Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

Dartdevil

Někdo si tady stěžoval, že je to málo "originální a vostrý", než jak bylo slibováno. Mě Terkel "originální a vostrej" docela přišel, i když inspirace South Parkem je nepopiratelná. ()

Martell47

Tento animák pre dospelých nemusí zapasovať každému, ale je to niečo iné, niečo čo sa len tak nevidí. Mňa to rozhodne oslovilo a humor, použitý vo filme mi spôsobil nejeden záchvat smiechu. V tomto príapde prehliadnem rôzne iné nedostatky lebo nie je podstatné ich hodnotiť. 95% ()

kukkik

Sice je to stupidní a záchodový humor ale (i díky výbornému dabingu) se na tenhle film párkrát za rok s kamarády podíváme a popadáme se za břicha. Potitulkové scény "z natáčení" jsou klenot. V rámci žánru se tomu nedá absolutně nic vytknout, kultovka. 5/5 ()

KdG

Na film pro děti je to trochu sprostý a pro dospělý zase trochu odvar. I když některé scénky byly fakt povedené třeba strejda Stewart na SOS lince a učitel na konci filmu. Ale celkový dojem je fakt průměrný. ()

ToJaNe

Čekala jsem o moc víc, než z toho nakonec bylo. Divný příběh o žákovi šesté třídy, kvůli kterému skočí z okna jeho tlustá spolužačka, navíc ho šikanují dva spolužáci a ve finále ho chce zabít jeho učitel. Splácanina non plus ultras. Animace hodně kulhá (už je to i na berle), naproti tomu hudba ujde. Kdyby mi bylo okolo dvanácti, tak by se mi to díky sprostým slovům a "cool" hláškám určitě líbilo. ()

DaveSmith

Docela morbidní záležitost. Hodně sprostejch slov, dost krve a navíc nemálo vtipu. Nečekejte ale druhej Southspark. Terkel má i nějakou tu myšlenku (i když dovedenou do extrému). Navíc se u filmu vyplatí i cz dubbing. Možná nejvíc mě ale pobavily závěrečný titulky. ()

SKreyn odpad!

Nepodarený animák, škaredo animované, blbé, bezduché, sprosté, proste odporúčam to nepozerať! Pri pozeraní som mal stále prst na tlačítku STOP a po chvíli som ho aj stlačil. Hnus! ()

xenopus

Kdo tohle může srovnávat se South Parkem? Jen na základě poměrně vysoké frekvence sprostých slov? Chabé... vždyť stopáž, animace, rok vzniku, autoři, myšlenka snímku jsou prostě jiné. Dobrá, pak ještě výborný dabing (včetně nápaditých raperských textů) by bylo pojítko. No, líbí se mi, že environmentalistický terorista-psychopat dostane, co zaslouží :-). A jeho vačice taky. Slabší 4* za originalitu a dejme tomu příběh. "Hele to je taková dost hustá pohádka, žejo?" P.S.: Slyšeli jste někdy Ebena říkat podobné věci jako v závěrečné scéně v lese? ()

Gertruda.W

Vynikající rodinný film. Naprosto ze života. Tak jak to všichni známe. Trochu dost černého humoru, ale který puberťák ho nemá vrchovatě? Trochu dost sprostý, provokující, kruté, přetažené. Vzpomínáte na všechny své problémy, komplexy i radosti z druhého stupně základky? Že ne? Tak se podívejte, vrátíte se zpět. A kdo to měl jinak, nebo si to nepamatuje, tak toho lituju. ()

Scraffy

Sranda predovšetkým! Animovaná "rozprávka" pre dospelých. Humor je síce miestami trápny, ale stále sa jedna o pomerne dobrú srandu na sobotný večer. No len musíte mať už čo-to popité, inak to stratí efekt. ()

Cortesz

Dánští tvůrci animovaného filmu se rozhodli dělat konkurenci Pixarovcům. No rozhodně se jim to nepovedlo. Animace není moc vyvedená narozdíl od Pixaru, ale vsadili na absurdní příběh, kterej je tak blbej až je dobrej, plus k tomu přidali sporstě mluvící žáky 6. třídy což já věřím, že takhle určitě děti ve věku odpovídajícímu 6. třídy určitě mluví. No a vznikla z toho celkem slušná podívaná s pár hluchými a nudnými místy, ale stopáž je něco málo přes hodinu tak je to přehlédnutelné. Navíc český dabing je výbornej v čele s Markem Ebenem, kterej dabuje toho úchylného učitele. Možná by to šlo srovnat se South Parkem, kterej trpí odpornou animací, ale zase geniálníma postavama a promyšleným dějem zatož tady je animace celkem vydařená ( ale samozřejmě pixarovcům se nepřibližuje ani v nejmenším), ale za to trpí jednoduchým, ale gradujícím a na konec překvapivým dějem. ()