Z vězení do éteru

Talk to Me

Drama / Hudební / Válečný / Životopisný

USA, 2007, 114 min

filmik nielen o boji ciernych bratov za ludske prava...ale aj o priatelstve, tuzbe po dosiahnuti si svojho, a toto vsetko v dobre vykreslenom zivotnom osude...Steave Greena. Ked si tak spatne predstavim...celu dejvou ciaru a celkovo namet ako taky, pred filmom by som si asi povedal...oki,za pozretie stoji, ale urcite sa tych 110minut pekne pomaly povlecie. Opak pravdou...ani minutu som sa nepristihol, ze sa nudim...nazdar(29.5.2008)

Dobry film. Hoci teda malo to potencial byt este lepsie. Trosku presvedcivejsie spracovany pribeh to chcelo. Pre mna divne, ze bol ten rok nominovany na Oscara Johny Depp za Sweeny Todda a nebol Don Cheadle za Talk to me. Vyborne dialogy a skvele spravena Amerika konca 60-tych. Pripominulo mi to Lennyho (1974). To bolo istym sposobom podobne, len to slo viac do hlbky, co tomuto filmu chybalo. 67 %(15.10.2012)

Tu záplavu patosu v závěru si snad páni tvůrci mohli odpustit, ne..?? Jinak ale moc příjemný zážitek, nacpaný parádní hudbou a hromadou "real niggaz". Dona Cheadlea mám s každým filmem radši. A tady se opět blýsknul - už jen za něj si Talk to Me zaslouží nadprůměrné hodnocení. Sice možná není kdovíjak charakterní herec, ale většího sympaťáka aby člověk pohledal ; )) 75%(10.9.2008)

"Remember this: I'm telling to the hot, I'm telling to the cold, I'm telling to the young, I'm telling to the old, I don't want no laughing, I don't want no crying and most of all no signifying."___Už dlouho se nepovedlo nějakému filmu, aby mě dostal, a já nevěděl proč. Do té doby než na to přijdu, dávám plný skóre. Kouzelné.(27.10.2008)

Film je určený predovšetkým pre černoškú komunitu. Nájdu si tu boj za svoje práva, ako aj splnenie si veľkého amerického sna. Ale o to tu nejde. Hlavnou líniou sú príbehy dvoch ľudí - producenta Deweya a dídžeja Peteya. Ich osudy sa stretajú a rozchádzajú, majú sa radi a nenávidia sa, až zistia, že jeden bez druhého nemôže žiť. Mňa osobne tento príbeh chytil a odsledoval som ho so záujmom od začiatku do konca. Pri záverečných titulkoch som zistil, že ani nebolo času sa nudiť. Dokonca, na dobových odevoch a účesoch sa dá aj pousmiať.(19.11.2007)