Rolling Stones

(koncert)
  • USA Shine a Light (více)

Pohled režiséra Martina Scorseseho na největší rock'n'rollovou kapelu, na legendární Rolling Stones, kteří jsou spolu přes 45 let a stále fungují. Scorsese sestavil velice silný režijní tým z osob, z nichž mnoho obdrželo Oscary za svoji práci, a natáčel Stouny v Beacon Theater v New Yorku po dobu dvou dní, aby zachytil jejich syrovou sílu a přinesl divákům tento filmově/hudební zážitek. (oficiální text distributora)

ranp

Přestože mám rockovou hudbu velice rád, tak kapela Rolling Stones mě dlouho tak nějak míjela. To se ale změnilo v červenci 2007, kdy jsem je viděl hrát naživo v Brně. Od té doby jsem si Stouny zamiloval a považuju je pravděpodobně za největší a nejvlivnější kapelu historie (omlouvám se tímto Beatles :-)). Tenhle film je víceméně jen natočeným koncertem a tím, co se děje v zákulisí, režisérem ale je Marty Scorsese a díky tomuto a hlavně díky tomu, co pro mě tahle kapela znamená, dávám hodnocení 5 hvězdiček. ()

leon_id

V ramci zanru to nejlepsi, co sem zatim zhledl. Pravdou je, ze hudebni dokumety tolik nesjizdim, rad sem primo u toho a nejlepe v prvni rade :] Tady sem ale udelal vyjimku a rozhodne nelituji. Zaznam z Beacon Theater v New Yorku, kam si privedl celou svou familii Bill Clinton a pozvani na podium od Rolling Stones prijalo mnoho hostu je opravdu vyborne udelane dilko. Kdyz zacnu u skveleho zvuku, kdy se vam neslivaji vsechny nastroje jako u standartne nazvuceneho koncertu, ale slysite pri strihu na jednotlive muzikanty prave to, co slyset mate, kdyz kytara ma stejnou vahu jako piano, navic prihodim skvelou kameru pod taktovkou Martina Scorsese, zbesily ale presne zapadijici strih a velmi pekna svetla...v neposledni rade samozrejme unikatni hudbu od tehle nesmrtelne bandy, nemuzu jinak nez dat za plny pocet! Rozhodne stoji za zhlednuti, ikdyz nejste skalni fanousci. ()

RockChick

Nebudu tomu dávat míň, když vím, že pokud bych byla fandou, dám tomu pět. Čtyři hvězdičky je tedy takový kompromis. Jen docela škoda, že tam nebylo více archivních záběrů. Všude je to prezentováno coby dokument, a on je to spíš jen prostě záznam koncertu.... ()

Hanys_

Po přečtení komentářů jsem byl připraven na to, že to není dokument, ale záznam koncertu s vloženými staršími rozhovory. Je to záznam koncertu, ale jaký...Spousta hostů, spousta skvělé muziky. Nikdy jsem na Stonech neulítával, ale tenhle koncert, který se nese v "Light duchu", je prostě skvělý...8.5/10 ()

dormouse

Nestárnoucí legenda, oživlá minulost, králové rocku na širokoúhlém plátně přímo před vašima očima. Jsou tak blízko, že můžete pozorovat koryta vrásek a provazy žil. Na vlastní kůži cítíte horko ze sálajících reflektorů, a vidíte hektolitry tekutin, které na podiu vypotí. Rolling Sones. Jací jsou? Staří, hubení, žilnatí, vrásčití a krásní. Jsou slavní tak dlouho, jak já jsem na světě. Keith Richards vypadá jak stará čarodějnice, Mick Jagger se šklebem Tolkienovského skřeta poskakuje a zmítá se na jevišti a při tom zpívá bez jediného falešného tónu. Není mi jasné, kde bere tu energii. Letos v prosinci pětašedesátiletý mladík strčí do kapsy ledaskoho. Film je záznamem koncertu v New Yorku a je proložen několika střihy do minulosti. Nedozvíte se v něm nic, co už nevíte, ale uvidíte, co jste ještě takhle zblízka neviděli a uslyšíte, co jste neslyšeli. Zvuková kvalita rozhodně předčí živé koncerty. Film asi nedoporučím fanouškům Heleny Vondráčkové či Heidi Janků, ale ti, kterým koluje v žilách rocková krev, budou nadšeni. ()

Káronoš

Stouni možná fyzicky stárnou, ale srdcem a hlavně svou osobitou prezentací na show jsou to pořád páni rockeři. Nezáleží kolik před vystoupením vyšňupou koksu, vyhulej jointů nebo vypijou brendy pro zahnání problémů postarších "mládenců", Rolling stones již skoro 50 let ukazují pravej Rock&roll a pořád jim to kurevsky jde. ()

Balet

31. 08. 2008: Tenhle film mi kompletně změnil náhled na záznamy koncertů, něco tak moc dobře udělaného asi už jen tak neuvidím. ()

