Výchovný tábor

Scénografie:

Zoe Sakellaropoulo

Kostýmy:

Renata Votrubová

Aj takto nejako to moze dopadnut ak niekdo dostane pravomoc nad ostatnymi a je kontorolovani len sporadycky. Celkom zaujimavo natoceny film o sikane a neprimeranom napravani mladych problemovych deti psychopatyckym doktorom a jeho zvlastnymi a nehumanymi metodami. Celkovo mi vsak vo filme chybalo ruzuzlenie postav a ich vyvin po preziti tohto zazitku a nakolko je tento film zalozeny na zaklade skutocnych udalosti, myslel som si ze sa o postavach a ich vrateni sa do spolocnosti dozviem viac. Namet bol vynikajuci a je stale aktualny. A preto si myslim, ze sa dal tento film natocit lepsie. Mila Kunis, ktora sa mi velmi pacila v Kopackach, tu predviedla velmi solidny vykon a myslim, ze sa z nej stava celkom solidna herecka. Z Gregory Smithom som este ziadny film nevidel, ale vyzera to, ze o nom este budeme pocut, pretoze svoju ulohu zvladol na vybornu.(11.1.2010)

Zde se jedná o zneužití moci a naprosté fyzické, ale především psychické ovládnutí chovanců. Samozřejmě že hnacím motorem byly finance z programu plynoucí. Jednalo se ale také o zneuznaného vědce, který chtěl svou filosofií o předělaní osobnosti přesvědčit hlavně sám sebe, že jeho závěry jsou správné. Jinak mezi námi: Dost z ve filmu viděných výchovných prvků bych pro ty parchanty, co máme u nás ve věznici, realizoval. Věřte, prospělo by to.(26.2.2011)

Podle skutečný události byl film natočen. Docela dobrý psychologický thriller, který popisuje výchovný tábor na ostrově v Pacifiku, kde se napravují problémoví teenageři. Na ostrově panujou poněkud svérázná pravidla a tvrdý zacházení a šikana zúčastněných. I přesto všechno mi film přišel místy dost neautentický. Strhující konec, kde se konečně děje něco pořádného, byl povedený.(6.5.2012)

• Lisabellla

"Láska mládí, jaký to krásný pohled" - to byla polovina filmu. To byl zlomový bod. To byla chvíle, kdy ty dva začali nenávidět. A to také byla chvíle, kdy já přestala dělat vše ostatní a sledovala pouhý děj. Proč si toto dílo zasloužilo takové nízké hodnocení? Proč "přední" hodnotivší, kteří by si měli uvědomit, že na jejich hodnocení záleží, odsuzují jedinou větou bez jediné myšlenky? Všude na světě to tak funguje. Na dětských táborech jsou vždy "ti starší", co vedou "mladší, na vojně (o které si myslím, že je zatracená škoda, že už není povinná) jsou bažanti a mazáci, ve školách, ve firmách .. Všude jsou ti "služebně starší". Je to psychický nátlak, teror, je to šikana, ale je to tak všude. Chceš ze slušného člověka udělat teroristu? "Přeprogramuj mu mozek". Chceš z grázla udělat slušného člověka? Použij tutéž metodu. Je to skvělý film o tom, že život není peříčko a když zlobíš, budeš potrestaný. A do toho všeho výborná Mila Kunis. I když uznávám, že tem konec stál za prd. Parta puberťáků se naráz stala uvědomělými občany a vědí o životě vše.(31.8.2012)

70%. Od tohto filmu som neocakaval ziadne nejake megabrutalne tyranie problemovych teenagerov, ale skor dramu o jednom z vychovnych taborov, ktore niekde na svete naozaj existuju a ktoremu sa nieco vymkne spod kontroly, inac by nestalo za to tento film vobec natocit a aj preto mu davam 70%, lebo ma bavil. Aj na nemeckom kanali RTL bezi nejaky reality program, kde rodicia posielaju svojich problemovych teenegarov, ktorich nedokazu zvladnut do vychovnych taborov, vsetko pod dohladom kamery, psychologov a podobne a vidiet, ze tie decka tam dokazali zlomit bez pouzitia brutalnych prostriedkov, ako v tomto filme. Pamätam si, ze ma to celkom zaujalo, lebo som chcel vediet, ako to dopadlo. Urcite sa z nich nestali hned nejaki anjeli, ale pomocou psychologa dokazali ako tak nejaky ten problem vyriesit, aj ked sam neverim tomu, ze by sa im podarilo dostat pod kontrolu vsetky decka tak, aby aj do buducna mali uplne ine zmyslanie alebo sa zrazu milo spravali k rodicom. Podla mna celkom zaujimavy namet, len je natoceny trosku lacnym a pre mnohych nudnym sposobom... 02.08.2010 _______ Mila Kunis - (Sophie) +++ Gregory Smith - (Ben) +++ Peter Stormare - (Norman Hail) +++ Regine Nehy - (Trina) +++ Alejandro Rae - (Jack) +++ Christopher Jacot - (Danny) +++ Tygh Runyan - (Logan) +++ Matthew Smalley - (Nick) +++ Hudba: Normand Corbeil +++(2.8.2010)

• - Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)

• - Spoiler: Během rozhovoru mezi Dr.Hailem (Peter Stormare) a Loganem (Tygh Runyan) je vidět, že utopený Danny (Christopher Jacot) několikrát viditelně zamrká. (Nocturno culto)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Ben (Gregory Smith) oznamuje Sophii (Mila Kunis), že bude poslán z tábora domů, je mezi nimi viditelný natažený ostnatý drát, v dalších záběrech už tam ale není. (Nocturno culto)