České himalájské dobrodružství (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2003, 391 min

Zdeněk Gawlik

Josef Rakoncaj

Ivana Davidová

Tak toto bolo pre mna absolutne labuzo! :) Perfketny cesky dokument (vyborny a zaujimavo natoceny, krasna kamera, vela materialov a informaci...), jedna z najlepsich veci, ktore sa zaoberaju touto tematikou! Som velky fanda hor, lezenia, turistiky a osemtisicoviek. Obdivujem kazdeho jedneho ceskeho lezca (a nielen ceskeho:)), ktory dokazal zdolat aspon jednu z nich... Kazdu cast som musela vidiet bez omeskania. Vsetky plany teda isli bokom v ten vecer, ked sa dokument vysielal :) Uplna pecka pre mna. Velmi sa tesim na reprizy.(21.6.2008)

Vynikající dokument o osudech horolezců při dobývání "Střechy světa". Nejen čeští a slovenští horolezci zde vypráví příběhy a vlastní zážitky, které jsou jak veselé, tak smutné (těch je asi více). Samozřejmě je celý cyklus vytvořen z autentických a amatérských záběrů, což dodává na zajímavosti. Nejvíce zde o zážitcích a faktech hovoří Josef Rakoncaj, Josef Nežerka, Leopold Sulovský, Radek Jaroš, Soňa Vomáčková, Ivan Gálfy a také Reinhold Messner. ...a hora, ta z nás nemá strach...(Josef Nežerka)(15.4.2008)

Rozsahem nasbíraných materiálů se jedná v rámci ČR o nevídaný projekt. Tato série obsahuje spoustu nádherných archivních retrozáběrů z dob, kdy ještě horolezectví nebylo tak zkomercializované jako dnes. Nádherné jsou zejména Rakoncajovo záběry z K2, lae záběry z Nanga Parbat, či s Kančendžengy. Ke všem horám se navíc vyjadřuje žijící legenda a opravdový nadčlověk Reinhold Messner. Pro milovníky tohoto sportu se jedná o naprostou nutnost.(11.11.2008)

Pokud se v programové nabídce objeví cokoliv o K2,snažíme se u nás doma určitě koukat.Asi to bude naším známým,který si také splnil svůj životní horolezecký sen (nedávno se vrátil z K2,kde bohužel přišel o dlouholetého kolegu) .Je neskutečné co tito lidé dokážou.Mám však pocit,že žádný dokument nedokáže být tak opravdově dokumentární a nastínil to,co opravdu tito fandové hor prožívají a dokážou. Díky jejich zapálení a odvaze může obyčejný zimomřivec a domácí bačkorák, obdivovat věci,které nikde jinde neuvidí.Smekám před těmito lidmi a obdivuji je!(18.8.2009)

Toto je trochu takový předskokan mého ještě oblíbenějšího seriálu ČT Zapomenuté výpravy (2005). Spousta dobových záběrů a vyprávění účastníků, jaké to dřív bývalo dobrodrůžo. Když lezl Rakoncaj podruhé na K2, to skoro bere až dech. Krom toho se divák dozví, kdy se kam jak šlo/lezlo, co měli na sobě a s sebou za výbavu atd. A to ne že bych tomu nějak rozuměl. 75%(18.2.2017)