Říše hraček

Ríša hračiek

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

Docela pěkný fantasy rodinný film. Všude hýřilo tolik barev, že navodí opravdu příjemnou náladu. Natalie Portman se mi v roli velmi líbila a Dustin Hoffman byl okouzlující majitel kouzelného hračkářství radující se z každé maličkosti. Je to spíše pro malé děti, proto chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale já jsem zabloudila do říše hraček a užívala jsem si každý okamžik.(26.12.2009)

• MartinezZ

16.1.2011 ~ Nezměrná, ale vskutku nezměrná debilita epických rozměrů. Dustin Hoffman a Natalia Portman v něčem neuvěřitelném, neskutečném... Co Hollywood dokáže někdy vyplodit za sračku by se jeden vážně divil. ~ Pokouším se doopravdy dokoukat každou pitomost, která se mi dostane k oku, byť někdy přeskakuji v ději ve chvílích, kdy se má paže pokouší zmírnit muka, která mozek prožívá, umlácením nebohého mozku brutálně o stůl. A jen velmi, ale velmi malé, až stopové množství doslovných pííííčovin jednoduše nejsem sto dokoukat do konce a s úlevou film přesouvám do koše a lituji těch, kteří zůstávají a jejichž duše je zevnitř rozervávána na krvavé hnijící cáry, aniž by kdo dal své drahé polovičce znamení, že umírá, chřadne a v křesle kinosálu tleje při pomyšlení, že každou sekundou, po kterou se zůstává dívat na plátno, mizí mu před očima desítky až stovky jeho vlastních životů a mozkové buňky v houfech větších, než při stěhování národů, mizí konečky vlasů neznámo kam. Hlavně co nejdále od toho zvěrstva, kterému kdosi dal formu, zvuk, scénář, postavy a, bohužel, i distributora. ~ A to jsem se ještě ani ze setiny nevyřval z pocitu abnormálního, až intergalaktického zhnusení nad tím, že jsem tolik, TOLIK vzácných minut promrhal pokusy pochopit, jestli tohle režisér myslí vážně, nebo jsem se stal obětí jakéhosi pokusu o vymýcení obyvatel prostřednictvím monitorů v teplech jejich domovů. Ach, Hoffmane, Portman, imbecile Helme, udělali jste si u mě tedy kurva velkou negativní poznámku. Tfuj tajxl! ~ Měl to být rodinný fantasy komediální film o prazvláštním pánovi (vyšinutém Hoffmanovi, který by si zasloužil cvokhaus a nadopovat práškama), který už staletí vlastní hračkářství, kde jsou hračky živé, všechno kouzelné zde existuje a nic není nemožné. Prazvláštní pán zaměstnává prodavačku (ježiš, jak Portman sem extrémně nepasuje, děs), které má v plánu celý podnik předat. Kouzelnému hračkářství se to ale nelíbí a začne se bránit. Bůh ví proč se do toho prdí ještě účetní, který se sem nasáčkoval a na kouzla nevěří a malý klučina, který je pro změnu v baráku taky narvaný v kuse, stejně jako asi trilión dalších bezprizorných dětí, které jsou tu asi odkládány rodiči, když chtějí mít od dětí klid. ~ No a to je všechno. Jde tu o neskutečné, ale NESKUTEČNÉ lejno. Natalie i Dustin tu předvádějí kreace, že by jeden plakal, celé prostředí vypadá tak nepředstavitelně infantilně přeplácané až k zblití, ostatní postavy naprosto zbytečné, pohádkovost zmizela někde u sedmadvacátého frťana v pubu, kde se psal scénář a nefunguje tady nic. Jediné, co jsem ochoten připustit je, že je film velmi, ale velmi umělecký. Stejně jako drtivá většina těch nejvrcholověji nejumělečtějších děl z jakéhokoliv okruhu umění, je i tohle sračka, kterou můj mozek nechápe, nechce pochopit a já mu to nemám za zlé. Kdyby to mozek pochopil, nechci si ani představit, co všechno by se v lebkovně dělo. Nedokoukal jsem to, dal jsem tomu asi 40 minut i s přeskoky v ději, ale nešlo to. A masochista zase nejsem. Tfuj tajxl!(28.4.2013)

• GilEstel

Bohužel už nespadám do věkové kategorie, pro kterou je tento film určen. K jeho sledování mě zlákalo hlavně obsazení Dustina Hoffmana a Natalie Portman. Leč roztomilý pohádkový příběh o kouzelném hračkářství a jeho hodných majitelích pro mě jaksi nemá svůj půvab. Absence jakéhokoli konfliktu (byť jen toho pohádkového dobro – zlo) bere i pozitivní potenciál tradičních zápletek. Jediný motiv zůstává v tom, že starý pán chce odejít do důchodu (ze světa), na což se všichni a všechno připravují. Jako celovečerní film scénáristicky naprosto nedostatečný. 35%(26.12.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,061,555Tržby Celosvetovo $69,431,166Tržby za predaj DVD v USA $21,440,442 //počet predaných kusov 1,184,253║ Tento fantasy film má jedinú výhodu a to príjemný úsmev Natalie Portman, čo prináša aj také čaro do príbehu, ináč ak by to bolo bez tejto hravej osoby, bolo by to len nezáživné sledovanie pasívneho príbehu s tuctovým Dustinom Hoffmanom ako "nudným" Pánom Magoriom, kde vrátane jeho postavy sú skoro všetky tak ploché že nie je šanca aby sme si ich mohli obľúbiť, natož aby sme si mohli zamilovať ten príbeh kde len poletujú hračky a nič čo by potešilo srdce v širšom merítku sa neudeje. /55%/(4.1.2009)

• M.a.t.t.

Otravne šušľajúci Dustin Hoffman ako Pán Magorium túžiaci po oddychu, pretože už nemá dostatok topánok, Natalie Portman s krátkym účesom v roli jeho pomocníčky túžiacej sa pohnúť z miesta, Jason Bateman ako podivínsky účtovník večne zavalený prácou, malý chlapec neschopný si nájsť priateľov a jedno magické hračkárstvo, ktoré sa odmieta zmieriť so zmenou majiteľa. Nič viac bohužiaľ Ríša hračiek neponúka.(24.7.2008)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)