Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 1960, Washington, D.C. Těžká éra pro Ameriku, těžší pro její lid. Ulicemi hýbe soul, drogy, a černošská afra větší něž si vůbec dokážete představit. Je to doba, v níž začínají rašit nezávislé hudební stanice jako houby po dešti a kde má slovo v éteru sílu stmelovat lid přes pár hlášek a jedno lusknutí prstu. Talk to Me je příběhem Peteyho Greenea (Don Cheadle), toho času nebezpečného delikventa a vězně v jedné osobě, ale také geniálního řečníka, který dnes a denně baví své vězeňské spolusouputníky, ale i vězeňské zřízence. Prosadí se mezi mřížemi takovou měrou, že se o něm doslechne vlivný hudební producent (Chiwetel Ejiofor) a rozhodne se ho dostat ven a pustit „on air“. Cílovou stanicí jejich společné práce budiž veřejnoprávní rádio, které nemá na starosti nikdo menší než Martin Sheen a… ze kterého Petey pochopitelně udělá verbální kůlničku na dříví. Podle hesla „pusťte si bývalého vězně s prořízlou hubou do domu a můžete se začít stěhovat“ začíná strastiplná cesta lemovaná veřejnými zájmy na straně jedné a obecným veselím na straně druhé. Jakkoliv je totiž Petey nenáviděn svým vedením za své nekorektní výstřelky a problémy, svou posluchačskou obcí je milován až za hrob… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (18)

jojoping 

všechny recenze uživatele

Film je určený predovšetkým pre černoškú komunitu. Nájdu si tu boj za svoje práva, ako aj splnenie si veľkého amerického sna. Ale o to tu nejde. Hlavnou líniou sú príbehy dvoch ľudí - producenta Deweya a dídžeja Peteya. Ich osudy sa stretajú a rozchádzajú, majú sa radi a nenávidia sa, až zistia, že jeden bez druhého nemôže žiť. Mňa osobne tento príbeh chytil a odsledoval som ho so záujmom od začiatku do konca. Pri záverečných titulkoch som zistil, že ani nebolo času sa nudiť. Dokonca, na dobových odevoch a účesoch sa dá aj pousmiať. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Kdykoliv se rozhodnu podívat na nějaký biografický film, tak vím, že je to něco jako sázka do loterie, protože v minulosti jsem se už několikrát v případě biografických filmů docela spálil. Naštěstí ale mohu s maximální úlevou konstatovat, že v případě tohoto filmu jsem udělal dobře, že jsem se na něj podíval a rozhodl se strávit s ním svůj čas. Od začátku mě příběh "obyčejnýho šmejda a mukla", jak si sám Petey Greene říkal, nesmírně zaujal a film pokračoval dál závratným tempem, takže nebylo příliš času na to začít se nudit, naopak jsem se docela bavil. A docela mě překvapilo, jak plynule dokázal film přejít od humoru k vážnějším scénám, takže když Petey oznamoval úmrtí Martina Luthera Kinga, tak to bylo velice emotivní, dá se říci dokonce, že to byla jedna z nejemotivnějších filmových scén, kterou jsem kdy zažil. Bohužel však jsem se znovu přesvědčil, že natočit životopisný film, u kterého bych se ani na malou chvilku nenudil, je takřka nemožné, protože jakmile začal jít Petey Greene na vrchol (mám na mysli záběry z těch různých stand-up show), tak se u mě začaly projevovat první náznaky nudy. Ale to bylo až v závěrečné třetině filmu, do té doby se jednalo o kvalitní a zajímavý film, který mě bavil i dojímal a nemám proto důvod hodnotit film jinak než jako nadprůměrný. Je to za čtyři hvězdy. ()

Reklama

Olík 

všechny recenze uživatele

Tak nejprve k popisu ČSFD: Drama – ano, Životopisný – stoprocentně, Hudební – nevím, jestli stačí hlavní postava rozhlasový DJ, aby si film mohl říkat hudební, Válečný – Maxipes Fík byl válečný víc!!!! Boj „černých bratří“ poznamenaný vraždou Dr. Martina Luthera Kinga vyprávěný příběhem dvou skutečných postav - bývalého mukla a pozdější rozhlasové hvězdy Ralpha Waldo "Petey" Greene, Jr. a jeho manažera Deweyho Hughese. Černošská režisérka Kasi Lemmons (mimochodem manželka V. Curtis-Halla, který ve filmu hraje postavu Sunny Kelseyho) plynule přeskakuje od veselých k vážnějším věcem, bohužel s nevyrovnaným výsledkem. Lehkovážnější nota filmu víc než sluší, zatím co vážné témata jsou zpracovány příliš pateticky a pro černošsky, což nemusí každého zasáhnout na tom správném místě. ()

czejny 

všechny recenze uživatele

"Remember this: I'm telling to the hot, I'm telling to the cold, I'm telling to the young, I'm telling to the old, I don't want no laughing, I don't want no crying and most of all no signifying."___Už dlouho se nepovedlo nějakému filmu, aby mě dostal, a já nevěděl proč. Do té doby než na to přijdu, dávám plný skóre. Kouzelné. ()

KBelick 

všechny recenze uživatele

Tu záplavu patosu v závěru si snad páni tvůrci mohli odpustit, ne..?? Jinak ale moc příjemný zážitek, nacpaný parádní hudbou a hromadou "real niggaz". Dona Cheadlea mám s každým filmem radši. A tady se opět blýsknul - už jen za něj si Talk to Me zaslouží nadprůměrné hodnocení. Sice možná není kdovíjak charakterní herec, ale většího sympaťáka aby člověk pohledal ; )) 75% ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama