Brilantní plán

• Velká Británie Flawless (více)

On měl plán, ona zase motiv... Londýn, počátek 60. let. Laura Quinnová je zaměstnaná u společnosti London Diamond Corporation, zabývající se obchodem s diamanty. Schopná a inteligentní manažerka je však v prostředí, v němž dominují muži, opakovaně přehlížena při obsazování vedoucích funkcí, které dostávají její často méně schopní mužští kolegové. A Její trpělivost je pomalu u konce. Když se seznámí s nočním uklízečem Hobbsem, který by si rád obstaral poněkud štědřejší penzi, společně vymyslí plán na krádež několika cenných diamantů. Vykutálený pan Hobbs však s Laurou nehraje se zcela otevřenými kartami... Britský režisér Michael Radford natočil promyšlený kriminální thriller s několika překvapivými dějovými zvraty. Ústřední dvojici lupičů ztvárnili Demi Mooreová a Michael Caine. (Česká televize)

Breaker

V některých případech je nutné nehledat klišé a nechat se jen unášet zdlouhavým, ale v celku zajímavým námětem. ()

Ludva

[2009-11-14] * Detektivce o velmi netradiční krádeži diamantů neprospívá (jak jinak) Mooreová, a naopak velmi pomáhá skvělý (jak jinak) Caine, díky jehož překvapivému provedení loupeže (tzv. dočista) se film dostává až nad průměr. ()

babuca

SKVELÝ FILM !!! Ako to že zostal stranou záujmu mnohých fajnšmerkov ??? Málo hercov ale o to viav kvalitných, komorná atmosféra, skvelý scenár, výborná réžia....čo viac si priať? Vrelo doporučujem !!! PS: zato aspoň za hrsť diamantov mohlo skončiť aj niekde poblíž mňa :o))) ()

Kowl3r

Pozerateľný kúsok no najviac mi vadil na celom tom filme ten nezmyselný motív pomsty. Načo čakať 15 rokov? Keď vlastnil zbraň? (+ešte velmi veľa náhod) No nevadí. Myslím tiež že Michael Caine by v tom veku tie dve tony kameňov určite nezvládol...Demi Moore bola sexi aj keď hrala starnúcu samotárku... ()

Lion438

Moc dobrý film. Akorát tak dlouhý. A Michael Caine předvedl parádní výkon. Do poslední chvíle člověk vlastně nevěděl, co od něho čekat. ()

Filooos

Caine je prostě pan herec a Demi v pětačtyřiceti je prostě kočka...zápletka, která stojí za to. Jen ta maska staré paní mi vadila, jinak krásná podívaná. ()

hanzikk

Hned jsem dostal chuť stát se uklízečem. Pobavilo mne to a s napětím jsem očekával jak to dopadne a byl jsem mile překvapen. Jako oddych určitě doporučit. ()

MIKETUK

Málo už se točí tavýchto filmů, pohodových a přesto nenudících. Dost to připomíná 70. - 80.. léta, báječná atmosféra, fajn muzika, Demi pohodová, Caine charismatický. 60% ()

Ghedina

Emočně ve mně tento film nezanechal jedinou známku zájmu,pochopení nebo nedejbože nadšení.Dějově mi to přijde naprosto prázdné,už jen při zjištění,že ani já nevidím důvod,proč Hobbs otálel s krádeží diamantů až na dobu ztráty vlastní kontroly nad kódem,instalace hlídacích kamer a společníkem,který ho mohl prozradit a pro krádež samotnou v příznivé době,naprosto zbytečným.Ani výprava Londýna 1960 mě nevtáhla a tom jsem v tomto směru o hodně velký příznivec.Obě hvězdy za Caina,jinak ani hovno. ()

andy60

Jak se dostat do zdánlivě nedobytného sejfu - to už tady bylo mnohokrát. Ono ale mnohem důležitější je, jak se dostat do divákova povědomí a jak ho dokázat zaujmout. A to se určitě podařilo. Oceňuji dobrý scénář a co se týká hereckých výkonů, Caine snad ani zklamat nemůže. ()

Jirkacek

Brilantní plán mne docela překvapil a to jak pozitivně tak negativně. Na jedné straně moje neoblíbená Demi Moore a na druhé skvělý a oblíbený Michael Caine. Mile mne překvapilo, jak autoři filmu dokázali mnohokrát natočenou loupež v bance povýšit na bohulibý a sympatický čin. Pravda, že první třetina snímku byla zcela nezáživná, když jsme se seznamovali s postavami filmu. Utlačovaná Demi v roli vyšší bankovní úřednice, jejíž kariéru měl nespravedlivě ukončit vyhazov z práce, dále uklízeč v bance Caine, plánující bizardní krádež diamantů a celá sestava hnusných majitelů, manažerů a pojišťováků proti nim. Už jsem myslel, že mne film unudí k jedné hvězdě, ale druhá a zejména závěrečná napínavá a zcela překvapivá část mne naprosto dostali. Docela mne také překvapilo, že z hlediska zlodějů, diváka a také pro nás vše dobře dopadlo. Brilantní plán oceňuji tedy na tři hvězdičky ***. ()

TylerD.

Pro mě brilantní zábava se dvěma roztomilými hlavními postavami. Je pravda, že motivy a ublíženost těchto dvou postav je levná a při hlubším zamyšlení až iritující. Taky ale chápu, že pouze a jen ten jeden motiv by nepůsobil tak dobře. ()

gggggg

Michael Caine len potvrdil, že v každej svojej roli exceluje a tento nie je žiadna výnimka. Demi Moore pôsobila elegantne, ale aj tvrdo. Bolo to celkom pekne premyslené, malo to pomaly sa stupňujúce tempo až k veľmi dobrému záveru a tiež príjemnú hudbu podtrhávajúcu šesťdesiate roky. ()