Byl to tichý muž

• USA He Was a Quiet Man (více)

Bob Maconel (Christian Slater) nesnáší svou práci. Vyčkává na perfektní den, kdy by mohl se vším skoncovat. V šuplíku má připravenou zbraň a 6 nábojů, které jsou přesně rozpočítány pro své cíle. Ve chvíli kdy se rozhodne jednat ho díky náhodě předběhne jeden z kolegů. Ve snaze zachránit kolegyni (Elisha Cuthbert) pro kterou kulka být určena neměla a v otázce vlastního přežití neváhá. Jeho osud se tak během několika vteřin naprosto změní a rázem se z muže, který toho příliš nenamluví stává hrdina... (-dRaGoN-)

cab

(Christian Slater) v neobvykle, ale dobre zahrane roli neprubojneho chudacka, ktery je zakoukan do jedne asistenky ve firme, kde je stredem posmechu ambicioznejsich kolegu. K vyreseni teto bezvychodne situace ma prichystan radikalni plan, ktery mu nekdo vyfoukne a on se stane opakem sebe sama. Psychologicky a nezazivny filmecek s podivnym koncem, ktery se vicemene dosti velkou merou odrazi v mem vcelku neuspokojivem hodnoceni. Ostatni herci mi mimochodem ve svych charakterech nesedli. 55% ()

Milan25

Nejlepší role Christiana Slatera. Jeho podání kancelářského ňoumy je fakt super. Film je celkově poměrně smutný, ale není to na škodu. Jenom mi tam neseděla ta rybička. ()

F.W.Colqhoun

Americké psycho z nižší střední vrstvy. Jde svým způsobem o fascinující film – zajímavý a chvályhodný námět a docela slušný scénář ubíjí nesoustředěná režie produkující svérázné, až pitomé a hlavně ohavně provedené nápady, mezi nimiž vynikají fantazie hlavního hrdiny vyvedené strašně špatnou CGI (poslední dobou to vyčítám každému druhému filmu, nejsem náročný, nýbrž mám prostě smůlu). Že byl film natočen se zřejmě relativně nepatrným rozpočtem mu škodí ještě nejméně. Christian Slater nepředvádí špatný výkon, ale Elisha Cuthbert s William H. Macym ho hravě zastiňují přesto, že jejich party nejsou ani zdaleka tak vděčné ani rozsáhlé. Krovákem do rakve potenciálu je příšerný soundtrack, kompilace slaďoučkého country-pop-rocku a čehosi znějícího jako cover Zdeňka Lišky od Enyi, a co bohužel musí divák poslouchat víceméně nepřetržitě – zřejmě aby nepouštěl ze zřetele, že je hlavní hrdina pako. ()

Ondis

Hodně kvalitní film s výbornými hereckými výkony, dokonce ani Elisha nezklamala. Divákovy pocity se mísí někde mezi zmarem a nadějí, přesto nakonec ve mně převládal pocit marnosti díky postavě Boba. Kdo neviděl nevěří, jak dokáže tahle postava diváka celou dobu deptat....každopádně 85% ()

DannyBoy80

70%. Téma zajímavé, ale natočeno je to nějak divně. Vizulní efekty chápu, ale mě hodně rušily. Psychický stav se dal natočit mnohem efektněji než špatnou grafikou mluvící rybičky. Celkově efekty byly hodně slabé. Herecky zvládnuto, ale režije a kamera + celkové spíše svěží vyobrazení mi k tématu nesedí. Škoda, být trochu odvážněší s kamerou, filtry a vizuální atmosférou, mohl to být výborný film. ()

Toshiro30

Nebaví vás vaše práce? Kolegové vám lezou na nervy? Váš nadřízený stojí za starou bačkoru? Pak vězte, že tento film vás zaujme svým netradičním zpracováním. Přesně odráží dnešní stereotyp pracovního nasazení, každý se stará sám o sebe a problémy druhých nikoho nezajímají. Pokud nejsi na lepší pozici, jsi looser, nikoho nezajímáš, jsi nikdo. Tím tzv. outsiderem je Bob Maconel (Christian Slater), muž, který se ocitl na pokraji společnosti. Jednoho dne se mu naskytne šance stát se hrdinou a on ji využije. Víc prozrazovat nebudu, film je natolik zajímavý, že by byla škoda prozrazovat děj dopředu. Christian Slater hraje svoji postavu tak bravurně, že mě to samotného zaskočilo. Myslel jsem si, že to je typický herec kategorie B, ale v tomhle snímku mě přesvědčil o svém talentu. ()

janabel

Film diváky donutí zamyslet se nad vztahy na pracovišti, a navíc je to i moc dobře a zajímavě zahraná schíza. Škoda, že hlavní hrdina nevyužil té pomoci, co mu byla nabízena. ()

Phillo

Dokonalý vysvetľujúci pohľad na ľudí, ktorých je medzi nami kopa a ktorých vnútorné pochody ovplyvňujú svet viac než sa zdá. Béčkový vizuál zachraňuje krásny koniec, objasňujúci takmer "donniedarkovskú" vrstevnosť príbehu. V rámci svojich možností je to maximum, ktoré je po všetkých stránkach (možno sa to na prvý pohľad nezdá) optimálne namixované a prijateľné pre širšie publikum. 75% ()

bidja

Slušná podívaná hlavně co výkonu hlavních herců týče. Trochu zbytečné vizuální kousky, ale pro dokreslení vnímání světa hlavního hrdiny zřejmě nutné. Psychosonda unaveného člověka. ()

jilda

Zvláštní film, hrozně mě překvapil Slater, jak krásně zahrál chorobně nesebevědomého, odstrčeného a šikanovaného zaměstnance velké korporace, který se chystá na masakr kolegů v práci. Jen závěr se moc nepovedl, nemastný neslaný, rozhodně to mělo větší potenciál. Myslím, že podobných lidí je všude spousta a dusí v sobě vztek na společnost, kolegy, vlastní nedostatky i nespravedlnosti moderní civilizace. ()

Paul_cz

Pro Slatera i Elishu mám slabost, a když se spolu sejdou v neobvyklý "romantice" s velice slušným scénářem, mám radost...skvělej film. ()

bolan

Jedno velké psycho jednoho malého životního outsidera. V dnešní době velmi aktuální. Předpokládám, že každý z nás známe nejméně jednoho takového upoceného podivína. ()

petikacka

Zajímavý vhled do života hlavního hrdiny, který nenávidí svou práci a lidi kteří tam s ním pracují kromě jediného člověka a tím je kolegyně, která svým úsměvem "celý den dokáže projasnit". A kvůli ní se vlastně stane hrdinou...Je to vlastně absurdní film o zoufalství a vyhoření všeho druhu. Láska je prostě nejvíc a všichni by se toho měli držet jinak se tady vystřílíme navzájem. Za mě 75% ()

TomBar

Absurdnosť a fatálnosť. To sú podľa mňa dve slová, ktoré charakterizujú tento film. Slater podáva dobrý herecký výkon - ako zakomplexovaný strednoveký tuctový kancelársky potkan. Celkom slušne je vystihnutá psychológia jeho postavy a snové imaginácie ako aj práca s kamerou ju veľmi zdarne podporujú. "Nie každý vidí svet rovnako..." a podľa tohto motta sa režisér jednoznačne riadi. Nepomerné mi ale prišlo rozdelenie filmu, kým úvodná a stredná časť upadala a stagnovala, tak záver mal až príliš rýchly spád a posledných dvadsať minút akoby bolo z iného filmu. Napriek všetkému, rozoberanie psychiky človeka vo filme mám zo všetkých možných námetov asi najradšej, preto zaokrúhľujem na štyri hviezdy. ()

Wargoo

Zaujímavý príbeh Boba Maconela, ktorý ale možno nenadchne tak ako by chcel. Ja sám som pozeral film s trošku nervóznym pocitom, nevedel som, kde som, a stalo sa mi to pri sledovaní párkrát. Ono by to asi chcelo, aby som si to pozrel ešte raz, a snáď by som to pochopil, ale ďakujem, už nie. Radšej si pozriem Sexbombu od vedľa, kde nám je Elisha ponúknutá trošku viac sexi... :) Inak celkom zaujímavo zobrazený problém jedného človeka, ktorý v pracovnej kariére už asi nemá kam postúpiť, veď on ani za mnohé roky nikam nepostúpil, stres, každodenné rutiny ktoré ho ubýjajú ešte viac a k tomu prihlúply "šéf" ktorý mu to neuľahčuje. Trošku komorné dielko zachytáva depresijné stavy hlavnej postavy, ktorú ale Christian Slater zahral pozoruhodne. 3*** a 49,344%. Možno keď by som ti to pozrel ešte raz, tak názor zmením, ale ono to vážne nestojí zato. ()

jenjan

Tichý a nervově labilní muž ve středním věku nemůže už ve svém nudném zaměstnání a hlavně v opovrhujícím kolektivu dál.. Nemohoucnost žít v tomto světě? Nebo neschopnost vyrovnat se sebou samým? Když se souhrou paradoxních situací z totálně nešťastného muže prakticky za stejných podmínek stane muž velmi šťastný, je zřejmá druhá varianta. Film, který spíše karikuje mezilidské vztahy, je doladěn řadou módních prokresů typu: zrychlené pohyby aut, barvitě znázorněné představy, komická mluvící rybička atd. Závěrečných smyček, kdy všechno je úplně jinak, už bylo taky přehršle. .A mezi těmi děvčaty vlastně nebyl žádný rozdíl, pouze jedna se smála zubama a druhá koz..a, tak co! Nicméně palec mírně nahoru.. ()

merigieren

Ten film vypadá spíš jako návod pro sebevrahy. Je lepší prohnat kulku svojí hlavou než sebou vzít ostatní :-) Nejdříve z blázna uděláme hrdinu, pokusíme se ho začlenit do společnosti, skoro se to i daří, nakonec pochopí, že to nemá cenu, tak to skončí na začátku filmu, jako by se masakr nekonal. Otázkou zůstává, jak může někdo rozumný připravovat vystřílení kanceláře s 6 náboji ? Asi geniální střelec, snížené IQ se autoři pokusili zvýraznit oblyčejem přejetým žehličkou. Možná sou 4* moc, ale docela se mi zadařilo na 99 minut odpoutat od reality... ()

mourinho

Drama o člověku, kterého neustálé ústrky a ponižování okolí dohnaly k ráznému řešení. Christian Slater v roli celoživotního outsidera a introverta předvádí svůj nejlepší výkon kariéry, přesto ale tento bezesporu zajímavý snímek nedokáže obdarovat takovou dávkou charismatu, jako například Michael Douglas fenomenální VOLNÝ PÁD. Určitě tomu ale dejte šanci. ()

Romeo5

Tento film mě rozsekal..Psychologické filmy rád nemám ale tenhle je dokonalý..Velký smysl pro detail a psycho atmosféra luxusní..Hltal jsem detaily jako rubikova kostka na stole šéfa a vedle ní granát nebo skutečnosti jak lidé vycítí slabost u druhých a útočí....Jak hrstka vnímavých rezignuje,není schopna ten humus okolo nás dál snášet a kolabuje s revolverem v ruce...Je to silné téma a dokonalý film.. ()