Lékařka Annika a její sedmnáctiletá dcera se právě přestěhovaly do malého studeného městečka nacházejícího daleko na severu Švédska. Annika zde totiž bude pracovat v místní nemocnici a moc se těší na to, až bude pracovat s vědeckou kapacitou - genetikem Gerhardem Beckertem. Ovšem brzy se ukáže jeho zlověstná minulost ve Waffen SS. Ten začne zkoušet experimentální vakcínu na mládeži a mladiství kvůli záhadnému viru umírají jeden po druhém. (LIVINGDEAD)

Flaxik

Hrozně mě to nebavilo. Zápletka s pilulkami mi přišla už moc připitomělá a většina postav si zasloužila chcípnout mnohem dřív. Zatím to nejslabší, co jsem ze severské tvorby viděl. Omrzlé dvě hvězdičky. ()

Yoshimitsu

Mluvící mops pobavil. Jinak to byla slabota, která nevěděla jaký žánr má jet více a vzájemně se to moc nepotkávalo. Dávám 35% ()

lykan9

To, že se severské filmy již nějakou dobu vyrovnají hollywoodské projekci mě již nijak neudivuje. Přesto jsem byl však z Frostbiten příjemně překvapen. Ne, že by se jednalo o bůhví jaké veledílo, ale musím uznat, že jako hororová komedie vše výborně funguje. Vůbec nejlepší je začátek, který se odehrává v roce 1944. Až mě mrzelo, že se celý děj neodehrává v této době a prostředí. Jako celel by sice chtělo, aby Frostbiten byl lépe uchopen a chtělo by to lépe využít závěr, ale horor je to rozhodně nadprůměrný. ()

ghatos

Pěkný upírský filmeček s dobrými speciálními efekty. Není to nějáký filosofický nebo superhororový šlágr, ale stojí za to vidět. ()

Šakalík

Dost mě to zklamalo. Po té úvodní válečné pasáži to vypadalo hodně nadějně, ale jakmile se děj přenesl do naší doby, ztratilo to veškeré kouzlo. A jak film plynul, bylo to čím dál tím horší. Tu a tam se sice objevila zajímavá scéna, ale celkově to je v podstatě úplně bezobsažný film, který nemá cenu déle uchovávat v paměti. ()

Teabag

Pravdou je, že Frostbiten se nemůže ani v nejmenším rovnat Låt den rätte komma in. To ale neznamená, že by to nebyla zábava. Námět je přitom podobný jako ve 30 Days of Night, ale to bych do toho moc netahal. Je pravda, že ze severské tvorby je tenhle kousek spíš horší průměr, ale i tak vůbec těch bez mála 100 minut nelituju. Ten komediální prvek, který se strefuje do upírských klišé funguje naprosto dokonale (viz scéna večeře s rodiči :-). ()

kukentipla

O čem to je? Pokud jste v městečku za polárním kruhem a sluníčko zrovna odjelo na dovolenou, vsaďte 4 litry krve, že dorazí upíří na hostinu. O tom se přesvědčí matka s dcerou, místní omladina, nemocniční personál....... Co já NATO? Film vzdáleně připomíná 30 dní dlouhou noc (městečko-polární noc). Napětí je nějaké žádné, vtipy k uzoufání nudné, hlavní hrdinové nesympatiční, dějová linie průhledná jak hajlzpapír z vietnamské tržnice. Možná kdyby se tvůrci nebáli, na některých místech scénář zeštihlit (nemocniční personál), aby jim jinde hezky nebobtnal do zajímovosti (krvavá párty) mohl být výsledek zajimavější. Možná. ()

helraiser

Další zářez ze severských zemí, tentokrát nejde o čistokrevný horor, ale o hororou komedii která si vzala na mušku krevní notoriky. Začátek odehrávající se za 2.sv. války je opravdu atmosférický, opravdu skvělí jen škoda, že to nevydrželo do konce. Tím ovšem nechci říct, že se jedná o nějakou píčovinu. Je to přijemná záležitost pro každýho fanouška upířích filmů, ale celkově bohužel jen lehkej nadprůměr, škoda. ()

solaco

Po Nórskej pocte zombie filmom Dead Snow, je tu Švédska pocta upírskym filmom. Aj napriek tomu, že v hororoch veľmi nemusím komediálne prvky, bolo to fajn. Hluché miesto som tam nenašiel a k tomu navyše zopár zapamätania hodných scén. Som zvedavý na ďalší Švédsky počin. http://strasidelnyblog.blogspot.com/ ()

jobina

Nejlepší na celém filmu byly první 2 minuty a závěrečné titulky. Ano, přiznávám, nečetla jsem předem obsah filmu, pokud bych ano, asi bych si jej nepustila. No, takže jsem si pustil jakýsi švédský horor, údajně s jakousi nadsázkou, ale fakt nevím, jestli tím jsou myšleni ti "spajdrtínejdři", nebo co vlastně. ()