poster

Žena z Korinta (TV film)

Drama

Československo, 1986, 66 min

Režie:

Oldřich Daněk

Kamera:

Eduard Landisch
(další profese)
 • garry
  *****

  Oldřich Daněk, Jiří Adamíra, Jana Hlaváčová, Jiřina Jirásková, Jaromír Hanzlík, Mahulena Bočanová, Ladislav Křiváček. Co k tomu dodat. Hříčky Oldřicha Daňka jsou to nejlepší z televizní tvorby za dobu historie České televize. Španělé v Praze, Královnina smečka psů, Severní dáma, Vlas královny Bereniké, Záskok pro Sisi ...(6.1.2014)

 • hanikrivi
  *****

  Herecky a obsahem vynikající. Škoda že kulisy, oděvy, absence pohybu a ZELÍ, ubírají hře na hodnotě. Přitom paní Hlaváčová je zde úchvatná a pan Adamíra sympatický. Věřím tomu, že dnes by pan Daněk dostal k sobě i odpovídající tým, který by dohlížel na scénu a korigoval příliš divadelní vzhled. Otázka je, zda by to tak chtěl - protože si pohrával s myšlenkou divadla na divadle opravdu rád. 9/10(16.12.2016)

 • rikitiki
  *****

  Můj oblíbený Euripides a můj oblíbený Adamíra v příběhu o tom, jak je důležitější příběh zobrazit, než to, jak se stal. Aneb síla PR ve starověkém Řecku. K tomu silné jiskření mezi Adamírou a Hlaváčovou a brilantní souboj pohlaví, kdy zbraní je dialog. Odpouštím v tomto případě i polystyrénové kulisy, i když škoda jich pro takové herectví a pro takový nadčasový příběh. "Bude to barbarka a bude pít neředěné víno!" - jak mimochodem, ale přitom vášnivě vyjádřené vyznání lásky a obdivu! /18. 3. 12./(18.3.2012)

 • rt12
  *****

  Sněhová pusinka plná duchaplných Daňkovských dialogů z dílny České televize. Netradiční zasvěcení do hry, skvělý střed -proud slov v dialozích, ve kterých ani jedna věta nezazní nepatřičně, protože PÁNI herci vědí o čem hrají a umí hrát, v neposlední řadě závěr, kde aktéři rozebírají jak to vlastně mohlo být. Nádhera.(23.3.2015)

 • nascendi
  ****

  Na začiatku bol nápad, drobnosť, takmer anekdota. Tú uchopil Oldřich Daněk ozdobil ju girlandami svojich vynikajúcich dialógov, sadol si na režisérsku stoličku a pozval medzi kulisy takých špecialistov na hereckú drobnokresbu, akými sú Jiří Adamíra, Jana Hlaváčová a Jiřina Jirásková a potom to už pravdepodobne išlo samo. Výsledkom je vydarená TV inscenácia, ktorá nestarne námetom ani jeho realizáciou. Takých naozaj nie je veľa.(8.9.2011)

 • - Existuje mnoho variací mýtu o Argonautech a tedy mýtu o Médeii. Jedna z jeho verzí zachycuje i to, co zmiňuje Daňkova „Žena z Korinta“, tj. že Médea v žárlivosti zabila Iásónovu korintskou nevěstu a rozzuření Korinťané následně v pomstě zavraždili Médeiny děti. Každopádně teprve v Eurípidově podání zaznamenal mýtus o Médey radikální inovaci – Médeia zahubí své děti sama ze žárlivosti, nenávisti a touhy pomstít se za utrpěnou křivdu. (Ele(a)nora)

 • - Jana Hlaváčová v roli Médey nikdy na divadle nevystupovala. (Ele(a)nora)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace