Sladká Jane

Sweet Jane

Drama / Romantický

USA, 1998, 83 min

(obsahuje drobné spoilery) pěkný "malý" film, na čsfd ale velmi přehodnocený. obě hlavní postavy velice sympatické, zejména ta chlapcova. vcelku mi vadila téměř až divadelní abstrakce, kdy se například dívka během několika dní vyléčí ze závislosti na drogách, chlapcova vizáž se dokonce změní během několika hodin. další (pro mě veliký) mínus vidím v masivním tahu na divákovo vlhké oko (který tušíte už od začátku), přeci jen upřednostňuju rafinovanější způsob jak dojmout. každopádně něco z filmu zůstalo a je to tak silné, že se ho nebojím doporučit. 8/10(26.8.2010)

Nádherný film, i když se špatným koncem, ale pouze relativně, Vždyť Jane byla vysvobozena ze své závislosti první láskou k mladému Tonymu a to je to nejkrásnější, co jí mohl patnáctiletý umírající chlapec dát. Novou cestu a procitnutí z chladné bezcitnosti. Příběh zůstal s otevřeným koncem, který si může každý doplnit dle vlastní fantazie. Výkony obou ústředních herců vynikající, příběh v dobrém tempu a režie také. Nemohl jsem tedy jinak než dát plné ohodnocení. Film je poučením, jak negativní vliv má "vyspělá" západní kultura na životy lidí a i nevinných dětí, kteří se stávají obětí zvrhlých dospělých, jímž, otrlým, už nic není svaté, ani život jejich dítěte. Varovaní, aby se něco podobného nestávalo u nás. V tom vidím hlavní cenu tohoto filmového díla.(23.2.2018)

Syrový a přitom dojemný. Neuvěřitelně silný film, při jehož konci mě mrazilo. Zaslouží si film, který s člověkem tak zamává, něco jiného než 5 hvězd?(9.8.2007)

Silný... hodně....(19.7.2012)

Naozaj drsný a pôsobivý film. Len škoda tej krátkej stopáže, niektoré scény tak nedostali dostatočný priestor a nemohol byť naplno využitý ich potenciál. Ale aj tak môžem film len a len doporučiť. 80%(31.10.2015)

Samantha Mathis hrajě skvěle. Velmi smutný příběh, ale přesto mě to nijak zvlášť nedojalo, nezasáhlo. Naturalismus, špína ulice a devadesátky tam jsou zachyceny krásně.(27.5.2018)

1 2 následující >>