Byl to tichý muž

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Psychologický / Romantický / Thriller

USA, 2007, 91 min

Naprosto depresivní příběh člověka, který je neustále přehlížen a krutě drcen svým okolím. Stereotyp každodenního života a každodenního přemáhání se, aby celá věc byla ukončena násilnou cestou na svém okolí i sobě samém, skončí ve chvíli, kdy podobně smýslející člověk předejde záměrům našeho hlavního hrdiny a vykoná vše sám. Tedy až na poslední krok, se kterým mu pomůže právě náš zoufalec, který se rázem stane hrdinou. Lidská psychika je velmi složitá a u tohohle filmu se člověk naprosto vcítí do situace, ve které by asi kohoutek zmáčkl každý. Nižší rozpočet vůbec nevadil a právě tímto bylo komorní drama umocněno. Nic složitého, jen city, které nakonec vypluly na povrch. 70%(30.5.2012)

Příjemné překvapení. S komedií tohle naštěstí nemá vůbec nic společného, a jde tu čistě o psychologické drama s prvky romance. Christian Slater zahrál svou životní roli a pokud by bylo na mě, Oscara za rok 2007 by s přehledem vyhrál. Škoda, že takovéto filmy jsou akademií ignorovány. Já skládám obdiv a tleskám, protože Christian patří k hercům u kterého bych vzhledem k filmové historii něco podobného nikdy nečekal. I výkon Elishy Cuthbert je silně nadprůměrný, a můžeme jen držet palce ať se kvalitativně udrží i v nadcházejících filmech. Frank A. Cappello je jako autor výborného scénáře, režie a většiny z hudebního skóre opravdovým mužem činu. Po druhém shlédnutí jsem pochytal většinu z detailů, které mi poprvé neseděly a musel smazat poslední část komentáře, kterou jsem tu měl ke konci, a ačkoliv bych k němu i průběhu, který mu předcházel měl několik poznámek, spoilerům bych se nevyhnul a řeknu pouze to že průběh filmu směřuje spíš k jinému konci (a to úplně k jinému než to na poprvé působí), než k tomu, který ve filmu je. 90%(15.1.2008)

Dlouho jsem s hodnocením váhal, ale když jsem se znovu podíval na trailer, ta pětka tam prostě spadla. Zase tolik si to asi nezaslouží, jsou mnohem lepší filmy, ale když ono je to tak svěže a dobře natočený!! Ty počítačový ryby a ptáci a auta a vůbec všechno tam sedne naprosto dokonale, neruší ani trošku. Geniální hudba, režie, Slater i Elisha... depresívní to je, ale myslím že to byl tak trochu záměr, dost možná to mělo kontrastovat s místy, kde se film nebral až tak vážně, a fungovalo to. Takhle by asi vypadal Falling Down v režii Wese Andersona... aspoň místy :) Jestli hodnocení někdy v budoucnu změním, o víc jak 1* zaručeně ne. Napsáno, ozvučeno a za pouhých 20 dní natočeno, vše panem Cappellem... klobouk dolů.(18.1.2008)

Nepochopil někdo děj tohoto filmu? Zodpovím. Jedná se o Mežas (Mezi životem a smrtí). Je to dejmetomu poslední vteřinka během umírání, kdy probíhá celý předchozí život daného jedince tzv. „za zrakem“ (v mozku). Ale je upravena meta-entitou (meta-Vědomím). Úplně stejně jako v seriálu Ztraceni. Postava si pak uvědomí přítomnost něčeho vyššího (Skutečné Všemocné já), a tzv. „umře“. Ale nejedná se o posmrtný život, protože lidské vědomí se nemůže dostat za hranici stavu smrti. _ _ _ V seriálu Ztraceni se tvůrci vrhli na tuhle problematiku skutečně zcela výjimečným způsobem. V ději seriálu Ztraceni se nic neodehrává v hlavě pouze jediného jedince, ale mnoha jedinců. Komunita fanoušků seriálu Ztraceni, která zastává teorii Mežas, se nazývá Mrtváci (protože nelze se dostat za hranici smrti a žít nový život, což je opakem toho, co prosazují Živáci), a je přesvědčena, že v seriálu Ztraceni vše je Mežas (tedy flashbacky, flashforwardy, ostrovní linie, alternativní linie...). ✔(14.9.2011)

Nad ocekavani perfektni thriller. Hodne zajimavej pribeh, ale tady jde hlavne o to, jak je film natocenej a o herce. Cely to totiz ma radne psychodepkoidni atmosferu, cemuz taky silne napomaha hudba a hlavne kamera, ktera se vyziva v ruznejch zajimavejch uhlech a skvele to podtrhuje panicky stavy hlavniho hrdiny. Jedinou vytku mam k trikovejm zaberum, triky jsou fakt hnusny, nastesti to na nich nestoji. No a herci. Slater dostal pravdepodobne nejvetsi hereckou prilezitost a naprosto ji vyuzil, nikdy jsem ho nebral za nakyho pana herce, ale timhle se fakt vytah a zahral naprosto famozne. To samy se da rict o Elishe, ktera tentokrat neni za nejakou ultra sexbombu, ale je to spis ku prospechu veci, takze si clovek muze vsimat jak hraje a nesleduje jen jeji postavu. Konec je sice trochu zmatenej a ne uplne idealni, ale to uz mi vyslednej dojem nepokazilo.(23.3.2010)

• - Film byl natočen za 21 dní. (Spidey3)

• - Brandon Trost získal na americkém filmovém festivalu Newport Beach Cenu poroty za nejlepší kameru. (Terva)

• - Natáčelo se v americkém státě Kalifornie, ve městech Los Angeles, Burbank a West Covina. (Terva)