Byl to tichý muž

• USA He Was a Quiet Man (více)

Bob Maconel (Christian Slater) nesnáší svou práci. Vyčkává na perfektní den, kdy by mohl se vším skoncovat. V šuplíku má připravenou zbraň a 6 nábojů, které jsou přesně rozpočítány pro své cíle. Ve chvíli kdy se rozhodne jednat ho díky náhodě předběhne jeden z kolegů. Ve snaze zachránit kolegyni (Elisha Cuthbert) pro kterou kulka být určena neměla a v otázce vlastního přežití neváhá. Jeho osud se tak během několika vteřin naprosto změní a rázem se z muže, který toho příliš nenamluví stává hrdina... (-dRaGoN-)

catr

Pro mne velké překvapení,nenápadný snímek ktery díky stylizaci a výkonum hlavních představitelů patří k tomu lepšímu na poli filmových dramat o osamělých zatracencých.Velmi uvěřitelné.80% ()

schindler

No, kdo by to byl řekl, že film s Christianem Slaterem a Elishou Cuthbert bude docela solidní psychologické drama a k tomu podložené skvělímy hereckýmy výkony. ()

Houbos

Když už se vytrácí poslední jiskřička naděje na vytoužený Happy End, chci aby mě něco rozsekalo, překvapilo. Po tomhle rozhodně kapesníky sušit nebudete. Loserům s násilnickými sklony nikdo nefandí. Vypěstoval jsem si averzi vůči filmům nesoucí poselství. Nemocní a slabí se musí obětovat ve prospěch skupiny. Podobné: Seven Pounds / Sedm životů ()

mimuzik

Kvalitní psychologické drama, které určitě potěší ale možná i vám zamotá hlavu stejně jako mě. Přesvědčivé herecké výkony Christiana Slatera a Elishy Cuthbert, naopak mě neoslovil hudební doprovod. Mile mě překvapil konec, konečně žádný happyend. ()

Kivis

Do spousty filmů se vžijete a přestanete vnímat veškeré okolí, občas se dokonce vžijete přímo do nějaké filmové postavy a prožíváte vše s ní. U tohoto snímku bohužel neplatilo ani jedno. Po větší část filmu mně připadalo, jako bych se díval na nějakou bakalářskou povídku a ne na plnohodnotný celovečerák. Jakoby se film i přes řadu dramatických událostí odmítal podívat do hloubky psychologie jednotlivých postav a jen si tak v poklidu klouzal na pomezí psychologického dramatu, romantické lovestory, thrilleru a komedie. Ani herecké výkony mi nepřišly kdovíjaké a to má jinak Elisha veškerý můj obdiv. Byl to jeden z těch mnoha filmů, které neurazí ani nenadchnou. Že v hodnocení tentokrát budu zaokrouhlovat nahoru rozhodl velmi zajímavý a vzhledem k průběhu většiny filmu i docela překvapivý konec. Samostatnou kapitolu pak tvoří mluvící rybičky. Jejich hlášky jsou opravdu "cool". ()

nudlis

Tak tohle byl hodně divnej film, aspoň pro mně. Ze začátku to vypadalo celkem normálně, chlápek měl štěstí, sbalil svoji vysněnou buchtu za poněkud dramatickejch okolností. Ale ten konec, kterej nebudu prozrazovat, u mně vyvolal menší chaos. Budu si to muset pustit ještě jednou. Nebo dvakrát, Elisha je moje favoritka :-))) ()

godhand

Skrytý klenot... Pár nocí jsem nespal a říkal si "co to kurva bylo ? " Kdo z nás si sebou nenosí těch pomyslných šest kulek... ()

Awer

Možná jsem jen moc vulgární interpretátor, ale takhle mi v tom vizuálně velmi intenzivním sdělení a brilantní základní dějové kostře trochu chyběla prokreslenost, která by film (pochopitelně bez sklouznutí k naivní - ať už encyklopedické, nebo dummy-hollywoodské - explicitnosti či ztráty tempa; velmi těžký úkol) jasně povýšila nad pouhý výkřik. Nicméně i kdyby to měl být jen dojem, který by si snad ani nenárokoval objektivní pravdivost, ten je tady špičkový. ()

colin

Vrtá mi hlavou, kam se ztratil ten americký sen, že možné je dokázat vše, v tom dobrém slova smyslu. Tedy že se člověk vzdá budoucnosti a chce se vším rychle (špatně) skončit. A ani když dostane zázrakem šanci, tak se z toho nevyhrabe. Zůstane v zajetí svého stereotypu, nepřekročí svůj stín. ()

