Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

cheprer

Strasna nuda - v tom filmu se nic nedeje, jedinou zabavou je, ze se snazite domyslet o cem ze to presne je, navic konecne "vysvetleni" sebou neprinese ocekavanou miru uspokojeni. A kdyz uz vite o cem ze to ten film presne je, tak vam prijdou nektere sceny nelogicke, zbytecne a temer ucelne matouci. Film na jedno shlednuti, vicekrat to tezko kdo rozchodi. ()

YNWA

Jedním slovem lze vystihnout celý film - zmatenost. Neuvěřitelné přesýpání vah pointy filmu - co je k sakru ten pan Deacon zač!? Přiznám se že jsem to nezjistil a dle mého názoru je pouze na divákovi, jak si celý příběh vysvětlí a k jakému závěru dojde. Těchto variant je totiž několik. Nicméně kvalita filmu je znát, velmi zajímavý námět, jelikož příběh vás donutí vydržet v pozoru až do konce. Výkonnost filmu však dodává herecké duo Liam Neeson a Christina Ricci, ti dva tu téměř excelují. Troufnu si tento film doporučit, a to pokud si přejete shlédnout velmi slušný snímek tohoto žánru. Silné 3* ()

GizmoD

Aj pre mna je tazke hodnotit ... myslienka nie zla, niektore sceny s preludmi pekla a pod. fajn, ale ... clovek caka, caka a caka, co pride a vela sa nedocka, ale nakoniec aspon nepride happyend. najde sa tam niekolko nelogickosti, co pri takomto namete dost biju do oci. ()

rado3105

Povodne som si myslil ze budem pozerat After life, ktory ma super recenzie. Ale nakoniec som stiahol toto dielo, ktore za vela nestoji. Mysli ze nema velky vyznam ani pozerat, ziadna hlbsia myslienka, dej...Nic zaujimave ()

snecek

Nenadchlo ani neurazilo. Místy to dost nedávalo smysl, ale možná je to tím, že jsem u toho dvakrát usnul:-)) ()

ondy1985

Vyborny namet, len skoda, ze divakovi je uz v prvej polovici filmu jasne, ako sa veci maju a ziadne sokujuce rozuzlenie neprichadza... ()

Deacon59

Velmi napínavá záležitost, která si umě pohrává s divákem. Každý si nakonec vybere to svoje. Výborná ústřední trojice a budování atmosféry. ()

Awesome

Nápaditý a chytlavý příběh, který však vrcholí poměrně očekáváným koncem. Což by samo o sobě ani tak nevadilo, kdyby na něj nebyl "náběh" prakticky už od poloviny filmu. Značné rezervy především ve zvuku. Celkově vzato, film je mým šálkem kávy, ale natočit a zrežírovat šel rozhodně lépe. ()

pezz

Ako okomentovať tento film? Komorný horor? Je to niečo nového v tomto žánri, čo sme ešte nevideli? Myslím, že áno. Skvelý Liam, jeho herecká osobnosť zahrá presvedčivo asi už všetko, dobre sekunduje na stole odvážne holá Ricci. Výborná mysteriózna atmosféra filmu dosiahnutá protagonistami a scenárom, temer bez jediného slabšieho miesta. Z tak jednoduchej témy vytvoriť celovečerný hororový film (drámu ani thriller som nespozoroval) je asi naozaj umenie. Žiadne šialené scény, potoky krvi, pokusy o hrôzu a des, nič také. „Prečo musíme umierať?“ -->„Aby bol život dôležitý“. Kto nevidel neuverí, že aj horor môže byť decentne dokončený do krimi, jednoducho vraždiť sa dá aj jemne a navonok slušným vystupovaním a poctivým prístupom.. „Naučím to aj teba?“...65% ()

soulless

Jako Anně ke štěstí něco chybělo, i mě ve filmu to něco schází. I když se jedná o dobrou duchařinu s prvky hororu, nějak sem filmu nepodařilo za celou dobu nastolit tu správnou atmosféru, kterou bych přivítal. Bylo to takové nemastné, neslané, i když bylo vidět, že se scénárista snažil zhutnit okamžik, prostě to nepřišlo. Celý námět byl ve finále tak zamotaný, že závěr vlastně nic nezodpověděl a jen film zakončil, což však nemusí být nutně zle, vzhledem k postefektu, který snímek nechal. Film tak stojí na autentickém prostředí, jako vždy kvalitním výkonu Neesona a kráse Christiny Ricci, která, i když bílá jako stěna, musí zapůsobit na podstatnou část mužské populace. Jak jsem již hovořil o samotném posteffectu, film ve mě zanechal přesně ty otázky, které sám nedokázal, nebo nechtěl zodpověďět. Bohužel je to jediný pocit, které po něm zbyl. 5/10 ()

