Říše hraček

• USA Mr. Magorium's Wonder Emporium (více)
Trailer 1

Prodavačka Molly (Natalie Portman) a její 243-letý excentrický šéf pan Magorium (Dustin Hoffman) kralují Říši hraček – magickému hračkářství, kde hračky žijí svým životem a prožívají vlastní příběhy... Zlom ale nastane v okamžiku, kdy se pan Magorium rozhodne odejít a svůj dobře zaběhnutý obchod přenechat Molly. Jako mávnutím kouzelného proutku se v této pohádkové říši začnou dít pozoruhodné věci. (Magic Box)

Trailer 1

novoten

I tam, kde žádný zvrat nepřekvapí a kde má každá postava jasně napsaný svůj osud, se dokážu ztratit. Na rozdíl třeba od takové Wonkovy čokoládovny má tahle říše až příliš vymezené hranice, které škodí onomu magickému hledání tajemství za příštím rohem. Jenže Nataliin pohled raněné víly ozdobený úsměvem, který bodá u srdce, to je příliš těžká zbraň, stejně tak jako bezelstná Hoffmanova radost z každé maličkosti. A proti závěrečné dojemné smršti jsem se obrňoval dlouho dopředu a stejně jsem ty pocity neodvrátil. Cynici ať nechají dveře zavřené. A ti, co v sobě pořád mají kousek dítěte - ti už si stejně dávno šli hrát. ()

kOCOUR

Série hezkých obrázků bez vnitřní poetiky. Hračky něco dělají, hrdinové něco dělají, je to hezky barevné a Hoffman do toho otravně šišlá. Ale co z toho? Jaké jsou zákonitosti a jak to vlastně všechno funguje, to vám nikdo neřekne. Těžko se s někým ztotožnit, těžko někomu fandit, těžko s někým soucítit. Příběh bez opravdového hrdiny, vánoční film bez Vánoc. Plakátová tutovka, v reálu nuda. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,061,555Tržby Celosvetovo $69,431,166Tržby za predaj DVD v USA $21,440,442 //počet predaných kusov 1,184,253║ Tento fantasy film má jedinú výhodu a to príjemný úsmev Natalie Portman, čo prináša aj také čaro do príbehu, ináč ak by to bolo bez tejto hravej osoby, bolo by to len nezáživné sledovanie pasívneho príbehu s tuctovým Dustinom Hoffmanom ako "nudným" Pánom Magoriom, kde vrátane jeho postavy sú skoro všetky tak ploché že nie je šanca aby sme si ich mohli obľúbiť, natož aby sme si mohli zamilovať ten príbeh kde len poletujú hračky a nič čo by potešilo srdce v širšom merítku sa neudeje. /55%/ ()

B!shop

Tak ja nevim, ale prisel mi tenhle film takovej nedotazenej. Na jednu stranu tu mame veselej obchod s paradnim sislajicim Hoffmanem, sympatickou, i kdyz jako malej kluk vypadajici Portman a chvily je clovek z vsemoznejch napadu fakt unesenej, jenze film se neobtezuje, aby neco vysvetlil, proste tady je kouzelnej obchod, tady kouzelnej majitel a preberte si to a za cas to zacne bejt unavny. Navic je film skutecne orientovanej na mensi publikum, takze mi misty prisel az skoro infantilni. No a pak tu je druha polovina filmu, ktera je o odchodu pana Magoria a to uz je vicemene nuda. ()

Fr

Je to kouzelné hračkářství…. Hudba se snaží ,,čarovat, a převyšuje děj. Hračky a svět D.Hoffmana jsou (musí být) barevné. Pokud chtěli tvůrci zaujmout, nic jiného se nečeká. Dál se očekávalo, že NÁS to vše bude bavit. Tak nějak se mi nabízí srovnání s Karlíkem. Bohužel. Takže nakonec stejně bude rozhodující, co na to děti. A jestli dokážete být ještě trochu dítětem. ()

• Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)
  • 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)
  • Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)