• Bluntman

Tohle není letní varianta kultovního Ivánka, jehož vysoké hodnocení mi doteď uniká, ani celovečerní verze České sody, ale poslední důkaz toho, že je nutné mluvit o české polistopadové kinematografii bez eufemismů. A tak řikám, že je v piči a Poslední plavky skví monstrozity počinů Eda Wooda (to finále, ten monstrsumec!)._____ Nejvyšši koncentrace product placementu ještě před úvodními titulky, v nichž je snad ukryta určitá tvůrči upřimnost k divákovi, který si na film omylem zajde (Lou Fanánek Hágen totiž zpívá píseň s textem "Jsi kokot"), několik typů herectví, které, potká-li se v jedné scéné, je směsí jakože-sympaticky a realisticky podaných postav a karikatur, až to není hezké, soundtrack si vystači s jedním dokola variovaným a oblbujícím motivem, kdy Kameňák bledne závistí, a sem-tam pěkné obrázky tenhle produkt (ano, je to hovno, uhádli jste) nezachrání._____ Poslední plavky jsem "sežral" (zkonzumoval) a málem jsem se v kině posral, ale že bych měl v plánu je "sežrat" znovu, to ne, ať si Rudolf Hrušínský starši, za jehož výkon by se mělo střilet, řiká, co chce. Do prdele s Kotíky, Krajňáky a Janáky, kteři musí dokazovat, že na komedii to chce cit, smysl pro humor a načasování, když už ne talent - a ani to výše zmíněné nemají.(19.1.2008)

• Socraates

Tak trochu jsem očekával, že to bude to, na co jsme zvyklí z "Ivánka". Takže výkony Čtvrtníčka a Poláška standardní, jen velikej rozdíl v tom, že v tomto dílku nebylo za 100 minut ani zdaleka tolik vtipu, co v jakémkoli z těch pár čtyřminutových dílů jejich "fotbalových skečů". Trochu film ještě zachraňuje šílenej Hrušínský, ale na přidání hvězdičky to nestačí. Už asi nikdy ...(28.7.2009)

• maverick10

Tento filmovy opus zustane u me navzdy nepochopen. O cem to bylo? Za cely film jsem nezaznamenal jediny vyraznejsi humorny moment. Dialogy vsech zucastnenych jsou k uzoufani pitomy a jediny inteligentni monolog mel snad sumec Lojza, ktery si svuj scenar jmenem Oda na ticho nastudoval profesionalne. Nezaznamenal jsem v celem filmu zadny naznak pribehu, ktery by nekam smeroval. Jen rada nesmyslnych skecu, radoby vtipnych scen a nic nerikajicich frazi. A v neposledni rade nam dokazal Josef Polasek v plnem svem potencialu predvest roli dementa, ktera je mu tak vlastni. Doufam ze posledni plavky budou opravdu posledni.(12.7.2009)

• Tommassi3

"To by člověk blil, kucí, co ?? Já vám radši pustím péčko.. Z tohodle se nikomu nepostaví.." ;) Máš pravdu, Péťo, lepší libovolný péčko než tohle nepovedené céčko !! Je přinejmenším zvláštní, že skutečně céčkových snímků u nás mnoho nevzniká, na rozdíl od vyloženě špatných áčkových komedií, byť je nutno říct, že třeba takový Zdeněk Troška se svými babovřískajícími kameňáky má do těchto vod vlastně už poměrně velmi slibně nakročeno, když se navíc vlastně vždy, ač si to sám není schopen přiznat ani uvědomit, on totiž mluví o lidové zábavě, tímto směrem pouští naprosto vědomě.. Těžko hádat, jak upřímně svoji šmíru vlastně Krajňák s Taušem zamýšleli, nicméně i dík jménu právě Viktora Tauše tiše doufám, že skutečně hodlali vzdát poctu Edu Woodovi, když takového svého Eda má vlastně takřka každá země.. A tak by se chtělo říct, že "je to tak strašně pitomé, až se to vlastně musí líbit", jen celá tahle teorie dost hapruje zejména dík castingu, protože sledovat jinak výborného herce Jiřího Lábuse, o Hrušínském raději ani nemluvím, jak se do nebe ztrapňuje, opravdu dost bolí.. A tak to celé táhne jen klasik Petr Čtvrtníček, který nad těmi ostatními karikaturami ční i dík jediné slušně napsané postavě, a rozkošná Kristína Farkašová.. Letní komedie ?? Jistě.. Pokud si pod tímto označením jeden představuje skorofilm se spoustou hlušiny, která nepředstavitelně uspává.. A ten Kraftův nekonečný hudební motiv ?? Mě bavil, alespoň něčím silně ozvláštňujícím se můžou poslední plavky pochlubit.. A pokud vás to uráží, měli jste poslechnout Fanánka !! On vás varoval..;)(25.5.2015)

• rawen

Někde někdy v roce 2006: Péťa: "Poslouchej Pepíku seš tam?" Pepík: "No su no." Péťa: "Hele, pocem a Jiříka tam nemáš?" Pepík: "No někde tady leží, asi." Péťa: "No tak to ho nebuď, jestli mi rozumíš, to von je kluk zas jako žok, co? No to mi ho teda vyndej!" Pepík: "Tož tak asi." Péťa: "Poslechněte klucí, sem tak přemejšlel jak vydělat nějaký další zlatky, co tak udělat nějakou píčovinu s kamerama, no ... no jako film, jestli mi teda rozumíte?" Jiřík (rozespale): "hrrr... no to víš že jo, no a kvůli čeho jako?" Péťa: "Jiříku, kurva tys byl dycky chytrej kluk, prostě protože jsme v kurzu a lidi jsou blbí." Jiřík: "Se ti řekne vole film, a jakej vole, to jako vole myslíš, že jsou tak blbí, že by nám sežrali i nějakou úplnou píčovinu?" Péťa: "Si piš vole, když to zvládnou všecky ty čuráci mediální, tak to zvládnou i takový mrdky jako jsme my tři, né?" Pepík: "No ale já mám dost penéz z toho žvýkání..." Péťa: "Ty vole ty nemel, Brňáku, hoši vole, přece je všecky ještě trochu podojíme, co? Ať pustěj nějakej fenik... Dyk už taky nejsme nejmladší, co?" Jiřík: "Ty vole!" Péťa: "Ty vole, dyť českej film žije, tak mu to ještě trochu vosladíme!"(4.7.2009)

• - V improvizovaném bufetu Tropikana teklo z pípy nealkoholické pivo, které bylo díky teplému počasí nepoživatelné a rychle se kazilo. Proto herci pili pivo lahvové. (Fenk)

• - Jiří Lábus při natáčení hodně improvizoval. (Fenk)