Reklama

Reklama

Psychologický thriller vypráví o skupině problémových puberťáků, které rodiče poslali do nápravného zařízení na Fidži. Tábor však je ve skutečnosti vězením, kde dospívající děti podléhají vymývání mozků a jsou zneužívány svými strážci.
Psychologický thriller režiséra Christiana Duguaye vypráví o osudu skupiny teenagerů, s nimiž si rodiče nevědí rady, a proto je pošlou na Fidži do tábora s nápravným programem. Zdi, které by je oddělovaly od okolního světa, nejsou zapotřebí, protože z ostrova uprostřed Pacifiku se nedá utéct, a děti navíc musí stále nosit senzory. Dr. Hail (Peter Stormare), který je vedoucím tábora, i jeho pomocníci mají dokonale propracovaný systém šikany, v němž nechybí brutální násilí, vymývaní mozků ani sexuální zneužívání... (HBO Europe)

(více)

Recenze (148)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Pokud podle popisu děje očekáváte nějaké drsné brutální psycho, nejspíš budete zklamáni. Dokonce ani postava vedoucího tábora není natolik démonická, jak by pod "vedením" Petera Stormaea mohla být. Peter se do podobných rolí skvěle hodí a škoda, že v této nedostal tolik prostoru pro své šílené projevy. Půvabná Mila Kunis alespoň dokáže upoutat pozornost více než slabý děj, ve kterém se po většinu filmu neděje téměř nic, co by Vás šokovalo, při čem by Vás zamrazilo nebo ve Vás vzbudilo vůbec nějaké emoce. Pár scén mi také přišlo nelogických a nevěrohodných. Příklad: Tábor se nachází na Fidži, tudíž při stavbě museli předpokládat s častými vichřicemi i průtrží mračen, ale mladiství pobývají v okny nekrytých "ubikacích" a chrání je v podstatě jen "látkové" pokrytí. Takže jednou začne trochu víc pršet i foukat a jejich pohodlné domečky se rozpadnou, takže všichni musí začít vše znovu dávat dohromady. To tam ještě nikdy taková průtrž nebyla? Nebo: Dívka Trina odhalí, že prováděla orální sex mužům, aby získala drogy, nebo co, poté v rámci "výchovné" scény nadává Sylvii do děvek a uráží ji. Poté Trinu znásilní a Sylvie nadává tomu, kdo jí to udělal se slovy: "Vždyť je to ještě dítě." Hodně protřelé dítě tedy:) A vrchol byl, když jeden hoch pojmenoval tamní situaci slovy: "Máme tady horší podmínky než ve vězení." Asi hodně rozmazlení teenageři. Měli tam teplý byt a stravu:) Hoši běhali po pláži, dívky sadily, měli kde spát, měli relativně volný pohyb, byli na čerstvém vzduchu. Občas následovala poněkud drsnější lekce, ale jinak nechápu, na co si stěžovali:) A ten závěr hodný Hollywoodu alias Osvobození "zajatců", kteří radostně unikli z brutálního zajetí a slaví nově nabytou svobodu a přemožení diktatury. To už bylo moc:) ()

Falko 

všechny recenze uživatele

70%. Od tohto filmu som neocakaval ziadne nejake megabrutalne tyranie problemovych teenagerov, ale skor dramu o jednom z vychovnych taborov, ktore niekde na svete naozaj existuju a ktoremu sa nieco vymkne spod kontroly, inac by nestalo za to tento film vobec natocit a aj preto mu davam 70%, lebo ma bavil. Aj na nemeckom kanali RTL bezi nejaky reality program, kde rodicia posielaju svojich problemovych teenegarov, ktorich nedokazu zvladnut do vychovnych taborov, vsetko pod dohladom kamery, psychologov a podobne a vidiet, ze tie decka tam dokazali zlomit bez pouzitia brutalnych prostriedkov, ako v tomto filme. Pamätam si, ze ma to celkom zaujalo, lebo som chcel vediet, ako to dopadlo. Urcite sa z nich nestali hned nejaki anjeli, ale pomocou psychologa dokazali ako tak nejaky ten problem vyriesit, aj ked sam neverim tomu, ze by sa im podarilo dostat pod kontrolu vsetky decka tak, aby aj do buducna mali uplne ine zmyslanie alebo sa zrazu milo spravali k rodicom. Podla mna celkom zaujimavy namet, len je natoceny trosku lacnym a pre mnohych nudnym sposobom... 02.08.2010 _______ Mila Kunis - (Sophie) +++ Gregory Smith - (Ben) +++ Peter Stormare - (Norman Hail) +++ Regine Nehy - (Trina) +++ Alejandro Rae - (Jack) +++ Christopher Jacot - (Danny) +++ Tygh Runyan - (Logan) +++ Matthew Smalley - (Nick) +++ Hudba: Normand Corbeil +++ ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Od režiséra extrémně debilní Hladiny adrenalinu bych tak solidní film skutečně nečekal. Boot Camp není žádné terno a určitě mi časem vyprchá z hlavy jako pachuť dnes již nepříliš poživatelných Krušovic, ale na druhou stranu má myšlenku, drží po devadesát minut pohromadě bez výrazně slabších momentů a nepostrádá tempo ani slušné mladé herce v hlavních rolích. 70% a Stormare se pro role regulérních sviní snad narodil. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

