Byl to tichý muž

• USA He Was a Quiet Man (více)

Bob Maconel (Christian Slater) nesnáší svou práci. Vyčkává na perfektní den, kdy by mohl se vším skoncovat. V šuplíku má připravenou zbraň a 6 nábojů, které jsou přesně rozpočítány pro své cíle. Ve chvíli kdy se rozhodne jednat ho díky náhodě předběhne jeden z kolegů. Ve snaze zachránit kolegyni (Elisha Cuthbert) pro kterou kulka být určena neměla a v otázce vlastního přežití neváhá. Jeho osud se tak během několika vteřin naprosto změní a rázem se z muže, který toho příliš nenamluví stává hrdina... (-dRaGoN-)

pOne

Zaujalo mě použití hudby ve filmu. "Romantické" scény, kdy byl Bob s kolegyní na procházce, jsou podkresleny veselými kytarovkami. Depresivnější scény trip hopem jako z dílny Massive Attack (s parádní basovou linkou). Takhle tvořená atmosféra byla např. v Plesu Příšer a moc se mi to líbilo. Hlavní představitel mi byl na začátku vysloveně protivný a jeho kolegové v práci ještě protivnější. Po světlé části jeho života, kdy Bob pomáhal kolegyni v nejhorších chvílích, se ukázalo, že ho nic jako člověka nemůže změnit. Mé hodnocení se postupem času vyšplhalo až k poctivým čtyřem hvězdičkám. Trochu mi vadilo, že film osciloval mezi dramatem a parodií. ()

yueh

Super film a pro mě velké překvapení. Dostal mě hlavně Christian Slater, jeho herecký výkon je přímo fantastický. S takovym chlapem bych fakt v práci dělat nechtěl:-). Rozmýšlel jsem se dlouho mezi 4* a 5*. No, nelze než všem tento film jen doporučit, je to celkem "psycho". ()

me3x®

Christian Slater sa do tejto roly skutočne vžil. Život človeka nie len na pokraji spoločnosti ale aj na pokraji zúfalstva. Z tejto roly je na chvíľu, ale ozaj len nachvíľu vytiahnutý, ale nakoniec sa opäť ponorí do svojho zúfalstva a v ňom aj skončí svoj život. Tak silný psychologický film. Presne na také niečo som dlhšie čakal. No predsa mi tu niečo chýbalo. Akosi to nemalo šťavu. Taký dobrý námet a scenár, no stále som mal pocit akéhosi nízkorozpočtového filmu. Ono neviem, možno aj bol nízkorozpočtový. Ale tie štyri * sú určite zaslúžené. ()

Via

Film, o kterém jsem nic nevěděla... ze začátku jsem myslela, že to vypnu... ale posléze jsem mu dala šanci - což bylo dobře... Příběh o tichém muži, který se snažil žít ve světě, který však měl jiné hodnoty... našel způsob (neříkám jaký...), jak to změnit... nakonec ho někdo předběhl a on dostal jinou šanci, náhled... jenže stále se konfrontoval se starým... Příběh o životě jaký bohužel je, jaký by mohl být a příběh též o tom, že někdy je lepší brát věci jaké jsou a nezkoumat, co by kdyby... ()

CrazymanM

Velmi zajímavý film se silným námětem,výbornými hereckými výkony hlavních představitelů,bohužel však zhruba po polovině filmu už mě to nějak přestalo bavit,takže víc,než průměr ze mě nedostanete,pane Cappelo! ()

Psychotic17

Nízkorozpočtový film, který se na svět dívá s nejvyšší mírou skepticismu. Tady šílený samotář, támhle šikanující frajírci a prospěchářské děvky. Ne, že by mi tento pohled byl naprosto proti srsti, ale pravda je taková, že jen tohle na celovečení film prostě nestačí. Závěrečná půlhodina už nemá co říct a vystrkuje růžky nuda. Konec tomu všemu nasadí korunu. Bohužel bez pořádného námětu jakýkoly psychologické film vyznívá do ztracena. 60%. ()

Creshaw

Pocin je to sice zajimavy, vykony hercu hodne dobre, ale moc me to nedostalo. Jde o jeden z tech filmu, ktere se libi, ale moc dlouho ve vas nezustane a casem si ani nevzpomenete, ze jste ho videli. Neco mi na tom proste chybelo, imho vic napadu s delsim dejem by filmu urcite prospelo. 70% ()

david666

Každopádně je to zvláštní film. Ale nějak mi není jasné, jestli to mám brát jako komedii nebo drame. Připadá mi to jaksi rozpolcené. Jinak maskéři odvedli skvělou práci u CH. Slatera - ten má ránu. Navíc v takové roli jsem ho ještě neviděl - a zahrál to skvěle. ()

frankiiee

Christiana fakt mozem a aj tejto roly sa zhostil bravurne. Co sa tyka samotneho pribehu a hlavne dusevneho rozpolozenia hlavneho hrdinu, trosku mi to pripominalo Volny pad. Myslim si ze vo svojej kategorii to je nadpriemerny snimok. ()

Mullholand

tři a půl....skvěle natočené, výborný nápad se ze začátku zdá geniální, kolem poloviny začne být ale film dost předvídatelný a trochu plytký a klišoidní, aby se na konci zase docela slušně zvednul...Christian Slater zažívá svůj comeback a Elisha Cuthbert se vedle něj rozhodně neztrácí, už kvůli nim určitě stojí za vidění! ()

blezg

Dokonalá Cimrmanova veselá pohádka o tom, jak se z trosky stala troska. Ten chlapec, co dostal všechno zadarmo, si namaloval na lebku červeným fixem tečky na nejcitlivější body, kam mu dobří přátelé zatloukli jemné klínce. Pod lupou však zjistil, že jsou to dvoustovky krováky a počal s nima lomcovat až do té doby, dokud mu nepraskla hlava... Konec pohádky. ()

tomino28

Hodně zvláštní film, o kterém upřímně nevím, co si myslet. Z podivína na začátku se postupně stává relativně normálně fungující člověk, a to jen díky řízení osudu a šílenému kolegovi, který ho jednoduše předběhne ve snaze vystřílet kancl. Pokud bych měl snímek charakterizovat jediným slovem, musel bych se zřejmě přiklonit k termínu "podivnost". Jo a ještě ten konec mi tam nějak neseděl, ale přes to všechno se jedná o originální zážitek. ()

moriero odpad!

Excelentní Slater, krásná Cuthbert a krutopřísně cynická rybička to dlouho zachraňovali od odpadu. Ale totálně to zabil konec, který jsem prostě nepochopil. Asi jsem přízemní ignorant bez fantazie, nebo co. Každý snímek - i o tom největším looserovi nebo úchylákovi nebo sériovém vrahovi - by měl kromě úzkosti doprovázet i požitek ze sledování filmu. Ale tady jsem měl pocit hnusu každé dvě minuty. Dokoukáno jen ze setrvačnosti. ()

vandamator

Byl to tichý muž, je zkřížení hlasu a volný pád, od obojího si bere trochu, ale ani jedno bohužel nerozvede do hloubky a místo toho, si část filmu hraje na romantickou komedii. I přesto se jedná o výborné psychologické drama. ()

kokesh

Po shlédnutí tohoto filmu jsem propadl depresi. Velice silný příběh, kvalitní herecké výkony a zajímavé téma. První film, o kterém si nemyslím, že je dalším béčkem s Christianem Slaterem. Přes depresivnost se ale nedokážu přenést, je to trošku moc a tak dávám jen jednu hvězdičku. ()

tahir

Zaujimavy film, s myslienkou. Ako hlavny hrdina by sa mozno hodil niekto iny, kto sa viac hodi do ulohy uradnicka ktoremu mierne prepina. Niekto ako Douglas vo Falling down by mi tam viac sedel. Dost zvlastny film na pochopenie. ()

hudson07

Po první polovině filmu jsem nabýval úsudku, že to nebude nic přepratného ke koukání, navíc jsem si říkal, co tam vlastně dělá ta mluvící ryba.. :-) Druhá polovina ve mě ovšem vzbudila pravý opak, hltal jsem snad každý okamžik a s napětím sledoval jakýkoliv zvrat a znamenitou linii filmu. Úžasné dva pohledy na situaci ve společnosti, absolutorium si zaslouží herecká dvojice v hlavní roli, která filmu dávala tu pravou šťávu. Syrové drama se strhujícím dějem asi tak lze nazvat toto psychologické dílo F.A.Cappella. 78% ()