. Ano, je... ale těžko si z něj odnesou něco víc, než krásné obrázky a vtípky. Hoffman a Portmanová byli, jako ostatně vždy, skvělí a hodně mě překvapil malý Zach Mills a také Jason Bateman. Slušná byla i hudba a několikrát jsem se ze srdce nahlas zasmála. Není to úplně dokonalý film, ale když mám váhat mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, přikloním se k vyššímu hodnocení.(7.8.2008)

Je to kouzelné hračkářství…. Hudba se snaží ,,čarovat, a převyšuje děj. Hračky a svět D.Hoffmana jsou (musí být) barevné. Pokud chtěli tvůrci zaujmout, nic jiného se nečeká. Dál se očekávalo, že NÁS to vše bude bavit. Tak nějak se mi nabízí srovnání s Karlíkem. Bohužel. Takže nakonec stejně bude rozhodující, co na to děti. A jestli dokážete být ještě trochu dítětem.(30.5.2008)

• hippyman

založit film jen na trikových efektech, úžasných létajících hračkách a třpytivých hvězdičkách je pro děti možná k nezaplacení, pro dospělé spíš k nevydržení... nad vodou tak drží snímek jen příjemné herecké výkony, jinak bych to fakt asi hodil do koše... roztomilé, barevné, kouzelné x přehnaně infantilní, nudné. 40%(4.11.2008)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)