Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

FEAR99

Morbidní thriller, který rozhodně zaujme. Už jen samotný děj a scénář je totiž natolik zajímavý a neokoukaný, že jsem byl vážně napnutý, co se stane v další scéně a čím nás tvůrci ještě dokážou překvapit. A přitom to vlastně celé stojí na skvělých hercích. Liam Neeson je totiž přesně tak ďábelský jak má být a Justin Long už si podobnou roli zahrál v Raimiho filmu „Stáhni mě do pekla“. A Christina Ricci? Ta je výborná i jako „člověk“ i jako „mrtvola“. A pro pánské oko ještě lepší, protože valnou většinu filmu prochodí polonahá. Přesvědčivý konec, kterému se věnuju ve spoileru, mě utvrdil ve velmi přesvědčivém výsledku. 75%. SPOILER: Byl jsem rád, že se nekonal happy-end. Vůbec by se do toho filmu nehodil! KONEC SPOILERU. ()

Pjotrik

Podivné rozuzlení. Film mě dokonale mystifikoval, asi stejně jako Annu. Člověk se naladí na duchařský film, a potom se nedostatečně soustředí na takové věci jakože mrtvola udělá svinčík v místnosti nebo, že ji vidí a slyší až podezřele moc lidí. Jednoduše jsem se nechal ovlivnit všemi Šestými smysly a Silent Hilly a zapomněl, že by to mohlo být přesně naopak. Což z tohoto filmu dělá unikát. Anna sice nevěřila, že zemřela,ale nijak moc jí to při zjišťování pravdy nepálilo (přitom stačilo se třebas říznout nebo pohřebáka něčím přetáhnout - tohle přece mrtvolky nedělají). Každopádně jsem poprvé zažil pocit nekrofila, protože Christina Ricci byla opravdu kus (Už vidím ty wallpapery - sexy fotky Christiny na pitevním stole:)) Jen mě mrzí, že i v roce 2010 se v kvalitních filmech objevují ta nejstupidnější klišé jako bylo to v restauraci. Chlapík pořád říká "vysvětlím ti to" místo toho, aby jí to vysvětlil:)) smutné...a to nemluvím o řidičských schopnostech obou dvou milenců. Přesto se na filmík kouká dobře - 75% ()

BEJB

Liam Neeson v podaní psychopatického úchyla. Nijak inak to ani definovať nemôžem. Túto nekonečne dlhú, nudnú a kvázi mysterióznu ducharinu nezachránilo ani celkom slušné obsadenie. Protivná Ricci a vykakaný Long. Doslova utrpenie a čakanie na veľké a čo je horšie predvídateľné NIČ! Tento film radím do kategórie "s radosťou zabudnem". ()

literato

Zbožňuju Christinu Ricci, protože ta holka prostě umí hrát ... na druhou stranu mi jako herec vskutku "nesedí" Justin Long ( a zřejmě nikdy nebude), takže mi celkový filmový dojem malinko pokazil :). Liam Neeson to ale nakonec všechno coby "kat" skvěle vykompenzoval a tento mysteriózní snímek ve mně zanechal podivný pocit úzkosti. Moc pěknééé :) ! ()

kalysta

Do konce jsem vydržel jen s velkým sebezapřením. Zbytečný film, u kterého se nebojíte. Nic vás nepřekvapí, pointa asi ta nejvíc očekávatelná a rozhodně to není horor ani thriller. Nuda, prázdnota a ztráta času. ET dvě hvězdičky jsou hodně. ()

AndysekAndys

Neseděla mi tam jedna věc....když jí všichni vidí jako mrtvou a pouze on jako živou a prakticky se nemůže hýbat, jak to, že mohla vzít do ruk věci a hýbat s nimi, stejně tak utéct po domě. Vždyt je přece mrtvola, která prostě nemůže jen tak někde chodit. Ano, on má dar a mluví s ní, to pochopím, ale sám tvrdil, že pro ostatní je prostě mrtvá. Tohle mi přijde hodně nelogické. ()