legenda2

Zaujímavý námet, mysteriózna až mrazivá atmosféra, ale nudný scénar. Jednoducho, k dokonalosti ešte niečo chýbalo. Snáď trošku viac napätia a dejovosti. Ani na chvíľku som nezapochyboval o tom, že hl. hrdinka zomrela a prežíva posmrtný život. Pochyby, či Liam Neeson nie je v tomto filme psychopat, ktoré sa režisérka snažila laxne naservírovať divákovi sa minuli účinkom. Film na jedno pozretie, pričom neviem rozlíšiť, či režisérka chcela natočiť komerčný alebo náročnejší film. ()

dogzila

Sú filmy ktoré po sebe zanechajú otázku, sú filmy mysteriozne ktoré na konci všeličo vysvetlia , ale tento snímok je mačkopes , ktorý moc nevyšiel. Nezostala vo mne pálčivá otázka , ale presvedčenie, že to nebolo zvládnuté. Či Hádes alebo úchyl ma vlastne ani nezaujíma :( Sklamali hlavne vložky ala poliš úchyl , ktorý si došiel omacať CH.R. , alebo malý nevysvetliteľný tiež úchyl/Hádes či čo atd... Bez hlavy a päty a to ešte asi aj zámerne !!! ()

pan Spock

Zajímavý, ale poněkud rozpolcený mysteriozní thriller. A abych přiznal, rozpolcený jsem po jeho shlédnutí i já. Byl pan Deacon skutečně schopný mluvit s mrtvými, nebo to byly jen jeho představy? Nebo k němu mrtví nepřicházely jen náhodou? Inu otázek je mnoho a odpovědí jen po skrovnu. Ovšem Liam i Christina táhnou svými výbornými výkony vše zdárně k cíli a není vyloučeno, že se od nich nenechám mást i někdy příště. ()

JARDAHONDA

Film Po životě bych nijak zvlášt nerozváděl,,,Hororový nádech to určitě mělo,ale spíš bych řekl psychologické drama...Zvláštní chladný film,který působil spíš depresivně.....Přesto vše zajímavý námět co se může dít po životě..Závěrečné hodnocení je u mě za 2 ** (Myslím si,že jsou lepší filmy s duchařskou tématikou) ()

vixina

After.life ma zaujal už z traileru a tak, keď sa mi ho konečne poradilo zohnať, mala som svoje očakávania. Musím povedať, že tento komorný, nezávislý film mi sadol, aj keď viac ako horrorovo ("lakačky" minimálne) na mňa zapôsobil emocionálne (stotožnenie maximálne). Takisto oceňujem režisérsku hru farieb, ktorá dodávala dramatičnosť s nádychom umenia. Obsadenie viac než slušné - Justin konečne dostal možnosť vyniknúť a Christine smrť pristane ako žiadnej. Dej, ktorý podával zamyslenie a ktorý sa neustále pohýnal vpred, mi nedal okúsiť spánok ani nudu. Rozhodne sa chcem dostať k ešte jednému zhliadnutiu. Prečo teda 4*? Bol to prakticky režisérsky debut a ja viem, že Agnieszka toho má ešte veľa pred sebou a tak jej nechám možnosť vytiahnuť to. Držím palce. ()

MargitkaPohl

Tak vám nevím, co si o tomhle filmu absolutně myslet. Každopádně je to nářez,ale na druhou stranu i když to skončí nevíte nic ? Asi je na každém jak si to domyslí,asi nám to má hold vrtat v hlavě.... ()

LaraOfWind

Pokud přehlédnu scénu v restauraci, dál si budu všímat mrazivého děje neděje, kdy může někdo marně čekat na konec, zjistíme, že myšlenka život a jasně daný konec a nic po něm, nebo život a poté život po životě je vlastně realitou každého z nás, tak proč se nepodívat na tento mystery thriller, popřípadě se zamyslet i nad tématem, které nám Agnieszka dává k zamyšlení. After.Life je perfektně podaný záhadným Liamem N. a skvělou Christinou R. Jediným problémem pro mě bylo zda byl film na 80 % nebo na 100 %. Zvítězil průměr - 90 %, protože některým nedostatkům se dalo tak snadno předejít. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)