Zvědavý teenager Mercer (Lou Taylor Pucci) se po smrti své matky rozhodne cestováním poznat Ameriku. V Oregonu ukradne auto a vydá se na cestu, aby nalezl svého staršího a dávno ztraceného bratra. Po cestě zažije nejen několik nečekaných událostí, ale také přes telefon naváže vztah s původní majitelkou auta, tajemnou a odpouštějící dívkou (Zooey Deschanelová). Vzájemné telefonické rozhovory slouží jako průvodce při Mercerových cestách po postmoderních dálnicích bývalého Divokého západu, při nichž mladík poznává sám sebe i své místo na světě. Snově stylizovaná kamera a originální hudba umocňují směs citových prožitků. Režisér Martin Hynes směřuje diváka na cesty, kterými se stále vyplatí vydat.
[Zdroj: Febiofest 2008] (oficiální text distributora)

dr.fish

Mladík, kterému umřela matka se vydá hledat staršího bratra, aby mu zprávu oznámil. Cesta je velmi dlouhá. Potkává na ní řadu lidí. Film je pomalý a podivný, ale když se trefí do nálady, není to vůbec špatné. Zooey Deschanel okoření druhou polovinu, takže vcelku v pohodě 70% ()

Splasher

Další z netradičních road-movie. Pomalu už zapomínám co je vůbec tradiční road-movie. Nezávislost z tohoto filmu přímo čiší (kamera, střih, hudba, ...). Výběr herců zřejmě proběhl přes telefon, protože těžko seženete zajímavější kombinaci hlasů než Zooey a Pucciho. Hudba M. Warda do filmu zapadala a patří asi k tomu nejlepšímu co tento snímek nabízí. A samozřejmě věčné čekání na objevení se Zooey. Díky filmu navíc i nadále spolupracovala s M. Wardem v projektu She & Him. Přestože mě příběh tolik nezasáhl, hodnocení zvedá Jena Malone, Zooey Deschanel a příjemná hudba - pokud tedy nejste milovníkem výše uvedeného, nic moc vám tento film nenabídne. ()

Avathar

"Keď ideš tak ďaleko celkom sám, ľahko zabudneš na ostatných ľudí..." Z môjho pohľadu úplne perfektná road movie. Výborné herecké výkony, očarujúca Zooey, príjemná hudba a niekoľko úprimných životných právd, to celé zabalené to zaujímavého nezávislého hávu (rozklepaná kamera, strih). Tak trochu snový film o tom, že aj život toho najväčšieho samotára sa môže razom otočiť a on vďaka tomu nájde samého seba, spozná svoje miesto v živote a získa dievča svojich snov, a zároveň aj melancholicko-humorná lahôdka na tému ľudskej samoty a potreby nájsť na tomto svete svoju spriaznenú dušu. Veľká spokojnosť. ()

neoBlast

Zase někdo zkusil nezávislou road movie... zzzzz... Vznikla naprostá zbytečnost o ničem, která to nezkouší ani přes humor (Malá Miss Sunshine), ani přes atmosféru (Útěk do divočiny), ani přes emoce (Mexická jízda), ani neshlédneme nejstylovější jízdu života (Thelma a Louise). Po odškrtnutí výše zmíněných příkladů "on the road movies" je už jenom zhruba tisícovka zajímavých road movie před touto ptákovinou. Na můj vkus příliš nezávislé. 30 % ()

venison

Roadmovie je žánr, který velmi můžu, ale tohle mě fakt moc nenadchlo.. Strašně, ale strašně suchý.. Hlavní hrdina to měl sice v životě dost podělaný, ale přesto mě děsně nudil a nevymáčkl ze mě ani kapku soucitu.. Jedna hvězda za vždy skvělou Zooey Deschanel a druhá za nápad neznámé krásky "na telefonu".. ()

sochy.zirafka

Netradiční road movie, která s prvním zazvoněním telefonu získává něco tak nepopsatelně kouzelného, že ani nevím, jestli pokusem o zachycení mých pocitů všechno nezkazím. Mercer, po smrti své matky tápající teenager, se vydává hledat svého nevlastního bratra a při té příležitosti poznává svět. Co je na tom zajímavé? Nic. Jenže tato poměrně jednoduchá motivace nahrává osudovému "setkání na dálku" se slečnou, která je vlastníkem Mercerem ukradeného auta. Tato slečna je totiž - mírně řečeno - netuctová. Jako by nestačilo, že charaktery jsou samy o sobě zajímavé, herecké podání příběhu je k tomu přesně dle mého gusta. (Aby ne, když je tam Zooey a Jena.) Hudba je příjemně nevtíravá, krásně doplňuje atmosféru vytvořenou nizkorozpočtovým zachycením obrazu, které ovšem nepostrádá spoustu zajímavých střihových a kompozičních nápadů. Velice jsem si užíval scény s telefonickými rozhovory - bylo v nich právě to "něco", co mne k tomuto filmu neustále táhne a nutí pouštět si ho znovu. Závěrem? Nezávislá road movie, která mne mile překvapila. Film bych zařadil někam mezi Into the Wild a 500 Days of Summer. A jelikož mám oba tyto filmy rád, Go-Getter na tom nebude jinak - 80%. ()

Lenulinka

Hodně zajímavý film. Já vlastně ani nevím, jestli se mi líbil, nebo ne. Příběh byl hezký, takový jemný, milý, ale místy nudný, nezajímavé a zbytečné scény, zmatená kamera... Kdybych měla časem změnit hodnocení, asi by bylo nižší, než vyšší. Z toho důvodu, že za chvíli ani nebudu vědět, o čem to vůbec bylo. ()

giovanni3

Vcelku zajímavá road movie na kterou jsem se díval hlavně skrze účast Zooey Deschanel. I přes to, že se Zooey objevuje až v poslední půlhodině jsem se nečekaně bavil. Na naivního, dobráckého Mercera jsem si postupně zvykl a vlastně od začátku jsem pozoroval i krásnou Jenu Malone, tudíž za herecké obsazení jsem spokojen. Scénář byl také solidní, ač mne v něm hned několik scén dost překvapilo svojí nelogičností/obrovskou náhodou (1. jede kolem jediné auto a hned dobrák co má u sebe pistoli a vyřeší můj problém 2. odjedu si do Sacramenta a hle potkávám majitelku auta přesně v místě kde parkuji (dobře bylo to blízko toho obchodu, ale i tak) 3. Odjedu do Mexika sedím si na schodech daleko od hotelu a bum, má krásná přítelkyně stojí v tom samém místě.). Kamera byla nejednou velmi zajímavá. Dialogy byly ucházející a někdy velmi zajímavé (hlavně telefonáty). 4z5 ()

chmíří

Velice příjemná podívaná, typický nezávislý film se všemi svými výhodami i nevýhodami. I když tentokrát těch nevýhod moc nebylo (snad jedině pár hluchých míst). Jednoznačná výhoda opět a zase ohromně roztomilá Zooey Deschanel...85% ()

Wally

Ten film jen tak prostě plyne....bez nějakých velkých zvratů či akce... Nevím jestli je to dobře nebo ne, ale v danou chvíli se mi prostě trefil do nálady a tak hodnotím jak hodnotím... Znovu bych si ho však asi nepustil. Jo...hudba je tam opravdu skvělá. ()

Very_kuul

Malo to pomalý až nudný rozjazd. Potom tam zazneli hlášky typu -" Som bývalý buddhista ale stále všetkých milujem a " Prepáč mi za tie pohyby ale oholila som sa tam dole a páli to" tak reku si hovorím že niečo z toho predsa len bude. Lenže potom sa to zas akosi zastavilo. Sice to ničím neurazí ale mohlo byť z toho aj niečo viac ako len taká večerná kukačka. Každopádne hudba bola super a Zooey Deschanel pekná :) ()

aquiver

Mám hodně rád americkou nezávislou scénu, ale The Go-Getter inklinuje spíš k průměru. Formálně slabší tvar kompenzuje dobrá atmosféra, skvělá indie hudba, sympatické herečky, ale scénář a postavy nezaujmou. 60 % ()

peetriss

Road movie, která se možná až přehnaně tváří jako nezávislárna. Přesto je The Go-Getter zvláštním počinem, který v sobě obsahuje nemálo originálních, jak příběhových, tak kamerových, prvků. Film především stojí na skvělé a tajemné Zooey Deschanel, jejím hlase, uhrančivě působící tváři a poměrně dobře napsaných dialozích její postavy. Vše ostatní je jen nezbytná omáčka. Příjemným zážitkem bylo i krátké setkání s Billem Dukem. ()

22matelko

Zaujímavé spracovanie. chvilkami som bol vo filme stratený ale nakoniec sa všetko dalo doporiadku. Film nebol 100% ale za Zooey Deschanel nemôžem dať inak ako 5*. ()

aLPaC

Jeden uživatel zde se ptá "Co víc chtít"? No já bych například chtěl, aby film nebyl tak příšerně sestříhán. Scény nekontrolovaně přeskakují, někdy jsou utnuty v nejlepším, někdy zbytečně pozdě. Střih a levná roztřesená kamera (kterou ale vzhledem k rozpočtu dokážu pochopit a odpustit) jsou jednoznačně největšími zápory tohoto nezávislého snímku. No a abych byl korektní, musím zmínit i hlavní klad, kterým je bezpochyby uhrančivá a úžasná Zooey Deschanel. Bohužel si ji naplno užijeme až v poslední třetině filmu. ()

neneka

Chybičky, nechybičky, Lou Taylor Pucci a Zooey Deschanel byli hodně příjemní společníci a já byla nadšená. Z celé jejich jízdy jsem byla nadšená. ()