Reklama

Reklama

Psychologický thriller vypráví o skupině problémových puberťáků, které rodiče poslali do nápravného zařízení na Fidži. Tábor však je ve skutečnosti vězením, kde dospívající děti podléhají vymývání mozků a jsou zneužívány svými strážci.
Psychologický thriller režiséra Christiana Duguaye vypráví o osudu skupiny teenagerů, s nimiž si rodiče nevědí rady, a proto je pošlou na Fidži do tábora s nápravným programem. Zdi, které by je oddělovaly od okolního světa, nejsou zapotřebí, protože z ostrova uprostřed Pacifiku se nedá utéct, a děti navíc musí stále nosit senzory. Dr. Hail (Peter Stormare), který je vedoucím tábora, i jeho pomocníci mají dokonale propracovaný systém šikany, v němž nechybí brutální násilí, vymývaní mozků ani sexuální zneužívání... (HBO Europe)

(více)

Recenze (148)

bourec 

všechny recenze uživatele

No,myslim že zdejších šedesát procent v podstatě odpovídá kvalitám filmu.Duguay stvořil ve svý filmografii poměrně solidní kousky,až na Hladinu adrenalinu,to byla velká pitomina.V tomhle snímku nejde o akci,spíš drama z tábora,kam neschopný,do sebe zahleděný rodiče odložej děti,protože nejsou schopni je vychovávat.Film můžu pochválit,a dát mu 60%. ()

mab 

všechny recenze uživatele

Mně to nepřipadlo ani uhozené, ani přehnané. Faktem je, že do těchto táborů putovali konfliktní dítka, naprosto neschopná kázně a sebekontroly či jen úcty k autoritám, skvělý to výsledek západního pojetí výchovy dětí, kde dítě je bůh a jediná výchova je že, se dítě uplácí hodnotnými dárky a přemlouvá, jestli by nechtělo být chvilku hodné. Výukový program, kdy člověk čelí svým problémům je také správný pohled, byť ta forma, kdy ostatní táborníci slovně napadají čelícího už je na hraně. Převýchova prací je také standardní prostředek, který rozhodně neuškodí. Čili, tohle mi přišlo reálné a pokud to mělo ukázat na to, jak se takové tábory dokázávaly zvrátit, mělo to být daleko ostřejší. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Máte-li problémy se svým nezletilým dítkem, tak ho pošlete do výchovného tábora na ostrově Fidži, tam už vaši ratolest sadistický a perverzní bachař Logan srovná pěkně do latě a to tak, že si rázem ani nevzpomene na drogy a drobné delikty, kterých se dopustil. Vyfasuje černé tričko a kecky a detekční zařízení na nohu, a dokud se jeho stejnokroj nezmění na bílou barvu, tak tu trestanec ztvrdne, dokud nepřijde k rozumu. Doktor Hall vládnoucí zde pevnou rukou, už má své výchovné metody, jak nezvedence napravit a udělat z něj lepšího člověka. A aby taky ne, když je sám autorem tohoto výchovného. programu. Když už nezabere ani to, tak si vás podají vaši spoluvězni. Kdyby tenhle příběh byla čirá fikce, tak bych si pomyslel, že tvůrci měli celkem zvrácený smysl pro humor a asi chtěli poukázat na problémovou mládež, ale tohle je natočeno podle skutečných událostí. Zajímavý námět v rukou zkušeného, ale velmi průměrného režiséra Christiana Duguaye pramálo funguje a vychází naprázdno. Scény fyzického týrání, ponižování a mučení jsou velmi slabě natočeny a je jich zoufale málo. Když už se má dostavit nějaké to dramatické napětí, v tomto případě související se zoufalým útěkem z ostrova, tak se prostě divák musí smířit s tím, že Duguay to natočí bez napětí, mdle a nudně. Tento film je vůbec nějak až moc nudný a nevýrazný. A tak nějak zkratkovitě natočený bez scén, které by nějak byly zapamatování hodné, i když pohledné Mile Kunis, Gregory Smithovi a Peteru Stormaremu nelze upřít snahu, ale zvláště Stormara jsem už viděl hrát mnohem lépe. Je otázkou, zda by z podobného originálního tématu vytřískal víc jiný režisér. Rozhodně však lze prohlásit, že v Duguayově režii se jedná o slabý a nudný film s několika dobrými scénami, ale celkově byl slibný námět solidně pohřben. 40% ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Mohlo to aj byt lepsie urobene, pretoze mi v tom chybalo viac brutality, napatia a krvi. Hlupe cvicenie na ostrove a sadenie buriniek v zemi a obcas nezmyselne timove bitie svojho, akoze kolegu ma moc neoslovilo, ze by som musel mat otvorene usta dokoran, ze ake je to uzasne premysleny film. Film urceny pre televizne obrazovky, ktore tento film mozu kludne vysielat aj poobede. ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Máte doma nevychovaného spratka, namachrovaného puberťáka nebo prostě jen problémového dospívajícího jedince? Pošlete ho do jednoho takového "výchovného" tábora na ostrově Fidži. Překvapilo mě, že film je natočen na motivy skutečných událostí, resp. že instituce podobného typu opravdu existovaly a stále asi ještě existují. Potenciál zajímavého námětu tady byl pro potřeby filmu využit asi dostatečně (čímž neříkám, že úplně beze zbytku), snad jen konečné vyústění mohlo být trochu tajemnější a nápaditější. Jinak jsem ale spokojen a rád zvednu průměr sice slabšími, ale pořád slušivými 4*. 70% ()

Galerie (10)

Zajímavosti (5)

  • Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)
  • Na jednom snímku prezentace Dr. Haila (Peter Stormare) na semináři v L. A. je možné vidět slovo "Responsability". Takové slovo ale neexistuje, jeho správné znění je "Responsibility", v překladu "Zodpovědnost". (Cheeker)

Reklama

Reklama