Srdce na dlani

(TV film)
  • Česko Doktorka Quinnová: Srdce na dlani (více)

Děti doktorky Ouinnové začínají žít po svém. Dcera Colleen končí studia medicíny na Harvardu a syn Brian touží stát se reportérem. V Bostonu, kam odjíždějí se Sullym na Colleeninu promoci, je ale čekají i nemilé chvíle. (oficiální text distributora)

Martin741

Slabota, ktora sa prihrnula na nase TV obrazovky po vsetkych Esmeraldach, Simplemente Mariach a podobnych "nadherach". Srdce na dlani bol jeden z dovodov, preco som prestal sledovat programy v TV. 25 % ()

tron

„Neviem, kam sa podel ten môj niekdajší vzdor. Teraz je pre mňa prioritou istota.“ V roku 1993 vznikol televízny pilot DOKTORKA QUINNOVÁ o doktorke, ktorá sa s dcérou a dvoma synmi sťahuje z relatívne civilizovaného mesta na Divoký západ, kde bojuje najmä s predsudkami (žena doktorka? To snáď nie!). V rokoch 1993 – 1998 nasledovalo takmer 150 dielov, ktoré sa s nemalým úspechom v 90. rokoch 20. storočia vysielali aj na STV. Ako chlapca ma príbeh odvážnej patetickej doktorky Michaely ´Mike´ Quinnovej zaujal, pretože prostredie mestečka ponúklo pestrú galériu obyvateľov (samozrejme som chcel byť Joe Lando, vlasatý super chlap s tomahavkom a múdrym vlkom). Seriál skončil, ale Jane Seymourová nie: v roku 2001 sa vrátila televíznym celovečerákom DOKTORKA QUINNOVÁ – SRDCI NA DLANI. Dej sa ani sekundu neodohráva v mestečku, ale v meste, kde bojujeme proti zlým podnikateľom (našťastie, Sully má sekerku aj nožík) a mužom, ktorí si myslia, že žena je dobrá len do kuchyne. Mierne povedané nezaujímavý scenár je jedna vec, druhou kožené herecké výkony. Dokonca ani starý dobrý Sully v sebe už nemá nič z TOHO Sullyho, ktorým som chcel byť. A až teraz som si uvedomil, aká je Seymourová hrozná herečka. Vrcholom je predstaviteľ Briana (najmladšieho syna) Shawn Toovey, ktorý je ZLO (chveje sa mu hlas, celý sa trasie, hádže nechutné úsmevy do kamery, nevie čo s rukami). ()

tuwanakha

Po letech natočený druhý film navazující na seriál Doktorka Quinnová určitě nesedne každému. Jako nekritický obdivovatel seriálů a jejich postav jsem film přijal takový jaký je - romantický, dost přeslazený, historicky poměrně věrný (tady myslím zasazení údálostí, oblečení, reálie atd.) s výbornými herci (Seymour, Lando). Hezká je zápletka s Brianem jako reportérem senzací pro Globe i Colleenino prozření po návštěvě sirotčince s Michaelou. ()

NinadeL

Druhý film vrátil tak trochu úder tomu prvnímu a důstojně ukončil dlouhou cestu Mike Quinnové na západ. Odehrává se v Bostonu, adoptované děti odrostly, mají vlastní žitvoty a ona a Sully se mohou konečně naplno věnovat své nejmladší... Navíc je to příjemně romantické i dobrodružné, takže fandové těchto rysů seriálu si na každý pád přijdou na své. Jako uzavření celé ságy DQMW velice pěkné, pomineme-li ovšem Sullyho paruku ;) ()