poster

Studentka

 • Francie

  L'étudiante

 • Slovensko

  Študentka

Komedie / Romantický

Francie, 1988, 103 min

 • Mytologie
  ****

  Atmosféru filmu vystihuje Sophie, když při státnicích na Sorboně cituje A. de Musseta: "Všichni muži jsou lháři, nestálí, falešní, žvaniví, pokrytečtí, pyšní a zbabělí, nafoukaní a smyslní. Všechny ženy jsou nevěrné, marnivé, lstivé, zvědavé a zkažené. Existuje však jediná věc, svatá a vznešená. Spojení těchto nedokonalých strašných bytostí".(8.10.2009)

 • cinema_cz
  ***

  Studentka je příjemná komedie, ve které Sophie Marceau jistě potěší všechny své příznivce v roli dobře vychované, leč svéhlavé měšťanské dcerky. Autorka scénáře sepsala příběh podle osvědčeného vzoru Mejdanů a Claude Pinoteau ho lehkou rukou inscenoval. Klišé o emocionálním umělci na jedné straně a racionální intelektuálce na straně druhé je zasazeno do slušně vykresleného studentského a muzikantského prostředí. Kdo si chce tedy užít skoro dvě hodiny lehké filmové podívané, tomu Studentka jistě udělá radost. (06/1991, Iva Hejlíčková)(30.5.2020)

 • 5150
  *****

  "V osum večeře, v deset u něho, o půlnoci doma, zopáknu si Moliéra a Zolu a ve dvě jdu spát.." Tak nejen skvělé dialogy Daniele Thompson, ale zejména přirozené herecké výkony Sophie Marceau a Vincenta Lindona, kterým to prostě věříte od začátku do konce, dělají ze STUDENTKY jednu z nejkrásnějších milostných romancí filmového plátna 80. let.(23.6.2010)

 • WillBlake
  ***

  Osmdesátky se vším všudy a Sophie Marceau jako emancipovaná studentka v nejkřečovitější love story ze Sorbonne. Ve své guilty pleasure podstatě absolutně dokonalý film, který prakticky nemohl neuspokojit moji zálibu v sentimentálním patosu. Objektivně je to na odpad, subjektivně na pět, takže dávám tři a doporučuju všemi deseti.(2.10.2014)

 • MickeyStuma
  *****

  Nejzamilovanější film, jaký jsem zatím viděl. A takový umějí natočit jen Francouzi. Sešla se tu opět trojka, která se už společně podílela na filmech 'Večírek' a 'Večírek 2' a to scénáristka, režisér a představitelka hlavní role. Údajně se říká, že je to vlastně jejich pokračování, protože stylem jsou si velmi podobný. Sophie Marceau tu hraje krásnou přirozenou francouzskou studentku se svými chybami, která má před zkouškami, a která potká muže který se do ní zamiluje. Jejich milostný vztah tu však prochází všemi překážkami, jaké se kdy mohli naskytnout. Závěrečné vyznání lásky během školních zkoušek, kterou předcházela bolestná hádka, je to nejlepší z celého filmu. Nejedno oko nezůstalo suché. Herecké výkony jsou velice uvěřitelné, příběh se odvíjí plynule a je doprovázen nádhernou melodií, která je vlastně hlavním songem tohoto vynikajícího filmu. Romantický film, který se hodí na každý romantický večírek.(15.7.2014)

 • - Vo filme vyfúkne jeden kšeft hudobníkovi Nedovi (Vincent Lindon) akýsi Cosma. Ide o narážku na známeho skladateľa Vladimira Cosmu – autora soundtracku k filmu "Študentka" a mnohým ďalším. (cure)