Reklama

Reklama

V zimě roku 1946 je skupina německých zajatců umístěna do tábora hlídaného ženami, který vede krutý důstojník Pavlov. Většina žen cítí k nepříteli, který ve válce zabíjel jejich blízké, odpor. Pouze doktorka Natalia jedná se zajatci slušně. Právě ona je vybrána, aby pronikla do skupiny členů SS mezi nimi. Její poslání však zkomplikuje láska k jednomu ze zajatých mužů… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (50)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Abych byl upřimný (i přes nějakou diváckou zkušenost a ač amatérské - přece jen jisté nahlédnutí do událostí 2. světové války) - moc si nejsem jist, co tím vším chtěl básník říct... Ale předpokládám, že mu šlo především o to milostné drama, jako jakési podobenství o síle oněch lidských citů (...a tělesných tužeb...), které překonají nakonec vše, včetně nenávisti a reliktů minulosti. Nakonec - pravdou je, že mužů se v poválečném SSSR jak známo vcelku nedostávalo. A ty zde prezentované pověstné leningradské mrazy působí díky práci kameramana tak uvěřitelně, že s lehkým zimomřivým chvěním tvůrcům i odpustím všelijaké možné výhrady k ději. Ruská atmosféra je zde vskutku působivá - a jak říkám, prostě je to takové zvláštní milostné drama na pozadí poválečných událostí. A film čistě formou je to d.m.s.n. zdařilý, ať už se tenhle příběh doopravdy stal, nebo jde jen o autorskou licenci tvůrců... Budiž tedy tři a půl hvězdy za film - a za tu skvěle vykreslenou původně bezvýchodnou mrazivou atmosféru a tklivé tóny vydařené hudby zaokrouhleno tedy nahoru. - - - - - (Poprvé viděno 9.3.2010 na dvd, s původním zvukem a č. titulky, hodnocení 100., komentář zde jako desátý - 10.3.2010) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jak vidno, zajatecké tábory nemusely být zas tak špatné. Tedy hlavně ty ruské – žádné plynové komory, celkem dobré jídlo, vedly to tam ženské, které si s vámi občas i zapíchaly a dokonce vám dovolily bydlet i mimo ostnatý drát…No tak tenhle rádoby válečný film se sice snažil vyvolat emoce, ale spíše než smrt je tu k vidění romantika a jakýsi nedomrlý pokus o dramatičnost. Frickové si to tam celkem užívali a soudružky rády přidržely. Kromě několika slibných momentů je to však nuda – hlavně že to může opřít o „Podle skutečné události“. John Malkovich to nezachrání a tak nám nezbyde nic jiného, než přežít šnečí tempo příběhu, podívat se na pár koziček a odškrtnout si další položku ve své filmotéce. 40% ()

Reklama

maverick10 

všechny recenze uživatele

Ale ne!!!.... Prvni valecny film, co jsem kdy videl, kde pri odjezdu vezni mavaji svym dozorcum... Prvni valecny film, kde vezni rozsevaji sémě mezi mistní domorodky. Tlupa nacku, proti par krehulim s klackama. Tom Roberts v tom asi sam ma trochu gulas, pac nam naserviroval pokrm, kde sami vlastne nevime co jime!!!! Otazka zni, vedel to sam pan reziser? Mozna hlavnim motivem melo byt jakesi milostne drama, ktere jsem vsak na taliri stejne nenasel. Tenhle film musi nutne zamrznout nekde hluboko v bilem pekle sibirske mizerie, na dne prazdne lahve vodky! ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Film ma príliš nenadchol. Mohlo tam byť trochu viac dramatických momentov. Celkovo mi film prišiel pomerne nudný. Nevyrovnané. Inak dobrý film, aj keď so zvláštne prepojenými vzťahy a osudmi jednotlivých postáv. Hrdinstvo asi áno, ale koho vlastne. Pravda o vojnových zajatcoch možno. Pravda o podradenosti na oboch stranách. Je to akosi nevyrovnané, len sa objavuje niečo nové, snaha pomôcť aj cez to, že Nemci sú agresori. Malkovich sa tam akosi nehodil, snažil sa, ale chvíľami prehrával. Zato Vera Farmiga bola ako vždy úžasná a sexy. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Podle skutečných událostí? Ale jděte. Oni ty gulagy byly vlastně takové pionýrské tábory, kde chovanci vesele souložili z praktikantkami, pořádaly se diskotéky a tak se není čemu divit, že se hochům už domů moc nechtělo. Nejspíš proto se jich z těch ozdravných pobytů tolik nevrátilo. Kriste na kříži! Možná, že když se na to mrkne někdo, kdo o II. SV nemá ani páru, bude hodnotit nezaujatěji, ale já nemůžu. Ještě navíc když tam Malkovich poznává příslušníky SS dlouhým pohledem do očí a toho oštítkovaného totenkopfama na černé uniformě si ani nevšimne...... . Kretschmann, Bruhl a nahatá Farmiga = 15%. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Film je založený na skutočnom príbehu nemeckých vojnových zajatcov v ruských pracovných táboroch po 2. svetovej vojne. (BathoryMan)

Reklama

Reklama