Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

TheSpearCZ

Jedním slovem peklo. A vůbec netuším jak takové peklo ohodnotit. Film začíná poměrně umírněně, vidíme nadějný home invasion, ale po půlhodince přichází těžký splatter se vším všudy a pro člověka, který nekouká běžně na horory tohle musí být něco strašného (nejspíše i na zvracení), ale věřím, že pro člověka, který již nějaký ten horor viděl a je trochu psycho se to i může líbit (doteď jsem si myslel, že mezi tuto skupinu patřím, ale po tomto opravdu nevím, co je moc, to je moc) Každopádně postavy - hlavně "žena v černém" je vyobrazena jako solidní záporačka, u které dlouho nevíte co vlastně celou tu dobu chce, a když se to dozvíte, tak s ní začnete paradoxně sympatizovat, což neberu jako úplné plus. Do toho je vidět, že to nemá rozpočet, černá kamera a sem tam špatné záběry jsou tady běžné. Trochu to zachraňuje krátká stopáž a "scéna se sprejem" (a tím to mělo skončit!!!!), jenže po tom dementním konci a chvilku trvajícím přemlouvání sebe sama musím hodnocení snížit. Před tím koncem za Slabší 4*, celkově za Čisté 3* a k tomu dalšímu, co jsem právě viděl se nechci vyjadřovat... ()

Gastovski

Atmosféra a krvavé scény jsou opravdu "šťavnaté", ovšem celkový zážitek hodně sráží chování všech zúčastněných postav - každá pečlivě vygradovaná scéna je zakončena díky tomu na úrovni dětinské grotesky. Nevím, zda to byl tvůrčí záměr, ale mě tento kontrast velmi pokazil celkový zážitek ze sledování. ()

molcan2

Vnútri je francúzsky film režisérov Alexandre Bustillo a Julien Maury, príbeh sleduje Sáru, tehotnú ženu, ktorá je počas vianočnej noci sama, až kým na jej dvere nezaklope neznáma žena, ktorá sa obáva, že ju nevpustí dnu, avšak tajomná žena je odhodlaná vstúpiť aj tak. Obe herečky sú neuveriteľné, dokážu odovzdať požadované emócie, film je veľmi krátky, čo mu veľmi pomáha, nekrúti sa a ide rovno k veci. Film sa drží toho štýlu gore filmov, ktorý Francúzi milujú, scény a násilie sú veľmi názorné, čo mi bolo niekoľkokrát nepríjemné, najmä pri scéne s nožnicami. Kvalitná domová prehliadka, sú tu litre krvi a niekoľko scén násilia, je to skvelý horor, veľmi ťažký, originálny a s odvážnym a nečakaným koncom. ()

Meteorista

Nekompromisní řeznickej humus. Francouzi todle prostě uměj. Přesto právě kvůli tý místy až přeháněný brutalitě nemůžu jít víc, než na průměr. Na druhou stranu – todle jen tak někde neuvidíte a musim říct, že mnoho filmů se takouto ryze brutální cestou nevydává. A proto, kdo fandí hektolitrům červený tekutiny, vyhřezlejm střevům a vpichům tam, kde je to ryze nedoporučováno, pokud chcete bejt na tomdle světě, tak ten bude ve svym živlu. ()

Abernathy

Bláhově jsem se domnívala, že krev ve filmu snesu, ale tohle bylo na mě moc, to byla opravdu řezničina. Nikdy jsem v hororu neviděla hlavní hrdinku těhotnou, prostě masakr. Velmi ale velmi stísněná atmosféra, která se odehrává během jediné noci....a skončilo to tak jak to skončilo uff... ()

Lobotomas

Popíraní chovaní charakterů, fyzikálních vlastností a celkové logiky. Pro bezproblémové shlédnutí se doporučuje velice nízká inteligence. Míchání více žánrů se nezdařilo. -.- ()

BathoryMan

Brutalita kam sa len pozrieš!!!Už odzačiatku budovaná atmosféra dávala tušiť že Frantíci sa s nami zasa nebudú maznať!A mal som pravdu!Trochu mi to pripadalo ako podobne ladení Martyrs ale na rozdiel od nich túto chýbala hlbšia pointa aj keď ta záverečna ma tiež dostala!A rovnako ako scéna s nožničkami,ktorú som sledoval cez prsty(rovnako ako nožničkovú scénu z Trierovho Antichrista)!Takže nožničky ako mučiaci nástroj tento rok umna vedú!Klobúk dole pred Frantíkmi,pretože ponúknuť naozajstnú brutalitu na necelých 50 metroch štvorcových po dobu 80 minút a pritom ani na chvílu nesklznuť do nudy a stereotypu ako to vedia Amíci to je umna umenie!Premna osobne ale o trochu horšie ako spomínaní Martyrs ale zasa lepšie ako Frontiere(s) a Haute Tension! ()

lasonic odpad!

