No nebudu nic předstírat. Poslední plavky jsou sice kravina, ale na rozdíl od všech těch kravin, je to blbůstka milá, příjemná, prostá všech ambicí a nepostrádající originální pasáže a charakteristický Čtvrtníčkův humor. Sice samotný scénář působí jakoby vznikal teprve až na place, ale tentokrát to bylo spíše ku prospěchu věci, navíc Čtvrtníček se ukazuje jako velký tahoun a utáhne i slabší chvilky, tak jako monstrsumec Lojza v závěru utáhne Rudolfa Hrušínského na rybářském prutu. Ostatní se mu snaží nenápadně sekundovat a vynikne především Jiří Lábus v mírně záporné roli lačnící po senzačním úlovku, stranou nezůstává ani Josef Polášek, zajímavě působí i Rudolf Hrušínský, kterému solidně hrábne a v závěru to s ním dopadne zle nedobře. Jedná se tedy o vyloženě odpočinkovou záležitost, která je nevtíravá i originální, z níž neodolatelně sálá letní atmosféra.(16.4.2009)

• Malarkey

Čtvrtníček s Poláškem si troufli na film. Jak to všecko dopadlo je evidentně na zdejším hodnocení vidět. Žádný zázrak. Ale abych pravdu řekl, mě Poslední plavky pobavili. Sice to není žádný zázrak, ale začátek je výborný a hlášky, ve kterých Čtvrtníček úřaduje mě neskutečně bavili. Jenže pak se to zvrhne neskutečným způsobem a v jezeře se objeví monstr-sumec Lojza. Od té doby to všecko jde do hajzlu a autoři to originálně završí ultra mega debilním koncem, který alespoň decentně zakončí Čtvrtníček opět vtipnou prupovídkou. Jenže co naplat. Začátek nezachrání zbytek, v žádném případě, na druhou stranu se k němu s radostí vracím. Čtvrtníčka mám prostě rád (a nejen jeho, Lábus s Poláškem jsou taky fajn), a ten kdo ho má rád, tak jako já, si určitě oblíbí tento film. Nebo minimálně jeho postavu. Průser je, že ten, kdo Čtvrtníčka a jeho humor nesnáší vsype tenhle film do odpadu! a nebude řešit to, proč je to tak debilní i když tam hází slušný hlášky. Bohužel. Pro mě je to vcelku dobrá zábava, která se později zvrhne do vcelku dobré lojzoviny, který by se divil i samotný sumec.(4.4.2008)

Koukám, že jsem asi fakt mimoň, he, he. Film mě příjemně překvapil. Není to nic na přemýšlení, jen čistá letní oddechovka, ale mě sedla jak prdel na hrnec. Čtvrtníček si evidentně užíval a role mu sedla přesně, mě však nejvíc bavil polášek a Hrušínský (toho mám poslední dobou strašně rád a čím dál víc ukazuje, že se potatil). Takový lehký, mírně nadnesený letní trip u opuštěného rybníčku s bandou známých a pornem za poplatek. Tam bych chtěl ztrávit týdenní dovolenou...(18.12.2008)

• kajda.l

Mé antipatie vůči panu Čtvrtníčkovi se po zhlédnutí tohoto "filmu" dostaly na samotný vrchol. Ani moc nevím co psát, pač toto je opravdové vyvrcholení české filmové žumpy posledních let. Kdyby Farkašová alespoň ukázala kozy, tak bych nad hvězdou možná zapřemýšlel, případně, kdyby to celé trvalo cca 15 minut ( a bylo tam dáno těch pár, jakžtakž slušných fórků), ale takto nezbývá nic jiného než sáhnout po nejnižším hodnocení, pač tento paskvil si nic jiného nezaslouží..(14.4.2009)

• Tommassi3

"To by člověk blil, kucí, co ?? Já vám radši pustím péčko.. Z tohodle se nikomu nepostaví.." ;) Máš pravdu, Péťo, lepší libovolný péčko než tohle nepovedené céčko !! Je přinejmenším zvláštní, že skutečně céčkových snímků u nás mnoho nevzniká, na rozdíl od vyloženě špatných áčkových komedií, byť je nutno říct, že třeba takový Zdeněk Troška se svými babovřískajícími kameňáky má do těchto vod vlastně už poměrně velmi slibně nakročeno, když se navíc vlastně vždy, ač si to sám není schopen přiznat ani uvědomit, on totiž mluví o lidové zábavě, tímto směrem pouští naprosto vědomě.. Těžko hádat, jak upřímně svoji šmíru vlastně Krajňák s Taušem zamýšleli, nicméně i dík jménu právě Viktora Tauše tiše doufám, že skutečně hodlali vzdát poctu Edu Woodovi, když takového svého Eda má vlastně takřka každá země.. A tak by se chtělo říct, že "je to tak strašně pitomé, až se to vlastně musí líbit", jen celá tahle teorie dost hapruje zejména dík castingu, protože sledovat jinak výborného herce Jiřího Lábuse, o Hrušínském raději ani nemluvím, jak se do nebe ztrapňuje, opravdu dost bolí.. A tak to celé táhne jen klasik Petr Čtvrtníček, který nad těmi ostatními karikaturami ční i dík jediné slušně napsané postavě, a rozkošná Kristína Farkašová.. Letní komedie ?? Jistě.. Pokud si pod tímto označením jeden představuje skorofilm se spoustou hlušiny, která nepředstavitelně uspává.. A ten Kraftův nekonečný hudební motiv ?? Mě bavil, alespoň něčím silně ozvláštňujícím se můžou poslední plavky pochlubit.. A pokud vás to uráží, měli jste poslechnout Fanánka !! On vás varoval..;)(25.5.2015)

• - Jiří Lábus při natáčení hodně improvizoval. (Fenk)

• - V improvizovaném bufetu Tropikana teklo z pípy nealkoholické pivo, které bylo díky teplému počasí nepoživatelné a rychle se kazilo. Proto herci pili pivo lahvové. (Fenk)