Zahřívací kolo

Komedie zahřívací kolo se odehrává v polovině 80. let minulého století a vypráví příběh Briana Jacksona - chlapce z dělnického prostředí, který právě nastupuje do prvního ročníku Bristolské univerzity. Jeho přátelé z rodného města se bojí, že z něj škola udělá namyšleného všeználka, ale Brian má úplně jiné starosti. Na škole si chce splnit celoživotní přání - zúčastnit se tradiční britské televizní soutěže University Challenge. Při svém snažení se zamilovává do krásné kolegyně ze soutěžního týmu a navíc vymýšlí plán, jak díky vědomostnímu kvízu získat i její srdce. Zahřívací kolo je hořkosladká komedie o věrnosti, lásce a rozdílu mezi významem slov znalost a moudrost. (oficiální text distributora)

nenet

Nějaká super zábavná podívaná to není. Ale užila jsem si docela dost herců, kteří zde nebyli ještě moc známí a dnes jsou většinou na vrcholu: Benedict Cumberbatch, James McAvoy, Mark Gatiss, Rebecca Hall. Bavilo mě sledovat, kolik si toho přenesli do dalších rolí a jak se proměnili. ()

Olafsson

Docela jsem se bavil a hrají tu mí oblíbenci James McAvoy a Rebecca Hall.. Má to vtip, mírnou dávku romantiky a happyend.. Skvělý film pro příjemný večer s vaší oblíbenou dívkou (chlapcem)... ()

cinema_cz

Přestože se snímek v podstatě pevně přidržuje žánrových klišé, jeho silnou stránkou je autentická rekonstrukce britského univerzitního života v 80. letech, civilnost a jemně melancholický a lakonický humor, jaký v čistě amerických kouscích neuvidíte, stejně jako všudypřítomný sociální podtón. Co činí snímek zvláště příjemným, je herecký výkon Jamese McAvoye. 60 % (Ci 01/2008) ()

Bilky

Celkom mile s vtipnymi citatmi ale to je tak vsetko. Dej je predvidatelny a sxematicke postavy neozivila ani priemerna rezia. ()

Idoviren

Máte rádi Mladé v partě a obzvlášť ten díl kdy jedou na vědomostní soutěž mezi univerzitami? Pak tenhle film musíte vidět, je to vlastně docela to samé, jen s vícero hereckými překvapeními a hezounem McAvoyem v hlavní roli. Průměná komedie z ostrovů, s průměrnou hudbou a předvídatelným koncem, kterou zapomínáte už v průběhu sledování, ale stejně na ní něco je. ()

Fuksinka

Samozřejmě se nejedná o žádnou originální zápletku, to snad ani nikdo nečekal, ale má to oproti těm americkým dost výhod. Jednak ironický humor, skvělý soundtrack a samozřejmě herce. Je milé kouknout se na své oblíbence z doby, kdy o nich skoro nikdo nevěděl. Catherine Tate a Rebecca Hall jsou skvělé, mě však samozřejmě víc zajímal McAvoy a Cumberbatch, který si střihnul jednoznačně nejvtipnější postavu a evidentně si to dost užil. V žánru romantických komedií rozhodně nadprůměr. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

dochvvv

Tak tohle opravdu nebylo vtipné. Rozhodně to nebyla komedie. řekl bych že to byla sračka, ale protože jsem to nevypul a přežil i ty odporný reklamní pauzy, tak dám jednu hvězdičku. Britská kinematografie jde opravdu mimo mě. Přitom britské komediání seriály jsou fakt dobrý...ale tohle se nedalo!!! ()

zero_zelo

nevím proč, ale mám takovej divnej pocit, že v tom filmu něco chybí. jak kdyby vystříhal nějaký zásadní zlomový bo sdělující momenty. knížku sem nečetla, tak nevim... nicméně krom soundtracku a přiměřenýho výkonu jamese mcavoye tendle film jen tak prochází :) nic. občas náznak komedie, jinak vlažná voda. neurazí, prostě to po hodině a půl skončí :) ()

LucillaP

Takové obsazení a taková nuda. Soupiska herců a kolonka "britská komedie" mě navnadila, že by to mohla být slušná jízda, ale byl to spíš průšvih. Očekávaný britský humor byl dávkován kapátkem, soundtrack sice trochu potěšil, ale zachránit to nedokázal. James McAvoy se snažil, ale uhrát to nemohl. Světlým bodem byla hlavně Rebecca Hall. Dokoukala jsem to spíš se sebezapřením a ani mi nedá moc práce na tenhle film zapomenout. ()

Bblondie

Vzhledem k tomu, že si po třech dnech nepamatuju, o čem to vlastně bylo, tak to byl jeden z dalších tuctových filmů, na kterém nebylo nic extra zajímavého...hlavní hrdinové byli nic moc, bohužel to nezachránil ani můj oblíbenec James McAvoy ()

sun.eagle

Britská komedie s Rebeccou Hall a Jamesem McAvoyem? Ano prosím. Boužel ani tyhle atributy nezachrání tuctovou a vlastně ani ne tak zábavnou komedii, kde celou zápletku odhalíte po dvou minutách. Humoru ani té romantiky tam opravdu moc není, a kdo by snad prahnul po napětí při soutěži universit, toho je tam asi tak 10 minut. Je to celé takové předvídatelné a fádní, že v tom bezpočtu naprosto skvělých britských romantických komedií, tuhle můžete klidně oželet. ()