Ja tieto brutalne filmy nenavidim, je tam sice naznak nejakej psychologie postav, ale to je vsetko. Inak je to len o brutalite. Nemozem inak hodnotit film, ktory chce oslovit divaka len prostrednictvom takychto brutalnych scen. S tymi rezisermi podla mna nieje nieco v poriadku. Mali by zajst k nejakemu dobremu psychologovi... Pointu filmu som tusil od chvile, ked sa ta zla zena zacala zaujimat o plod dietata. Napatie som necitil ziadne, akurat velmi silny pocit znechutenia. ()

drankeryth

Tento film je napinavy a aj dost hororovy:) Francuzi to jednoducho vedia, ako sa s vasimi nervami pohrat. Milujem tento hororovy klenot:) ()

Heroine

Američani nikdy nedocílí tak napínavé a kruté kombinace dojemnosti a násilí. Obě hlavní představitelky válejí, a film má skutečně říz. Je tu pár nedostatků v logice jednání postav, a pár předpovídatelných momentů, ale nápad je na jedničku. Vzala jsi mi dítě, já si ho vezmu zpět. ()

Hapretor

To už i na mě bylo silný kafe. Nebýt několika nepochopitelných a do děje nepasujících scén, pro mě prostě matoucích - co tam dělala ta zombie, či co to bylo - tak je to snad i na 5 * v rámci gore. ()

Rathalos

Do prdele,toto je fakt masaker,brutalita,krv,napatie,nic z toho tu nechyba,drsny nechutny francuzsky horor,ktoremu by som dal aj 10 hviezdiciek,neodporucam ludom so slabsim zaludkom...:-) ()

Rockerman

Pro nastávající maminky naprosto nevhodné! Neskutečný masakr, který protože se pohybujeme ve vyvážené, emancipované společnosti předvádějí ženy, muži jsou jen komparsem. Od zjevení tajemné ženy bylo jasné, že jí bylo ublíženo a že se chystá pomstít za všechna příkoří. Pokud nečekáte nějaké logické postupy a jste fanouškem těchto řezničin, budete bohatě odměněni. P.S. Že dabing zabíjí film, vím už dávno, ale má kopie byla nadabována nějakou amatérskou partou a zážitek to velice narušovalo. Dabéři ze studia Zero by to jistě zvládli lépe. ()

kkarx

V tomhle filmu nic nedává smysl a každá postava je doslova ubohá. Za prvé, jak by mohla těhotná neznat onu ženu? Něco jako vyšetřování nehody neexistovalo? Jak by ona žena mohla zmizet z místa nehody? Nikdo to nepřežil? To tam jako posadila za volant nějakou mrtvolu a utekla? Proč se policie chová hůř než pětiletý děcka, který si na policajty hrajou. Tohle byla ta nejneschopnější banda nýmandů, co jsem kdy viděl. Neříká jim nic pravidlo nejprve zajistit hrozbu a až pak se starat o civilisty? Polda neumí zatknout o desítky kil lehčí ženu, která je otočená zády k němu....? Proč ten další polda tahal na provaze zatčeného zlodějíčka do domu, kde se střílí. Proč nezavolá třeba posily? Proč jde nahazovat pojistky, když má baterku? Každá postava dělá ty nejabsurdnější a nejhloupější rozhodnutí. Další scény jsou taky totální úlet. Chtěl bych fakt vidět jak někomu dokážete probodnou čelo nůžkami.... Ke konci to vypadalo jako nějaká parodie, ale oni to mysleli vážně., přitom na začátku to vypadalo na drama.... ()

kohut odpad!

Trápne, trápne a ešte raz trápne. Je mi ľúto ľudí, ktorým stačí bezmyšlienkovité násilie, s chabo vykreslenými a prapodivne konajúcimi postavami, jediný záblesk deja je až na konci filmu a aj to ide len o lacné stokrát ohraté "šokujúce" odhalenie. Dovidenia dopočutia priatelia. Rád si pozriem dobrý krvák, ale musí to mať hlavu a pätu. Toto obsahuje "hláv a piat" asi toľko ako Nový Čas textu. Ale chápem, že sú aj ľudia, ktorým sa páči pozerať si obrázky v Novom Čase alebo kukať na sprostý zbytočný krvák. ()

JimiH

Neuvěřitelně syrový horor s výborným scénářem a dokonale vtahující atmosférou. Neobešel se bez chybek, ale i tak musím dát plný počet. ()

Tomo

Hnusný, nechutný, ..filmařsky zručný, hnusný a nechutný. Pár obrázků se Vám vryje do paměti. Fuj. ()

jay.lee

Kámen - NŮŽKY - papír... pardon JEHLICE!!! :-)) francouzská krvavá lázeň...HODNĚ krvavá a HODNĚ brutální! ()

cerbygerby

Super horor, sice se odehrával jen v bytě, a po většinu času jen se dvěma ženskýma.. neskutečný kolik toho vydržely, obě dvě... ale pořád mě to drželo v napětí jak to celé dopadne. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)