poster

Byl to tichý muž

 • USA

  He Was a Quiet Man

 • Kanada

  He Was a Quiet Man

 • Nový Zéland

  He Was a Quiet Man

 • Austrálie

  He Was a Quiet Man

 • Velká Británie

  He Was a Quiet Man

Drama / Psychologický / Romantický / Thriller

USA, 2007, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • farmnf
  ***

  Christian Slater v roli jak ho neznám. Nicméně výborný výkon. Od Franka Cappello jsem neočekával skvělou režii, a stalo se. Film je typickým americkým psychodramatem od kterého divák očekává: "No a jak tedy v americké společnosti žít?". Bohužel, zde rozhodně nedostanete odpověď. Američan nenávidí svoji práci i existenci, své spolupracovníky a svou firmu. Změnit to chce pouze destrukcí. Pak nalezne smysl života v postižené Wanese ale výsledek je pouze šedý. Destrukce pokračuje.(16.9.2012)

 • predators
  ****

  Co dělat, když si nás společnost nevšímá? Ano, možná se trochu lišíme od ostatních, nejsme bůhví jak komunikativní, ani chytří a vzhledem taky nejsme Bret Pitt:-) Ale mají lidé právo nás ponižovat a vysmívat se nám? ...to se pak nemůžete divit, že nám rupne v bedně a nasypeme do vás celý zásobník:-) Celkem promyšlené drama, ale konec dá možná někomu zabrat, já nevím do teď...:-)70%(25.7.2008)

 • chmíří
  ****

  Zajímavý pohled na dnešní zrychlený svět kdy každý na každého kašle a asi jenom úplně normalní lidi v něm dokáží žít, což Slater v tomto filmu není ( a hraje úžasně a pro mě největší překvapení), spíš je to magor co si povídá z rybkama a snaží se něco změnit! Styl režie se mi taky líbil, jednoduchý ale důmyslný... No lepší byla ta první varianta jeho rozhodnutí, ale reálnější je určitě ta druhá...Slabší 4*(16.1.2008)

 • milka
  ****

  Překvapivě hodně příjemné drama s hromadou nápadů, sarkastickým humorem a výbornými hereckými výkony. Christian Slater dokazuje, že když chce tak i hrát umí a předvádí tady jeden ze svých nejlepších výkonů kariéry. Elisha Cuthbert se taky neztratí a ta svůj nejlepší výkon předvádí rovnou, i když s její rozmanitostí předešlích rolí to není nikterak obtížné. Romantická linie mezi těmito herci taktéž funguje na jedničku a režisér si ten film celý hezký pohlídal. Jen škoda, že ten závěr se mu trochu utrhl ze řetěžu a je tak trochu spíchlý horkou jehlou.70%(21.3.2010)

 • sonnak
  *****

  Dlouho jsem s hodnocením váhal, ale když jsem se znovu podíval na trailer, ta pětka tam prostě spadla. Zase tolik si to asi nezaslouží, jsou mnohem lepší filmy, ale když ono je to tak svěže a dobře natočený!! Ty počítačový ryby a ptáci a auta a vůbec všechno tam sedne naprosto dokonale, neruší ani trošku. Geniální hudba, režie, Slater i Elisha... depresívní to je, ale myslím že to byl tak trochu záměr, dost možná to mělo kontrastovat s místy, kde se film nebral až tak vážně, a fungovalo to. Takhle by asi vypadal Falling Down v režii Wese Andersona... aspoň místy :) Jestli hodnocení někdy v budoucnu změním, o víc jak 1* zaručeně ne. Napsáno, ozvučeno a za pouhých 20 dní natočeno, vše panem Cappellem... klobouk dolů.(18.1.2008)

 • - Film byl natočen za 21 dní. (Spidey3)

 • - Frank A. Cappello získal na filmovém festivalu Jackson Hole cenu Cowboy za nejlepší režii. (Terva)

 • - Brandon Trost získal na americkém filmovém festivalu Newport Beach Cenu poroty za nejlepší kameru. (Terva)