Výchovný tábor

Zoe Sakellaropoulo

Kostýmy:

Renata Votrubová
  • Enšpígl

Takhle to dopadá, když tvůrcům filmu pod oknama jejich domu nepřetržitě vrtaj zbíječkou.(29.12.2009)

Nebolo to až také zlé,vlastne celkom zaujímavé.Akurát čo tam mohlo stať na tom filme 14 miliónov dolárov,to naozaj neviem.Film je vraj založený na pravdivom základe.No,môže byť.Mne je jasné,že je potrebné,aby boli nejaké takéto zariadenia na prevýchovu mladých nespratníkov,ale musia byť kontrolované vládou.Ako môže rodič zveriť na rok alebo na dva dieťa nejakému pošukovi,to neviem pochopiť.A ešte mu za to platiť veľké prachy.No ale v USA je všetko možné.Veď tam už pomaly každý tretí človek potrebuje cvokára.Aká je to prevýchova,keď tam znásilňujú dievčatá,ponižujú ich,tlčú hlava nehlava.A ako to môže vláda takéto niečo dovoliť,to mi už rozum zastáva.Ja viem že tie detí boli zlé,niektoré až veľmi zlé.Ja sa ich nezastávam,ale od 80.rokov 20.storočia už v takýchto súkromných táboroch vraj prišlo o život vyše 40 detí.Ja by som osobne nezveril takýmto debilom ani zdochnutého potkana,aj keby mali 10 diplomov z psychiatrie a psychológie.Pre niekoho to bude zaujímavé,pre niekoho nuda. DODATOK:Len pre zaujímavosť čo som zistil na nete. V USA to dokonca môže nariadiť aj súdna moc.A rodič musí cvakať.Cena za pobyt je od 400-3 500 dolárov za mesiac.Súhlas mladistvého netreba,len oboch rodičov,ale len v prípade že ho tam nepošle súdna moc.Dokázaný počet úmrti je 31 detí od roku 1983 od otvorenia prvých takýchto táborov v Georgii a Oklahome.Na Floride 1.júna 2006 takýto kemp zrušil guvernér Jeb Bush.Kemp sa volal Panama City a inštruktor tam zabil 14-ročného chlapca Martina Lee Andersona.Podľa zákona 18 USC § 4046 to môže aj nariadiť súd.Takže nie je to nič iné len biznis.Cvokár začne podnikať,otvorí si takýto kemp,najme si niekoľko dementných inštruktorov,nájde si zopár známych sudcov,a podniká len tak hučí. V Kanade je to povolené len so súhlasom dieťaťa,ináč je to zakázané. Na novom Zelande po 10.rokoch takéto kempy zakázali,asi vedeli prečo.(23.3.2010)

• K.I.N.G.

Nejafektovanější herecké výkony od dob melodramat. A Myla Kundis taky nic moc.(15.4.2013)

No,myslim že zdejších šedesát procent v podstatě odpovídá kvalitám filmu.Duguay stvořil ve svý filmografii poměrně solidní kousky,až na Hladinu adrenalinu,to byla velká pitomina.V tomhle snímku nejde o akci,spíš drama z tábora,kam neschopný,do sebe zahleděný rodiče odložej děti,protože nejsou schopni je vychovávat.Film můžu pochválit,a dát mu 60%.(1.5.2010)

• Radiq

Samej nepravděpodobnej charakter tam byl. Třeba jak ti stávající pacoši byli vůči těm novejm jak na hajzly, když kdysi v tom byli sami. Měli všichni spáchat protestní sebevraždu, aby z toho ta polepšovnická firma měla průser a měli by klid. Věčný klid. Taky se mi nezdála ta lokace na Fidži. A vůbec všechno tam bylo trochu uhozený a přehnaný. A známe ty kecy, že je to podle skutečné události. Podle skutečnosti je určitě jenom jedna titěrná myšlenka a všechno ostatní je domyšlený. Byla to pitomost. Sympaticky tam na mě působil jenom Gregory Smith.(2.10.2008)

• - Spoiler: Během rozhovoru mezi Dr.Hailem (Peter Stormare) a Loganem (Tygh Runyan) je vidět, že utopený Danny (Christopher Jacot) několikrát viditelně zamrká. (Nocturno culto)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Ben (Gregory Smith) oznamuje Sophii (Mila Kunis), že bude poslán z tábora domů, je mezi nimi viditelný natažený ostnatý drát, v dalších záběrech už tam ale není. (Nocturno culto)

• - Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)