• choze

Takový pěkný rybník a tak slabý film... Dějově odvážně řiďounké a vtipově vycházející naprázdno, ale nedá se říct, že by mě to vysloveně nudilo nebo dokonce nasralo. Líp než Hrušínský ml. hrál i docela povedený monstrsumec Lojza, ale jak se říká, dobrý závěrečný výbuch, všechno dobré. Těším se na CRASH ROAD.(7.4.2008)

• Tosim

Z hlediska vtipnosti velice řídké. Kdyby film měl tak 75 minut! Čtvrtníček, Polášek a Lábus jsou v pohodě, jen ten závěr se sumcem je přehnanej až na půdu, nehodí se do jakkoliv nadsazené komedie. Takže to nejlepší, co jsem po skončení filmu získal, byla touha po vstřícnějším počasí. Ať už je jaro!!! :-D (Zhlédnuto v lednu, komentář psán v únoru ;-)(30.1.2008)

• imf

Sežeru, vyseru a pak zase sežeru. Rudolf Hrušínský redefinuje základy české komiky v rybníkářském tripu o monstrsumcovi, dvou jihočeských flákačích a zástupu karikatur, které snímek minutu za minutou (a je to DLOUHÝCH sto minut) přibližují Kotíkově Pánské jízdě (v exteriérovém provedení). Čekal jsem špatný film, ale proč jsem musel absolvovat tzv. Troškův klystýr? Polášek zpátky do divadla, Čtvrtníček zpátky do televize, Krajnák zpátky do zapomnění.(1.11.2007)

• Psema

Králičí nora vede do rybníka. Krajnák dokazuje, že Kotík není jediným Edem Woodem českého filmu a Čtvrtníček s Poláškem zase proměňují svou vtipnost z krátkých spotů a divadelního Ivánka do trapných hlášek o nedůvěře v DPH. Aby toho nebylo málo, přijede se na plac podívat i Jirka Lábus s mrožím knírem, zasloužilý rybář Rudolf Hrušínský, a v neposlední řadě také senilní Lubomír Lipský. Tahle pekelná kombinace eskaluje s každou minutou čiré demence a mě jenom napadá, kam natekly sponzorské finance. Do plastového sumce asi těžko.(9.11.2007)

• Malarkey

Čtvrtníček s Poláškem si troufli na film. Jak to všecko dopadlo je evidentně na zdejším hodnocení vidět. Žádný zázrak. Ale abych pravdu řekl, mě Poslední plavky pobavili. Sice to není žádný zázrak, ale začátek je výborný a hlášky, ve kterých Čtvrtníček úřaduje mě neskutečně bavili. Jenže pak se to zvrhne neskutečným způsobem a v jezeře se objeví monstr-sumec Lojza. Od té doby to všecko jde do hajzlu a autoři to originálně završí ultra mega debilním koncem, který alespoň decentně zakončí Čtvrtníček opět vtipnou prupovídkou. Jenže co naplat. Začátek nezachrání zbytek, v žádném případě, na druhou stranu se k němu s radostí vracím. Čtvrtníčka mám prostě rád (a nejen jeho, Lábus s Poláškem jsou taky fajn), a ten kdo ho má rád, tak jako já, si určitě oblíbí tento film. Nebo minimálně jeho postavu. Průser je, že ten, kdo Čtvrtníčka a jeho humor nesnáší vsype tenhle film do odpadu! a nebude řešit to, proč je to tak debilní i když tam hází slušný hlášky. Bohužel. Pro mě je to vcelku dobrá zábava, která se později zvrhne do vcelku dobré lojzoviny, který by se divil i samotný sumec.(4.4.2008)

• - V improvizovaném bufetu Tropikana teklo z pípy nealkoholické pivo, které bylo díky teplému počasí nepoživatelné a rychle se kazilo. Proto herci pili pivo lahvové. (Fenk)

• - Jiří Lábus při natáčení hodně improvizoval. (Fenk)