V zimě roku 1946 je skupina německých zajatců umístěna do tábora hlídaného ženami, který vede krutý důstojník Pavlov. Většina žen cítí k nepříteli, který ve válce zabíjel jejich blízké, odpor. Pouze doktorka Natalia jedná se zajatci slušně. Právě ona je vybrána, aby pronikla do skupiny členů SS mezi nimi. Její poslání však zkomplikuje láska k jednomu ze zajatých mužů… (oficiální text distributora)

Martens14

Ne, nuda to není jak tady někdo podotkl, právě naopak. Takových filmů je málo a potřebovaly by být víc na očích. Samozřejmě nelze snižovat důstojnost Němců za 2 sv. války a opačně zase hrdinnost Rusů. Oba páchali zvěrstva za svých totáčů a diktátorů. Nechci zveličovat nikoho ale tento film jasně a zcela jednoduše ukazuje poměry, jak to po válce se zajatými Němci bylo. Nic víc, nic míň. Proto v tom nehledejme větší vyobrazení německých vojáků před ruskými dozorci (nebo dozorkyněmi) v lágrech. Velmi pěkný film s vynikajícím obsazením. Buďme rádi alespoň za to. ()

DrifterSoul

Melodram, zajímavý, ale klouzající po povrchu. Škoda. Z námětu se dalo jistě vytěžit více. Nicméně, rozhodně nesdílím pocit, že to byla nuda. Naopak. Vývoj děje mi připadal docela strhující (i přes některé poněkud těžkopádné, naivní a nepravděpodobné momenty). Film diváku připomíná, že nic není tak černobílé, jak se na první pohled může zdát. Že existují základní lidské hodnoty a postoje, převyšující politiku, ideologii a vymykající se  primitivnímu komunistickému výkladu dějin. (Znám například osud konkrétního člověka, který byl na konci WWII ve svých 18 letech nuceně odveden do německé armády, zraněn velmi vážně do nohy u Vídně a z tamního lazaretu odtransportován do Prahy, kde mu koleno zachránila ruská vojenská lékařka. Celý život, který pak prožil v Německu, na ni s vděčností vzpomínal.) ()

Slavusko

Noooo... Pre niekoho absolutna nuda, pre niekoho zaujimave odzrkadlenie krutej doby a zitia nemeckych zajatcov v ruskych taboroch po druhej vojne... Chcem ale povedat, ze tento zensky tabor bol skor vynimkou, podmienky na prezitie v nom neboli az take krute... Ak si chce niekto pozriet ako vyzeral skutocny sovietsky tabor smrti, odporucam film: Bíle peklo z r. 2001 ()

JARDAHONDA

Filmy podle skutečných příběhů jsou pro mě " IN "...Tento poválečný syrový snímek mě trochu zaskočil svým zvláštním dějem, který se odehrává v zajateckém táboře, kde ruské dozorkyně hlídají německé vězně..., od kterých mají za úkol získat důležité informace.. Válečný snímek se rázem mění v působivé milostné drama, kde se začnou zamotávat rusko německé city..Trochu laciný film ukazuje sice mrazivou avšak nudnou atmosféru a celkový dojem hodnotím = 50% ()

andy60

Film asi nebyl moc finančně nákladný - vše se odehrává v jednom dřevěném baráku nebo na dvoře před ním. Přesto mě to bavilo sledovat - téma zajateckých táborů s dovětkem "Podle skutečné události" u mě prostě zabírá. ()