No, zdejší obsah je trochu zavádějící. V podstatě jde o to, že si Stormare hraje na filosofa a staví ostrovní tábory na převýchovu problémových teenagerů, do kterých lze nezbedné dítko poslat. Do jednoho z nich se dostane Mila Kunis a pár dalších maníků, kteří mají trochu problémy s respektováním rodičů, a jsou v trochu drsnějších podmínkách nuceni změnit svůj přístup ke společnosti... V Boot Camp rozhodně nejde o nějakou explicitní brutalitu, ale spíš o to, nakolik podobná zařízení mohou fungovat, jak daleko zacházejí tamní "výchovné metody" a jestli je Stormare bůh nebo satan. Po většinu času se tu kráčí po tenké linii mezi tím a chvílemi si říkáte, že za tím napravováním mladých rebelů je vcelku dobrá myšlenka, u které jenom zoufale vázně provedení. Film vychází ze skutečných událostí a všechno spěje ke konečné konfrontaci Stormara s Gregorym Smithem (přítel Mily, který ji přijede zachránit), ale hlavní problém vidím v tom, že se snaží tolik držet reality a po většinu času si tak vlastně zoufáte nad tím, že sledujete to samé pořád dokola. Chápu, že mělo jít hlavně o náhled na to, jaké praktiky se v podobných táborech používaly, ale vůbec by nevadilo, kdyby to bylo celé lehce pohollywoodštěné. Základní atributy bych nechal a neměnil bych ani "poselství", ale jako hlavního hrdinu bych nasadil hláškaře/grázla (něco jako teen verze Sawyera z LOSTu), který by mohl neustále prudit všechny okolo a v závěru by všechny vyfuckoval a odplul s Milou do západu slunce. To by byl film! :) ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Příjemný film o nepříjemných věcech, který je inspirován skutečnými událostmi. Tenhle film jsem chtěl vidět ze dvou důvodů. Tím prvním důležitým aspektem bylo samotné téma filmu, které je samo o sobě dost lákavé a já jsem filmy zavánějícími šikanou velmi přitahován a fascinován. A druhým důvod bylo obsazení Gregoryho Smithe do hlavní mužské role, tohoto herce mám totiž mezi mými deseti nejoblíbenějšími herci a zamiloval jsem si ho už v seriálu Everwood (který se stal mým nejoblíbenějším dramatickým seriálem a do oblíbených jsem si Gregoryho dal na základě této jediné role), a dosud jsem ho kromě Everwoodu viděl hrát jen v jednom filmu. A nutno říct, že Gregory Smith mě vůbec nezklamal, naopak jeho výkon byl velice slibný a já jsem s ním spokojený. Stejně tak ale dobře svou roli záhrála i Mila Kunis, kterou znám ze seriálu Zlatá sedmdesátá a která zde hraje zajímavou roli problematické dívky. A co se týče filmu samotného, tak tam z mého pohledu vládne naprostá spokojenost, film měl spád, nebyla nouze o zajímavé scény a dramatické situace a já jsem se při jeho sledování ani chvilku nenudil. Je to jistě zajímavý nápad s budováním výchovných táborů (a může to i fungovat, viz seriál Cesta vzhůru, který se celý odehrává v prostředí výchovného tábora pro problémovou mládež), ale zde to bohužel jaksi nevyšlo a konec byl jen logickým vyústěním předchozích událostí. Ono ovšem záleží na tom, jak ten tábor jeho vedoucí bude koncipovat, ne vždy to musí zajít do krajních mezí, takže tyto tábory určitě mají své opodstatnění a je to jen v jejich vedoucích, jestli bude tábor úspěšný. Ale to už se dostávám trochu někam jinam. Film se mi líbi, jsem z něj nadšený a uděluji čtyři hvězdy. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (5)

  • Na jednom snímku prezentace Dr. Haila (Peter Stormare) na semináři v L. A. je možné vidět slovo "Responsability". Takové slovo ale neexistuje, jeho správné znění je "Responsibility", v překladu "Zodpovědnost". (Cheeker)
  • Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)

Reklama

Reklama