Rozsahem nasbíraných materiálů se jedná v rámci ČR o nevídaný projekt. Tato série obsahuje spoustu nádherných archivních retrozáběrů z dob, kdy ještě horolezectví nebylo tak zkomercializované jako dnes. Nádherné jsou zejména Rakoncajovo záběry z K2, lae záběry z Nanga Parbat, či s Kančendžengy. Ke všem horám se navíc vyjadřuje žijící legenda a opravdový nadčlověk Reinhold Messner. Pro milovníky tohoto sportu se jedná o naprostou nutnost.(11.11.2008)

Vynikající video učebnice historie českého drápání se po velehorách. Koukat by se měli jak ti, kteří s lezením teprve chtějí začít, tak ti, kteří dokáží akorát držkovat, že horolezci dělají v horách bordel. Ono záleží na lidech, ne na sportu, víme? Klaním se těm co psali dějiny, za jedinou skobu, která nedrží, považuji hudební doprovod. Takový doprovod mít včera na plese, nabídnu ho do tomboly a zdrhnu.(31.10.2015)

Pokud se v programové nabídce objeví cokoliv o K2,snažíme se u nás doma určitě koukat.Asi to bude naším známým,který si také splnil svůj životní horolezecký sen (nedávno se vrátil z K2,kde bohužel přišel o dlouholetého kolegu) .Je neskutečné co tito lidé dokážou.Mám však pocit,že žádný dokument nedokáže být tak opravdově dokumentární a nastínil to,co opravdu tito fandové hor prožívají a dokážou. Díky jejich zapálení a odvaze může obyčejný zimomřivec a domácí bačkorák, obdivovat věci,které nikde jinde neuvidí.Smekám před těmito lidmi a obdivuji je!(18.8.2009)

Tak toto bolo pre mna absolutne labuzo! :) Perfketny cesky dokument (vyborny a zaujimavo natoceny, krasna kamera, vela materialov a informaci...), jedna z najlepsich veci, ktore sa zaoberaju touto tematikou! Som velky fanda hor, lezenia, turistiky a osemtisicoviek. Obdivujem kazdeho jedneho ceskeho lezca (a nielen ceskeho:)), ktory dokazal zdolat aspon jednu z nich... Kazdu cast som musela vidiet bez omeskania. Vsetky plany teda isli bokom v ten vecer, ked sa dokument vysielal :) Uplna pecka pre mna. Velmi sa tesim na reprizy.(21.6.2008)

Toto je trochu takový předskokan mého ještě oblíbenějšího seriálu ČT Zapomenuté výpravy (2005). Spousta dobových záběrů a vyprávění účastníků, jaké to dřív bývalo dobrodrůžo. Když lezl Rakoncaj podruhé na K2, to skoro bere až dech. Krom toho se divák dozví, kdy se kam jak šlo/lezlo, co měli na sobě a s sebou za výbavu atd. A to ne že bych tomu nějak rozuměl. 75%(18.2.2017)