Tobby47

Velice zajímavé drama, přesvědčivé herecké výkony. Jistý stupeň nepřevídatelnosti je plusem. Hudba mě příliš neoslovila. Nelíbila se mi jistá klišoidnost pramenící z klasické postavy outsidera. Poněkud plytký konec. ()

sidlgod

Přiznám se, že na večer (od 23 hodin) jsem si včera připravil opravdu lehkou podívanou a za celonoční sny můžu v děčit jen a jen panu Slaterovi. Díky. Po pomalejším a veskrze nudném začátku, začal mě až nepochopitelně kvalitním způsobem, své herecké umění, které většinou vehementně skrývá, roztáčet Christian Slater. Ruku v ruce s ním se s velmi skutčným a důvěryhodným výrazem svezla i mě nepříliš známá Elisha Cuthbert. A proto díky hereckým výkonům, které mnohonásobně předčili námět a scénář hodnotím film 60%. ()

tere_z5

Každý z nás - alespoň se to domnívám, má, měl či bude mít dny, kdy ho v práci všichni štvou, a mít u sebe zbraň se šesti kůlkama, rychle by mezi kolegama našel své terče.. "jednu pro kancelářského maskota, druhá pro slečnu geniální, třetí pro to naše ranní ptáče..he, čtvrtá pro pana patolízala, pátá pro nevděčného podrazáka a v neposlední řadě šestrá pro.." .."šestá už není.." tak začíná dokonale psycholigicky-realistické drama s Bobem Meconelem (Christianem Slaterem). Rozhodně znám lepší filmy, ale tento musím ohodnotit na 100%, po dlouhé době svěže natočený snímek, pojednávající o všedních problémech, které nás obklopují dnes a denně. Tichý chlápek pracující v kanceláři, potýkající se stále s šikanou na pracovišti, co řve, ale nikdo ho neslyší.., kromě jeho imiginárních přátel - rybiček a jedné malé světlé vyjímky - krásné kolegyně, která jako jediná se na Boba umí usmát i přes všechny jeho strasti. Každý den Bob vyndá svojí zbraň z šuplíku, začne vypočítávat kůlky pro své oběti, a ví, že se jeho den odplaty blíží. Do doby kdy mu jednou vypadne šestá kůlka z ruky, a celé jeho plány jsou zhaceny. Někdo ho předběhne.. V této chvilce je Bob paradoxně postaven do role hrdiny, kdy vidí, co by následovalo kdyby tento čin spáchal on. Do této doby přehlížený úředníček o kterého by jste ani nezavadili okem se najednou dostane na perspektivní místo ve firmě kde doteď pracoval, lidi, kteří ho šikanovali si ho předchází, sousedka ho zve na rodiné párty,.. ale za jakou cenu. Dokonalý film, který se musí vidět. 100% ()

KcarlosK

Celou dobu jsem se v úžasu ujišťoval o tom, že je to vážně dobrý film. A pak přišel konec a nadšení šlo do kytek. ()

Chobotano

No, víte, když dáte do mlýnku najednou filmy Volný pád, Americká krása, Donnie Darko, Takoví normální zabijáci a ještě několik set dalších, rozemelete je a uděláte z těch střípků jeden "nový", nejspíš to moc dobře nedopadne. Ovšem taky přichází v úvahu ještě možnost, že jsem prostě primitiv, který moc čumí na béčkový horory a už neumí ocenit "opravdové umění". Prostě: řeknu vám, nevím sám, hop a skákal dále... ()

chemik11

Nebyl to špatný film, na Elishu (která to velmi dobře zahrála) se dobře koukalo. Mělo to spoustu dobrých okamžiků, myšlenek, hlavně kolem toho ochrnutí (opravdu lepší zemřít nebo zůstat ochrnutý a do konce života se nemoci pohnout?). Sem tam však trochu zdlouhavé, napoprvé jsem to nezvládnul zkouknout na jeden zátah, napodruhé už to šlo lépe. Mám docela rád tyhle psychologické filmy o lidech a jejich vztazích. ()

andy60

Žádná tuctovka, ale originálně natočený film o lůzrovi, který dostane šanci dostat se z toho denního ubíjejícího stereotypu. Potěšilo i několik vtipných momentů. ()

Sejkorka

Shodnu se s komentáři, kteří kroutí hlavou nad podivným koncem. Moje verze je, že vše od masakru, způsobeného kolegou, se odehrává v Bobově hlavě a skutečný je až konec = jeho sebevražda. Ale tak to asi není. Bob si uvědomí, že Vanessa lže a proto si prostřelí hlavu. Proč mluví rybička ? Schizofrenie. Nebýt zamotaného konce, dal bych 4 *. Výborná je Elisha Cuthbert (Sexbomba od vedle) , jak hraje ochrnutou krásku. Slušný výkon. ()