• Slarque

Jediné, na co se tvůrci zmohli, byl celkem originální teaser. Zato hra na nové Rozmarné léto s podivně slátaným scénářem, nesourodou tlupou herců (ze kterých mě nakonec zaujala pouze Kristina Farkašová a nikoli nějakým hereckým výkonem) a roztěkanou režií nevyšla ani omylem. Sázka na Čtvrtníčka, Poláška a Hrušínského nevyšla prostě proto, že z té ospalé letní nudy nemají čím diváka vytrhnout (30%).(30.8.2009)

• maverick10

Tento filmovy opus zustane u me navzdy nepochopen. O cem to bylo? Za cely film jsem nezaznamenal jediny vyraznejsi humorny moment. Dialogy vsech zucastnenych jsou k uzoufani pitomy a jediny inteligentni monolog mel snad sumec Lojza, ktery si svuj scenar jmenem Oda na ticho nastudoval profesionalne. Nezaznamenal jsem v celem filmu zadny naznak pribehu, ktery by nekam smeroval. Jen rada nesmyslnych skecu, radoby vtipnych scen a nic nerikajicich frazi. A v neposledni rade nam dokazal Josef Polasek v plnem svem potencialu predvest roli dementa, ktera je mu tak vlastni. Doufam ze posledni plavky budou opravdu posledni.(12.7.2009)

No nebudu nic předstírat. Poslední plavky jsou sice kravina, ale na rozdíl od všech těch kravin, je to blbůstka milá, příjemná, prostá všech ambicí a nepostrádající originální pasáže a charakteristický Čtvrtníčkův humor. Sice samotný scénář působí jakoby vznikal teprve až na place, ale tentokrát to bylo spíše ku prospěchu věci, navíc Čtvrtníček se ukazuje jako velký tahoun a utáhne i slabší chvilky, tak jako monstrsumec Lojza v závěru utáhne Rudolfa Hrušínského na rybářském prutu. Ostatní se mu snaží nenápadně sekundovat a vynikne především Jiří Lábus v mírně záporné roli lačnící po senzačním úlovku, stranou nezůstává ani Josef Polášek, zajímavě působí i Rudolf Hrušínský, kterému solidně hrábne a v závěru to s ním dopadne zle nedobře. Jedná se tedy o vyloženě odpočinkovou záležitost, která je nevtíravá i originální, z níž neodolatelně sálá letní atmosféra.(16.4.2009)

• 666teen

Komedie? Tohle dílo je stejně vtipné jako sekaná z novorozenců. Je mi jasné, že i herci musí z něčeho žít, ale dělat ze sebe trotla u rybníka za dvě krabice montážní pěny, to snad nikdo ze zúčastněných nemá zapotřebí. Sumec Lojza se zařadil do galerie nezapomenutelných monster hned vedle žraloka Bruce z Čelistí a Godzilly. Troškův trůn se třese, this is really SICK!!!(20.5.2008)

• Psema

Králičí nora vede do rybníka. Krajnák dokazuje, že Kotík není jediným Edem Woodem českého filmu a Čtvrtníček s Poláškem zase proměňují svou vtipnost z krátkých spotů a divadelního Ivánka do trapných hlášek o nedůvěře v DPH. Aby toho nebylo málo, přijede se na plac podívat i Jirka Lábus s mrožím knírem, zasloužilý rybář Rudolf Hrušínský, a v neposlední řadě také senilní Lubomír Lipský. Tahle pekelná kombinace eskaluje s každou minutou čiré demence a mě jenom napadá, kam natekly sponzorské finance. Do plastového sumce asi těžko.(9.11.2007)

• - V improvizovaném bufetu Tropikana teklo z pípy nealkoholické pivo, které bylo díky teplému počasí nepoživatelné a rychle se kazilo. Proto herci pili pivo lahvové. (Fenk)

• - Jiří Lábus při natáčení hodně improvizoval. (Fenk)