Byl to tichý muž

• USA He Was a Quiet Man (více)

Bob Maconel (Christian Slater) nesnáší svou práci. Vyčkává na perfektní den, kdy by mohl se vším skoncovat. V šuplíku má připravenou zbraň a 6 nábojů, které jsou přesně rozpočítány pro své cíle. Ve chvíli kdy se rozhodne jednat ho díky náhodě předběhne jeden z kolegů. Ve snaze zachránit kolegyni (Elisha Cuthbert) pro kterou kulka být určena neměla a v otázce vlastního přežití neváhá. Jeho osud se tak během několika vteřin naprosto změní a rázem se z muže, který toho příliš nenamluví stává hrdina... (-dRaGoN-)

Blaogranas

Christian Slater je tady opravdu k nepoznání a hraje fakt skvěle, věřil jsem mu každou vteřinu, kdy byl v záběru; tomu říkám vžít se do role. Elisha moc prostoru nedostala, ale víc ani dstat nemohla takže dobrý. Je až paradox, jak jedna spadlá kulka všechno změní, ale jenom na chvíli. Stejně se děj obrovskou oklikou dostane do stejného místa kde začal a víceméně končí tak, jako by ta kulka nespadla (kdo viděl chápe). Přesto mě film až tak nechytil a jsou to pro mě 3*. ()

fraktal

Pátou hvězdu přidávám za onen (nehollywoodský) konec, na který si zde mnoho diváků stěžuje - celý film právě díky němu dává pak daleko lepší smysl (tj. 2.shlédnutí rozhoduje). ()

cogi

Jsem mírně zmatená, ještě se mi názor úplně neusadil v hlavě, každopádně zajímavě natočené, jak člověka semele stereotypní práce, život bez smyslu a radosti a když se hlavní hrdina se vším skoncovat, tak se absurditou všechno otočí, ... pohledem, jak to opravdu chodí, jak únavná, stereotypní práce, chování lidí ... vše ze života ()

Drom

I když film není nijak úchvatný, je překvapivě koukatelný. Zejména první polovina je trochu děsivé až úsměvné vykreslení postavy tichého muže, ve kterém doutná nenávist k povrchním a morálně pokřiveným kolegům v zaměstnání. Jediný útlum bránící vzplanutí zlosti je okouzlující kolegyně Vanessa (ve filmu až příliš sladce ztvárněná Elishou Cuthbert, známou především z populárně-naučného pořadu Popular Mechanics for Kids). Chvilka přemýšlení a představy hlavního hrdiny se změní ve skutečnost, nikoliv však jeho rukou. A okolnosti jej vrhají nejen do víru slávy, ale i zvláštního a disfunkčního vztahu. ()

Biopler

Christian Slater sa do svojej role ozaj hodil. Jeho výkon i Elishin stojí za to a prakticky vývoj ich vzťahu je to najzaujímavejšie. Na pána z Farga, H. Macyho, som veru nebol zvedavý. Záver nezvládnutý, scenár slabší. Čo však bije do očí sú detské prvky s rozprávajúcimi rybičkami... a dokonca s kolibríkom po prvej puse. To je na zasmiatie. Hudba Jeffa Beala sa k snímku hodí a zvlášť pobrnkávajúci motív mi ulahodil. ()

haWranka

Hodně zvláštní styl vyprávění, kamery atd. Christian Slater si mě "získal" od začátku - říkala jsem si, jak je mimo, a moc mě zajímalo, kam se bude děj posouvat. Bohužel, nikam se neposunul. Všechno tak nějak plynulo bez jakéhokoli vývoje postav, aby vše skončilo tak, jak jsem si vlastně myslela, že to skončí. Škoda, potenciál byl obrovský. ()

dino.h

Film rozhodně udržuje ve stálém napětí a velmi zajímavě skončí. Podpořeno výbornými hereckými výkony všech aktérů. ()

Alojs

Zvláštní film. To bylo první, co mě napadlo při závěrečných titulcích. Zatímco trailer sliboval nebývale silnou romantiku (loser a sexbomba odvedle, která je odkázána na invalidní vozík), ve výsledku se dostavilo něco jiného. Nutno zdůraznit - to „jiné“ obstarává nepříliš šťastný konec, který ono líbivé (=předchozí) hází do kopru. Přesto se tak neděje náhodně. Konec je sice krutý vůči prostřední hodince, ale na druhou stranu jen doťukává myšlenku z úvodních minut. Což lze shledat rozporuplným. I průměrně inteligentnímu divákovi musí být jasné, jakpak tento příběh skončí. Startovní lajna je totiž až příliš zřetelná a o cílové pásce nemluvě. Prostředek je pouhou výplní. Výplní netradiční, svým způsobem dojímavou, avšak také zbytečnou - v kontextu hlavní myšlenky. ***** Což ovšem nic nemění na tom, že zde Slater předvádí životní výkon. Jakkoliv tohoto herce nemusím, tak tentokrát musím smeknout. Vypadá k nepoznání, načež si roli společensky nepřijatelného sráče neskonale užívá. Počínaje chůzí, gesty, tupým výrazem… pokračuje artikulací a dalším hereckým střelivem. ***** Pokud bych měl Tichého muže někomu doporučit, pak věřte - byl by to právě Slater, na koho bych nejčastěji odkazoval. Samozřejmě; společně s Elishou a mluvícími kolibříky. ()

Dr.Gonzo

No. Tak za tuhle roli měl Christian Slater fakt dostat nějaky ocenění. Zajímavá byla variace na jednu scénu (Closer. Closer. Closer...). Elisha přece jen není zas až tak špatná herečka. :-) A nikdy mi ve filmu nelezlo žádny zvíře tak na nervy jako ta mluvící ryba. ()

vZeč

Psychologický drama mám rád. Mám rád filmy o Panech Andersonech, co se změní v Nea (trochu extrém) a i filmy o tom, jak je společnost hnusná a blbá. Jenomže tady se postavy chovají tak imbecilně, že to není vážně možný. Je to tupý, nelogický, hlavní hrdina je šíleně trapnej a otravnej, že mu fandit nejde, jsou tam mluvící ryby, blitky na kozách a hovna. Sorry, omlouvám se, ale tohle vážně není ani průměrnej film. A jsem si storpocentně jiste, že jsem žádný vyšší moudro neprošvihl. Neni tam, ikdyž se o to pan režisér snaží a neustále dává najevo, že má nad divákem navrch a že je nad věcí. Bylo to trapný. ()

ywulka

Peklo nevytvárajú len ľudia okolo nás, ale vytvárame si ho aj my sami v sebe. Bol to tichý muž a veril, že šesť nábojov vyrieši jeho problémy. Potom jeden spadol. A všetko sa zmenilo...aj keď nie tak celkom. Depresívny film o malom osobnom väzení, v ktorom je človeku jediným priateľom hovoriaca rybka. ()

jojoping

Veľkým plusom tohto filmu je jeho nepredvídateľnosť. Divák nemá šancu uhádnuť ako sa bude dej ďalej vyvíjať. Režisér ho ťahá celý čas za nos a keď už si myslí, že vie ako to dopadne, dostane od Franka Cappella záverečnú ranu. Christian Slater zahral svojho nerozhodného lúzra presvedčivo a Elisha Cuthbert mu statočne sekundovala. ()

miki68cz

Velice, velice zajímavý snímek o schizofrenii, o sebeúctě o šikaně v zaměstnání o zneužívání o čem všem tohle vlastně je ??? Fantastická kamera, úžasný herecký koncert pana Slatera, překrásná a neodolatelná Elisha Cuthbert a standardní Macy. Film o podivínovi, který se musí líbit podivínům jako jsem já. ()

vlKousek

Vcelku zajímavý výlet do mysli člověka, který to nemá v životě, ani v hlavě úplně v pořádku....fakt dobře natočené!! ()

elishia

Film, ktery docela nuti k zajimavemu zamysleni. Dobre zpracovane pocity hlavniho hrdiny v prvni polovine filmu. Misty i chytne za srdce. Takova horsi ctverka, precejenom tam bylo az moc levne romantiky a obcas nuda bez napeti... ()