Ondrew

After.Life ma svoju specificku, priam krasne morbidnu atmosferu, ktora ma tendencie omotat si divaka okolo prsta. Je to mysteriozny thriller s hercami na tych spravnych poziciach, najma Liam Neeson staby funebrak (a zaroven akysi novodoby Charon) nema chybu. Ducharina zo snimky srsi na vsetky strany, lez tazko povedat, cim presne chcel film povodne byt. To vskutku netusim. Jedno vsak viem - po dopozerani vo mne ostali velmi zmiesane pocity, mozno i vdaka relativne predvidatelnej pointe. Hmm. 68%. ()

Deganawidah

Po delší době zase kvalitní horůrek se zajímavým nápadem a výbornými hereckými výkony. Menší výhrady mám pouze k dramatičnosti dějového vyvrcholení, u níž by se hodilo více volume doprava. Jinak se mi to líbilo a dávám 75%... ()

Venceslao90

Nic moc. Ze začátku je k vidění pár povedených scén a momentů, ale zbytek je dost utahaný a samotná zápletka mi přišla celkem stupidní. Nebavily mě ani Neesonovy monology o životě a smrti. No a k tomu snad tisíckrát za celý film uslyšíte: "Nejsem mrtvý/á". Pořád hezky dokolečka. Nechci tvrdit, že je to vyloženě špatný film, ale mě osobně zkrátka příliš nesednul, i když určitou atmosféru to místy mělo. ()

escaf

Celý čas rozmýšľate či je Christina duch a Liam má šiesty zmysel, alebo je nažive a on je pomätený vrah...koniec pravdaže neprezradím. Tá nevedomosť a pohrávanie sa s týmito dvoma možnosťami je to najlepšie z tochto filmu. Pravdupovediac som od dvoch hlavných hrdinov čakal lepší výkon. Justin Long pravdaže na viac nemá, bez urážky. Niektoré zábery boli zbytočné a nezmyselné, ako napríklad posledné 2 minúty. Napriek tomu to má dobrú myšlienku, a to sa cení. ()

aannemer

Vůbec ne špatná "duchařinka" z velmi netradičního prostředí moderní márnice. Lian Neeson jako obyčejně nesmírně charismatický, Christina Ricci kouzelná. Jen nechápu poznámku distributora, že L. Neeson hrál v Letopisech Narnie - kdopak z českých diváků sleduje filmy v originále a navíc pozná jeho hlas? 5%? Víc asi sotva. ()

bezprezdivky

Mám rád filmy s nejednoznačnými konci (pokud vy taky, tak vynechte poslední minutu), mezi ně patří i tenhle příběh o majiteli pohřební služby, který je buď blázen a zaživa pohřbívá své "klienty" nebo má schopnost komunikovat s opravdu mrtvými. Rozhodně dobře vybudovaná atmosféra, Liam Neeson hraje perfektně a Cristina Ricci k tomu perfektně ukazuje prsa (žádný letmý prostřihy, plný záběry). Co víc si přát ? ()

Dreamer

Zaujimavy napad, napatie po celu dobu, aj ked slabe, horor sa ukazal na minutku v jednom sne, skoda scenara, cele tempo je sice pomale, ale to za co si film zasluzi pozornost je atmosfera! Ak nevylucujete posmrtny zivot, mozete si moje hodnotenie zdvojnasobit, ak ste nerozhodni, pridajte si 20 percent, inak plati moje povodne - 40%. ()

HiroM

Absolutně jsem nepochopil zda byla mrtvá nebo ne, přečetl jsem asi 3 stránky tady + něco na webu a nikdo není schopen říct jednoznačně ANO nebo NE, ale to je asi právě pointou filmu, pokud to je to know how tak je to paráda, ale v některých chvílích jsem se dost nudil, takže 3 z 5. ()

johnnie78

I přes nesympatickou, otravnou a ošklivou Christinu Ricci v hlavní roli se mi After Life hodně líbil. Zejména od druhé půlky až do konce je to řádně mysteriózní jízda, která donutí diváka lámat si hlavu, o co tam vlastně jde, a ani nedýchat napětím. Liam Neeson jako vždy výborný. ()

TonoM

Takovej spornej duchovní filmík, naprosto neznámá režisérka dobře obsadila herce, ale prostě tuctovej Mysteriozák ve kterým mě nezaujal ani můj oblíbený herec Neeson, ale to nahrazuje Ricci. 50% ()

Olafa

Příjemný film, režisérky docela dobře zvládnutý. Příběh to snad ani nemá, je to spíš jakási meditace o "životě" po životě, smrti a životě samotném. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)