Se7enteen

6/10..Mistr Scorsese mě přiměl mít Stones aspoň chvíli rád a odcenit jejich kvality, které jsem dříve opomíjel..přesto to není hudba mého srdce ani v nejmenším a od toho se odvíjí i mé hodnocení...Udělané to bylo ovšem výborně, cejtil jsem se býti součástí konzertu. ()

fastum

Čekal jsem více flashbacků. Jako laik sem se chtěl s Rolling Stones seznámit trochu více, ale to se nestalo. Absencí více dokumentárních prvků předurčil Scorsese tento film jen pro skalní fanoušky této legendární skupiny. A to já bohužel nejsem. ()

Alf

průměrný film s nevýraznou režií o kapele, která čtyřicet let prožívá úspěšný tvůrčí blackout .... zajímavé byly jen archivní záběry z šedesátých let.... ()

jasse

Na ztvárnění koncertu-dokumentu od Martina Scorseseho jsem byla zvědavá, protože on to s hvězdami umí. Nezklamal, ale výstižně a pravdivě vše shrnul uživatel kobejn, se kterým musím plně souhlasit. ()

geimz

Oslava rock 'n' rollu, velikánov žánru a ich nezastaviteľnej energie. Len Marty je tu tak trochu zbytočný. ()

Strike

Co napsat...Je to naprostá bomba. Pro ty co mají Stones rádi, jako já, je to povinnost. Skvělý zážitek, který přenese diváka do divadla v New Yorku, kde vedle postává Bruce Willis ve žlutý bekovce a na podiu se hrají čtyři staříci. Těm to ale jde neuvěřitelně. V hlavní roli nevyčerpatelný Mick Jagger, který má v sobě nevyčerpatelně energie, ktrou doslova hází do publika. Na druhou stranu pohyby velice šetřící Keith Richards, který ale co nemá v energii dohání charismatem. Jeho image - zapomněljsemseponatáčeníPirátůzKaribikupřevlíct- je dotažena při You got the silver díky pirátskému odznaku k dokonalosti. Ronnie Wood spolehlivě září a Charlie Watts taky řekné své. Výborné jsou duety, hlavně s Jakem Whitem a Christinou jsou výtečné. V neposlední řadě velká pochvala Martymu - skvělé úhly a nájezdy kamer, perfektní střih, výborný zvuk - prostě ZÁŽITEK. Jediný co lze vytknout - detailní záběr na obličej Keitha Richardse je pro silné povahy - ten člověk je dost ošklivej:-))) ale je to machr. ()

jerenymo

Leč nejsem příznivcem Valících se kamenů, tak tohle byl celkem zajímavý počin Mistra Scorsesiho. Velmi zajímavá kamera a krátké pohledy z koncertu do začínajícího období Rolling Stones fakt byli suprový. Pro milovník a příznivce týhle kapely to bude jahůdka na dortu. ()

bidja

Rolling Stones mě vždycky objeli velkým obloukem a tak jsem je uznával jen jako celebrity. Nicméně ti děkuji Martine, že jsi mi opravil názor. Ukázka jejich šou dobře nasnímaná a setříhaná, vhodně doplněná rozhovory, vzpomínkovými vstupy mě tuto skupinu polidštila a já získal pocit, že jejich vystoupení může být zážitkem i pro neskalního fanouška. Na druhé straně místo s tak pěkným výhledem jako měli kamery by asi bylo nad mé finanční možnosti. ono to jinak vypadá s 10 metrů dobře nazvučené než ze 100m, v dešti, potichu a v davu uřícených fandů. I za to dík. ()

Inferno

tak to mě dostalo úplně neuvěřitelnym způsobem... to je fakt až neskutečný jak se někdo jako já může vydržet dívat dvě hodiny na 4 nejvošklivější chlapy co si dovedu představit a ani u toho nedejchat... a to nejsem žádnej fanda STONEů... jo a co ve svym věku předvádí Jagger to je neuvěřitelný... mě by po takovymhle výkonu rovnou museli napojit na kapačky... no a Scorsese opět fenomenální a je vidět že na tomhle si dal vopravdu záležet... nechci tady prozrazovat čim konkrétně mi dostal ale něco podobnýho jsem ještě neviděl a rozhodně to neni "jenom další koncert"... fakt jsem toho plnej a kdo má jenom trochu rád muziku tak tohle musí vidět... já osobně přemejšlim vo tom že to dam do svý top10... ()

Clavius

Parádní show a Mick Jagger na svůj věk válí jako zamlada. A teď pane Scorcesi, je načase opět natočit nějaký trhák s Leošem :) ()

Brejlil

Na pět hvězdiček to není, milý Martine, protože udělat to samé, jako naši čeští "zaznamenávači" a nacpat do písně (pravda, Richards byl spíše trapný než cokoli jiného) nějaký rozhovor, za to bych vraždil. Ať už se režisér jmenuje Scorsese nebo Vodrážka. Jinak ovšem excelentní kousek, který je radost sledovat. ()