Vitus

• Švýcarsko Vitus
všechny plakáty

Vitus je chlapec, který vypadá, jako by pocházel z jiné planety: má sluch jako netopýr, hraje na klavír jako virtuóz, od pěti let studuje všemožné encyklopedie a diriguje orchestr. Není tedy divu, že jeho rodiče mu začínají předvídat skvělou budoucnost. Chtějí, aby se Vitus stal klavíristou. Nicméně zázračné dítě sní o létání a o normálním dětství. Nakonec - až na jedno dramatické zaváhání - Vitus poznává kouzlo skromného života a jeho opravdových hodnot. Vitus źískal cenu za nejlepší švýcarský film roku 2006. (oficiální text distributora)

LINKIN

Fascinuje mě, jak ve Švýcarsku uměj všichni už od narození (minimálně) 2 jazyky. Tudy vede cesta milá Česká republiko. ()

kareen

Zpočátku to vypadalo na další drama o tom, jak to má nadprůměrně nadané dítě v životě těžké. Ale v okamžiku, kdy se malý Vitus rozhodl vzít život do vlastních rukou se to změnilo ve velmi příjemný příběh, sice s dost nepravděpodobným dějem, ale to mi ani nevadilo, protože jsem se dobře bavila tím, jak Vitus prováděl všechny své fígle a eskapády. Navíc bylo občas roztomilé s jakou vážností pronášel své názory o lásce nebo obchodu a také to, jak hezký vztah měl se svým dědečkem. Ano, je to tak trochu rodinná pohádka, ale velmi originální a to se určitě počítá. ()

zette

Ze zacatku me Vitus celkem sral, potom se dal ale dohromady a pribeh zacal byt vtipny a takovy pozitivni. Hezky vyobrazeny vztah vnuka a dedy. A styl, jakym sel sbalit svou byvalou opatrovnici me taky zaujal:-). Pekny rodinny film. ()

O´Hara

Vitus je prostě geniální chlapec a geniální podívaná. Kdo prováhá tento film, tak přijde o hodně...nevím jak to popsat, prostě, posuďte sami !! ()

Millanium

Příběh o malém géniovi, který oblafne všechny kolem sebe. Po trochu rozpačitém rozjezdu se Vita vyklubal naprosto úžasný film. Přimhouřím oči nad zázračnými obchody na burze a dávám 90% ()

blackJag

Mívám k německy mluveným filmům obyčejně nedůvěru, ale tentokrát jsem udělal dobře, že jsem počáteční nechuť zajít na tento film do kina překonal. Dostalo se mi veskrze pozitivního zážitku, kdy 100 minut filmu uteklo rychle jako voda a na konci zůstal pocit jako po návštěvě koncertu mladého pianisty virtuóza, kterému prsty po klávesách jen těkají a nedokáží vyloudit nic krom krásné melodie, a po jehož skončení potlesk v sále neutichá. Přesný herecký výkon všech zúčastněných + vynikající podání role Vitusova dědečka Brunem Ganzem, který mě opět přesvědčil o svém mimořádné kvalitě. 85% ()

Kurikmoon

Nadanie môže a nemusí byť sranda. Príbeh jedného nadaného chlapca. Okolie od neho veľa očakáva. On sa občas pod tým tlakom stáva občas šikovným truc-majstrom. Stačí chvíľočku vydržať a príbeh Vás uchopí. A herecké výkony rozhodne potešia. U mňa sa na prekvapenie najväčším hrdinom stáva dědeček Bruno. Ktorý svojou múdrosťou, toleranciou a radosťou vedie nezištne nielen Viťusa. Kiež by bolo takýchto deduškov tisícky.... Silné 4 hviezdičky... NEMÁTE NIEKTO JEDNO NETOPIERIE UCHO? ()

lonewolf

"Jeho mozek funguje tak perfektně, že si dovolil udělat blázny úplně ze všech. Prosím, nezlobte se na něj. Jak jinak by mohlo dítě utéct ze světa, pro který je příliš inteligentní". Tohle souvětí na konci filmu, mě jen utvrdilo v tom, jak je tento film geniální, ostatně stejně jako Vitus. ()

Cassandra

Sympatický, klidně plynoucí film. Akorát už mi leze na nervy skutečnost, SPOILER, že když ve filmu nějaká mladá postava naváže vztah se sympatickým důchodcem-mentorem, musí nebohý senior do konce filmu umřít, asi kvůli silnějšímu poselství, či co. Už je to trapné. ()

DannyBoy80

Docela zajímavý film, zezačátku jsem to sledoval po očku, pač jsem se zrovna probudil :) Ale postupem času to bylo zajímavější a zajímavější. Byla to sice taková pohádka, ale dobře natočená i solidně zahrná. Docela překvapení na sobotní dopoledne. ()

Disease

Zpočátku to vypadá jako tradiční film o tom, jak si rodiče kompenzují své nenaplněné ambice, ale cca od půlky, kdy se Vitus rozhodne, že si dětství vzít nenechá, je to paráda. ()

Pawlisman

Dosti nudně zpracovaný námět - nezáživný snímek u něhož se zvratu a zlepšení v průběhu skutečně nedočkáte. Ztráta času. 4/10 ()

urke

Jak asi obtížný život má geniální dítě? Jaký pro něj musí být kontakt s „normálními“ vrstevníky, rodiči, autoritami? Chudák Vitus. Díky, že nemám IQ 180! K filmu samotnému jen, že mě opravdu bavil, stopáž se mi nezdála přehnaná, ale ideální a malý Vitus (F.Borsani) byl fakt rozkošný. :-) P. S. Jo a takového dědu by chtěl snad každý! ()

pepa3rd

Vynikající drama, které postupem času dostává až pohádkový nádech, kde si užijete i pěknou porci humoru. Ač se to může zdát zvláštní, tohle spojení funguje naprosto dokonale, bez sebenšího náznaku nějaké nelogičnosti. Do poslední chvíle jsem netušil jak tohle může dopadnout, zůstával tak stále v napětí a doufal , že to titulky neutnou v tom nejlepším. Z velké části za to může nápaditý scénář, ale hlavně vynikajícím způsobem zahraný Vitus a jeho dědeček, který je pro chlapce jediným ostrůvkem normálnosti v jeho dětství, ostrůvkem ve světě dospělých, kam je díky své genialitě zařazen a snaží se uprchnout. 90 % ()

siloalampa

Vskutku veľmi podarený film, z ktorého určite nezabudnem na jednu naozaj príjemnú, krásnu a charakternú rolu starého otca. Vitus mal rád netopiere, ja mám rád Vitusa. ()

Střední Evropa 2007 napoprvé

Střední Evropa 2007 napoprvé

03.09.2007

Asociace českých filmových klubů rozhodně nepatří mezi ty, kteří by setrvali na dlouhé časy v posvěcené nečinnosti, a tak pro příznivce netuctových filmů připravují další putovní přehlídku. Po… (více)

Švankmajer letos na Oscary nedosáhne

Švankmajer letos na Oscary nedosáhne